ترامپ مرتکب خطاى بزرگ استراتژیک شده است/مسئولیت افزایش تنش‌ها در منطقه بر عهده رژیم صهیونیستی و آمریکا است

17 آذر 1396 کد خبر : 9886110315 | بازدید : 1167

وزیر کشور گفت: اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی موجب افزایش تنش‌ها در منطقه مى‌شود که مسئولیت آن برعهده دولت آمریکا و رژیم صهیونیستى است.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرضا رحمانى فضلى وزیر کشور ضمن ابراز همدردى با مردم مقاوم فلسطین، تصمیم اخیر ترامپ رئیس جمهورى آمریکا مبنى بر اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد و گفت: روساى جمهور پیشین آمریکا نیز با آگاهى از بازتاب و بازخورد منفی جهانى این اقدام و عملی کردن مصوبه کنگره آمریکا تاکنون از انتقال سفارت آمریکا به قدس سرباز می‌زدند، اما ترامپ و دولت تجار آمریکا با این تندروی‌ها متوجه پیامدهاى اقدام خود نیستند.

 

وى با اشاره به واکنش‌هاى تند جهانى علیه اقدام ترامپ، گفت: مخالفت روئساى جمهور سایر کشورها، سازمان‌هاى بین المللى و ... با این اقدام دولت آمریکا نشان دهنده خطا و اشتباه رهبردى و استراتژیک ترامپ در منطقه است.

 

وزیر کشور با تاکید بر تحریک آمیز و نابخردانه بودن اقدام دولت آمریکا و با اشاره به عواقب نامطلوب اینکار، افزود: با توجه به اینکه شهر قدس از نظر قطعنامه‌های سازمان ملل اراضی اشغال شده محسوب می‌شود، اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن این شهر بعنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه‌های بین المللی است.

 

رحمانى فضلى با بیان این اقدام آمریکایى‌ها نه تنها به صلح و ثبات منطقه کمک نخواهد کرد بلکه موجب افزایش تنش‌ها مى شود که مسئولیت آن برعهده دولت آمریکا و رژیم صهیونیستى است، تاکید کرد: یکى از علت‌هاى این اقدام دولت آمریکا در این برهه زمانى ناشى از موضع سازشگرایانه کشورهاى مرتجع عربى و فاش شدن روابط پنهاى آن‌ها با رژیم صهیونیستی است.

 

وى گفت: افکار عمومى جهان بى آبرویى حامیان تروریست‌هاى شکست خورده در عراق و سوریه به خصوص آمریکا و رژیم صهیونیستى را با اینگونه اقدامات فراموش نخواهد کرد لذا در نهایت پیروزی از آن مردم مقاوم فلسطین و نیرو‌های مقاومت خواهد بود.
تگها: صبح محلات, ترامپ, استراتژیک, مسئولیت, افزایش تنش‌, منطقه, رژیم صهیونیستی, آمریکا

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *