مشروح بیانات خطیبان جمعه در شهرستانهای استان مرکزی

مجلس برای رفع مشکلات مردم،انقلابی عمل کند/تلاش صهیونیسم بین الملل برای جلوگیری از وحدت امت اسلامی

11 آذر 1396 کد خبر : 9886110242 | بازدید : 6023

خطیبان جمعه در شهرستانهای استان مرکزی با اشاره به ضرورت وحدت در جامعه اسلامی بر تلاش انقلابی نمایندگان، برای رفع مشکلات مردم تاکید کردند.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب؛ خطیبان جمعه در شهرستانهای استان مرکزی با اشاره به ضرورت وحدت در جامعه اسلامی بر تلاش انقلابی نمایندگان، برای رفع مشکلات مردم تاکید کردند.در ادامه مشروح بیانات خطیبان جمعه در شهرستانهای استان مرکزی را مشاهده می کنید.

 

آیت‌الله دری نجف آبادی:

جهان اسلام باید مقابل توطئه های استکبار به مُشتی واحد تبدیل شود/ واگذاری های بی هدف، اشتغال نیم بند را هم از بین برد

 

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: عنادها به اسلام ضربه می‌زند، باید در راستای منافع مشترک همدلی داشته باشیم و مسلمانان اگر بخواهد نسبت به پیامبر اکرم (ص) و اهل‌بیت (ع) ادای دین کنند باید عزت و اقتدار اسلام برایشان اهمیت داشته باشد.

 

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اراک ضمن گرامیداشت سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) و با اشاره به‌پیش رو بودن هفته وحدت گفت: امروز یکی از سرمایه‌های بزرگ دنیای اسلام، وحدت به معنای همراهی، همفکری و تنازع نکردن است و مسلمانان باید همچون ۵ انگشت در برابر توطئه‌ها تبدیل به یک‌مشت شوند.

 

وحدت برای جهان اسلام از هر چیزی واجب‌تر است

 

دری نجف‌آبادی با تاکید بر اینکه امروز برای جهان اسلام وحدت از هر چیزی واجب‌تر است تاکید کرد: عنادها به اسلام ضربه می‌زند و ما باید در راستای منافع مشترک، همدلی داشته باشیم و مسلمانان اگر بخواهد نسبت به پیامبر اکرم (ص) و اهل‌بیت (ع) ادای دین کنند باید و عزت و اقتدار اسلام برایشان اهمیت داشته باشد.

 

آل سعود؛ فتنه بزرگ در جهان اسلام

 

وی ضمن اشاره به اینکه دشمنان تلاش می‌کنند مسلمانان را وابسته نگه‌دارند و فرهنگ خود را تحمیل کنند تصریح کرد: جریان آل سعود در جهان اسلام جریان خبیثی است که در ۱۰۰ سال گذشته همواره ضد وحدت عمل کرده و کارشکنی می‌کند و امروز هم فتنه بزرگ در جهان اسلام آل سعود است که مسلمانان تنها با وحدت از شر این جنایتکاران نجات پیدا خواهند کرد.

 

شهید مدرس الگوی روحانیت و نمایندگان مجلس

 

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت‌الله مدرس و روز مجلس گفت: مدرّس به‌تنهایی به‌اندازه یک دنیا فقاهت، سیاست و آزادگی دارد، شهید مدرّس هم برای روحانیت و هم برای نمایندگان مجلس الگوی مناسبی است.

 

دولت و مجلس برای مدیریت اقتصاد برنامه داشته باشند

 

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس امروز باید به مسائل اقتصادی و قوانین بانک‌ها اهتمام بیشتری داشته باشند و موضوع اشتغال را با جدیت دنبال کنند تا مردم بتوانند زندگی خود را تامین کنند.

 

دری نجف‌آبادی با تاکید بر اینکه مجلس و دولت باید برای مدیریت اقتصادی برنامه داشته باشند بیان کرد: بانک‌ها می‌توانند نقش مؤثری در اقتصاد و حل مشکلات اقتصادی کشور  ایفا کنند اما جای تاسف است که امروز از سیستم‌های بانکی دنیا عقب‌افتاده‌اند و قابلیت رقابت ندارند و تنها با اعتبارات کذایی بازی می‌کنند.

 

واگذاری های بی هدف اشتغال نیم بند را هم از بین برد

 

امام‌جمعه اراک با اشاره به مسئله واگذاری شرکت‌ها به بخش خصوصی نیز گفت: واگذاری ها با این وضعیت به نتیجه‌ای نخواهد رسید و آنچه تاکنون اتفاق افتاده است از بین رفتن همان اشتغال نیم‌بند است که می‌بینیم شرکت‌های مختلفی همچون صنایع، آونگان و هپکو را از بین برده‌اند.

 

انتقاد برای اصلاح است و نه ریختن آب به آسیاب دشمن

 

وی با تاکید بر اینکه اسلام و پیامبر اکرم ما را به اخلاق کریمه دعوت می‌کنند افزود: مقتضای اخلاق کریمه، برادری است و نباید به موازین اسلامی بی‌تفاوت باشیم؛ انتقاد حکیمانه بسیار خوب است، نباید عقده‌گشایی کنیم و آسیب بزنیم، بلکه انتقاد برای اصلاح است و قرار نیست آب به آسیاب دشمن بریزیم و اینکه شخصی بگوید تا زمانی که من رئیس جمهور بودم همه چیز خوب بود درست نیست.

 

ملاک برتری تقواست

 

دری نجف‌آبادی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه سه مسئله توحید، ولایت و تقوا کاملا با یکدیگر مرتبط و تشکیل‌دهنده شجره طیبه اسلام هستند گفت: ما به‌عنوان خلیفه خدا یعنی جانشین خداوند بر روی زمین باید با رعایت ایمان، اخلاق کامل و حدود تلاش کنیم تا وجودمان شجره طیبه باشد.

 

وی با با تاکید بر اینکه تقوا مسئله فردی نیست خاطر نشان کرد: خداوند تبارک ما را زیر یک سقف قرار داده و ملاک برتری تقواست و همانطور که پیامبر اکرم(ص) ما را به برادری دعوت می‌کند باید حرمت‌ها را حفظ کنیم و تعصب‌های جاهلی کنار گذاشته شود.

 

 

امام جمعه خمین؛

ایران،آرامش را در منطقه برقرار کرد/مسئولین، شهید مدرّس را الگوی خود قرار دهند

 

امام جمعه خمین خطاب به رئیس جمهور فرانسه گفت: کشورهایی که باعث ناآرامی در منطقه شده‌اند آمریکا، عربستان و دیگر هم‌پیمانانشان هستند نه جمهوری اسلامی ایران، این ایران بود که داعش را از بین برد و منطقه را آرام کرد.

 

حجت‌الاسلام سید علی حسینی امام جمعه شهرستان خمین امروز در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه علیه ایران گفت: کشورهایی که باعث ناآرامی در منطقه شده‌اند آمریکا، عربستان و دیگر هم‌پیمانانشان هستند نه جمهوری اسلامی ایران، این ایران بود که داعش را از بین برد و منطقه را آرام کرد.

 

وی افزود: عربستان نیز در مورد ایران دیوانه وار سخن می‌گوید که باید بداند آمریکا که ارباب آنها است در برابر ایران شکست خورده است و از کشورمان وحشت دارد، با این حال مسئولین کشور باید جواب قاطعانه‌ای به آنها بدهند.

 

حسینی در ادامه به روز مجلس و شهادت آیت‌الله مدرس اشاره و بیان کرد: آیت‌الله مدرس شخصیتی شجاع، دشمن شناس و با بصیرت بود و باید الگویی برای نمایندگان مجلس باشد.

 

وی اظهار کرد: مسئولین اگر الگوی خود را افرادی از قبیل شهید مدرس قرار بدهند می‌توانند قاطعانه در برابر تخلفات از جمله ورود کالای قاچاق به کشور، بایستند.

 

حسینی همچنین به روز دانشجو اشاره و تصریح کرد: در زمان ورود نیکسون به ایران و در اعتراض به جنایات آمریکا و انگلیس، سه تن از دانشجویان در ۱۶ آذر به شهادت رسیدند و امروز نیز دانشجویان باید بصریت لازم را داشته و از مسیر این شهدا پیروی کنند.

 

امام جمعه خمین با اشاره به میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) و هفته وحدت گفت: وحدت ریشه در قرآن کریم، روایات و سیره اهل بیت(ع) دارد، کسانی که علیه اهل سنت فحاشی و بدگویی می‌کنند شیعه انگلیسی هستند چرا که خداوند همه را به وحدت با یکدیگر و چنگ زدن به ریسمان الهی توصیه کرده است.

 

حسینی به وضعیت شیخ عیسی قاسم اشاره و بیان کرد: وضعیت شیخ عیسی قاسم در بحرین مساعد نیست و دولت بحرین نیز به پشتیبانی آمریکا مانع از معالجه وی می‌شود که به دور از قوانین حقوق بشر است، در این بین نیز سازمان حمایت از حقوق بشر، در برابر گرفتاری‌ها و قتل عام کودکان بحرین کر و لال شده‌اند.

 

وی در خطبه‌های نماز جمعه به سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و شهادت میرزاکوچک خان جنگلی نیز اشاره کرد.

 

 

امام جمعه آشتیان؛

مجلس برای رفع مشکلات مردم،انقلابی عمل کند/وعده ها با عملکرد دولت انطباق ندارد

 

امام جمعه آشتیان گفت: مجلس باید نسبت به رفع گرفتاری ها و مشکلات مردم بویژه جوانان، انقلابی عمل کند،انتظارات مردم برآورده نشده و نمایندگان باید مسائل کلیدی، اصولی و ضروری مردم را در اولویت قرار دهند.

 

حجت الاسلام غلامرضا نیشابوری، امام جمعه آشتیان در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: پیامبر(ص) سنگ زیر بنای وحدت است،تمام همت دشمنان از بین بردن اتحاد مسلمانان به شکل های گوناگون است، اختلافات به روح اتحاد اسلامی آسیب می زند و عرصه جولان کافران و دشمنان را فراهم می کند.

 

نیشابوری با بیان اینکه اسلام وحدت را رمز موفقیت دانسته، اظهار کرد: اسلام نه تنها به وحدت بین مسلمانان بلکه به وحدت میان ادیان الهی تاکید دارد، اکنون بعد از گذشت قرن ها، تمدن اسلامی علی رغم میل دشمنان در حال شکل گرفتن و تکمیل شدن است و تحقق آن بدون وحدت ممکن نیست.

 

تلاش صهیونیسم بین الملل برای جلوگیری از وحدت امت اسلامی

 

امام جمعه آشتیان افزود: کفر و شرک و صهیونیسم بین الملل تمام تلاش خود را می کند تا وحدت امت اسلامی شکل نگیرد، هیچ موضوعی در دنیا و جهان اسلام بیشتر از اتحاد و انسجام جهان اسلام مورد تهاجم نیست.

 

وی اظهار کرد: از سویی تحریک سلفی گری با اندیشه پوسیده وهابیت و از سوی دیگر ایجاد شیعه انگلیسی از برنامه های دشمنان برای رسیدن دشمنان به اهدافشان شده است.

 

نیشابوری گفت: استکبار جهانی با هدف مشغول کردن مسلمانان و جهان اسلام داعش را ایجاد کرد و مهترین هدف تشکیل داعش ایجاد اختلاف و شکاف در امت اسلامی است.

 

اسلام هراسی و شیعه هراسی در راس برنامه های استکبار است

 

امام جمعه آشتیان بیان کرد: در راس برنامه های استکبار، اسلام هراسی، شیعه هراسی و ایران هراسی است، استکبار برای فروش سلاح و تجهیزات خود نیاز به ایجاد اختلاف بین مسلمانان دارد.

 

جمهوری اسلامی ایران منادی وحدت است

 

وی با بیان اینکه افتخار جمهوری اسلامی ایران این است که امام خمینی (ره) و امروز نیز مقام معظم رهبری منادی وحدت در جهان شده اند، گفت: مراجعه به قرآن،سنت و سیره نبوی و عترت رسول خدا، تحمل نظرات مخالف و مدارا با پیروان مذاهب، دوری از تعصبات گوناگون ملی و قومی و نژادی، آشنایی شیعه و سنی با آرا و نظریات علمی یکدیگر با مطالعه کتابهای مربوط به یکدیگر از راهکارهای ایجاد وحدت در جامعه است.

 

مجلس شورای اسلامی انتظارات مردم را برآورده نکرده است 

 

وی با اشاره به روز مجلس و شهادت شهید مدرس گفت: مجلس باید نسبت به رفع گرفتاری ها و مشکلات مردم بویژه جوانان، انقلابی عمل کند، مجلس شورای اسلامی انتظارات مردم را برآورده نکرده است، مردم از مجلس انتظار اقدام انقلابی دارند.نمایندگان، مسائل کلیدی و اصولی و ضروری مردم را در اولویت قرار دهند.

 

نیشابوری با اشاره به ۱۶ آذر و روز دانشجو گفت : مقام معظم رهبری از دانشجویان جهاد علمی، بصیرت، آرمان گرایی و معنویت را مطالبه کردند و مسئولین دانشگاه و آموزش عالی و اساتید و دانشجویان مطالبات رهبر خردمند و دلسوز را سرلوحه کار خود قرار دهند.

 

آمارهای کاغذی و یا گفتاری با زندگی مردم تناسب ندارد

 

امام جمعه آشتیان با اشاره به گزارش رئیس جمهور گفت: بهترین قاضی خود مردم هستند، بینند آیا وعده های رئیس جمهور تحقق پیدا کرده یا نه؟ آمارهای کاغذی و یا گفتاری با زندگی مردم تناسب ندارد.

 

گزارش رئیس جمهور خیلی خوش بینانه بود 

 

وی افزود: رکود اقتصادی، بیکاری و فشارهای معیشتی و گرانی به قوت خود باقی است،گزارش رئیس جمهور خیلی خوش بینانه بود، آیا این آمارهای اقتصادی در زندگی مردم قابل لمس است؟

 

نیشابوری بیان کرد: رئیس جمهور صد روز پیش در مجلس قول داد به وعده های انتخاباتی عمل کند، ایجاد سالانه ۹۰۰ هزار شغل، برچیده شدن فقر، کارتن خوابی،کودکان کار و فقر مطلق از قول های رئیس جمهور بود.

 

امام جمعه آشتیان گفت: آمارها از وضعیت نابسامان اقتصاد و افزایش چشمگیر آمار فقر حکایت می کند، از نظر اشتغال ایران در رتبه ۱۲۰ قرار گرفته است، طبق گفته وزیر رفاه  ۴۰ درصد مردم ایران زیر خط فقر زندگی می کنند، طبق گزارش بانک جهانی رتبه ایران از ۱۶۷ به ۱۷۰ تنزل یافته و آمار تخصیص بودجه عمرانی غلو آمیز است.

 

وعده دولت با عملکرد دولت انطباق ندارد

 

وی تصریح کرد: وعده رئیس جمهور درباره این که دولت در اتاق شیشه ای و شفاف قرار دارد با عملکرد دولت انطباق ندارد، آمارها، کسر بودجه، قرار دادهای نفتی و گازی، خودرو و هواپیما همچنان محرمانه است.

 

بالاخره رئیس جمهور از مطلق گرایی برجام دست برداشت 

 

نیشابوری بیان کرد: هیچ کدام از دستگاه ها حاضر نیستند گزارش شفاف از عملکرد خود بدهند، بالاخره رئیس جمهور از مطلق گرایی برجام دست برداشت، در گذشته برجام  را حلال همه مشکلات اقتصادی کشور بیان می کرد، فراموش نمی کنیم که گفتید؛« برجام بزرگترین پیروزی تاریخ ایران و انقلاب اسلامی و موفقیت آمیز تر از ۸ سال دفاع مقدس است» اما الان معلوم شد که دستاوردهای برجام آن طوری که تبلیغ می کردند نیست.

 

قفل مبادلات بانکی با برجام باز نشد

 

امام جمعه آشتیان گفت: همه می دانند قفل مبادلات بانکی با جهان بعد از برجام باز نشده، بلکه سخت گیری ها و تحریم ها بیشتر هم شده است، علاوه بر بانک ها، امروز فشارها بر صرافی های خارج از کشور که تحریم ها را دور می زدند، بیشتر شده است. امروز نفت را می فروشیم ولی نمی توانیم یک دلار را جابه جا کنیم، دور جدید تحریم ها در پیش است.

 

رئیس جمهور ناکارآمدی خود را پذیرفت

 

وی خاطر نشان کرد: رئیس جمهور برخی ناکار آمدی ها در زمینه رسیدگی به مشکل زلزله زدگان، افزایش نرخ ارز، حذف یارانه ثروتمندان، مقابله آمریکا با برجام و گران کردن نان و ... را پذیرفت.

 

 

امام جمعه شازند:

نمایندگان مجلس، همچون شهید مدرس به فکر مشکلات مردم باشند

 

امام جمعه شازند به ۱۰ آذر ماه، روز مجلس اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجلس باید همچون شهید مدرس قانون وضع کرده، زندگی کرده و به فکر مشکلات مردم باشند و شهامت این شهید بزرگوار را الگوی خود قرار دهند.

 

حجت الاسلام موسوی امام جمعه شازند در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته به آغاز هفته وحدت اشاره کرد و گفت: هفته وحدت فرصت خوبی است تا مسلمانان جهان پیوند برادری و اتحاد خود را محکم کنند.

 

وی با بیان اینکه بدون شک با یگانگی و همدلی بین مسلمانان، دشمنان دین اسلام راه به هیچ جا نبرده و مانند همیشه سرافکنده خواهند شد ادامه داد: نمونه بارز همدلی و وحدت در ایران اسلامی، در همین زلزله کرمانشاه به نمایش گذاشته شد.

 

وحدت؛رمز عزت جامعه اسلامی

 

امام جمعه شازند با اشاره به اینکه اتحاد و یکپارچگی از مهمترین دستورات اسلام است تأکید کرد: با یکی شدن و وحدت، امت اسلامی بزرگ و مقتدر می شود و نعمت های دیگر الهی برای امت سرازیر می شود. ما اگر شکر این نعمت را به جا آورده و از این نعمت محافظت کنیم خداوند متعال به ما عزت می دهد لذا عزت جامعه اسلامی بستگی به وحدت دارد.

 

موسوی در ادامه به جنایات آل سعود اشاره و عنوان کرد: آل سعود، دین مبین اسلام را بد نام کرده و مایه ننگ جامعه جهانی اسلام است و اکنون این رژیم جنایتکار که با رژیم کودک کش صهیونیستی هم نوا بوده، کلید دار کعبه شده است.

 

وی در ادامه به ۱۰ آذر ماه، روز مجلس اشاره و تصریح کرد: نمایندگان مجلس باید همچون شهید مدرس قانون وضع کرده، زندگی کرده و به فکر مشکلات مردم باشند و شهامت این شهید بزرگوار را الگوی خود قرار دهند.

 

امام جمعه شازند همچنین برای چندمین بار به مسئله تعطیلی کارخانه قند شازند  اشاره  کرد و یادآور شد: این کارخانه در اختیار بنیاد مستضعفان است اما این بنیاد چه زمان می خواهد از خواب بیدار شود و وضعیت کارگرانی که از این کارخانه ارتزاق می کردند را ببیند؟!

 

موسوی خاطر نشان کرد: مسئولان شهرستانی و استانی اعم از استاندار، فرماندار و نماینده مجلس با جدیت بیشتری پیگیر مسئله کارخانه قند شازند باشند و هرچه زودتر تکلیف آن را مشخص کنند چرا که مردم بسیاری به واسطه تعطیلی این کارخانه ضربه خورده اند.

 

 

امام جمعه دلیجان:

نمایندگان مجلس باید خواسته های مردم را از دولت مطالبه کنند/وحدت،رمز موفقیت مسلمانان مقابل دشمنان

 

امام جمعه دلیجان با اشاره به شخصیت شهید مدرس گفت: نمایندگان مجلس امروز باید همانند این عالم مجاهد از حقوق مردم در برابر ابر قدرتها دفاع و خواسته های مردمی را از دولت مطالبه کنند.

 

حجت الاسلام محمد تقی کرامتی امام جمعه دلیجان در خطبه های نماز جمعه این هفته دلیجان بعد ازتوصیه به تقوای الهی به مسئله احکام در خصوص بازی های ورزشی اشاره کرد و گفت: بازی های ورزشی حلال هستند ولی زمانی که بر سر آنها شرط بندی شود حرام می شوند.

 

کرامتی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) و  ائمه اطهار(ع) تاکیدات فراوانی به انجام فعالیت های ورزشی داشتند اظهار کرد: پیامبر(ص) فرمودند به فرزندان خود اسب سواری، شنا و تیراندازی بیاموزید.

 

وی در ادامه ضمن تبریک هفته وحدت و ولادت پیامبر گرامی اسلام بیان کرد: وحدت رمز موفقیت کشورهای مسلمان در برابر توطئه های دشمنان خواهد بود.

 

امام جمعه دلیجان با اشاره به حمله تروریستی و انفجار در نماز جمعه مصر اظهار کرد: هدف از این اقدامات توسط  دشمن در راستای بر هم زدن اتحاد بین مسلمین است.

 

وی به سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: امام می فرمودند که بارها به مجلس ملی می رفتم و می دیدم که چگونه شهید مدرس ازاسلام ودین دفاع می کند.

 

کرامتی با اشاره به شخصیت شهید مدرس خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس امروز باید همانند مدرس از حقوق مردم در برابر ابر قدرتها دفاع و خواسته های مردمی را از دولت مطالبه کنند.

 

 

امام جمعه کمیجان:

آمارهای کاغذی با واقیعت زندگی مردم تناسب ندارد/رکود اقتصادی، بیکاری و فشارهای معیشتی به قوت خود باقی است

 

امام جمعه کمیجان گفت: به نظر می رسد آمارهای رئیس جمهور فقط روی کاغذ صحیح باشد ولی یقینا هیچکدام از این آمارها را مردم باور نمی کنند.

 

حجت‌الاسلام مقدسی‌پور، امام جمعه کمیجان در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کمیجان به درس هایی از مکتب تربیتی پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و گفت: صبر و استقامت در اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است، به گونه ای که جز با صبر و استقامت نمی توان در زندگی به رشد و کمال رسید.

 

وی در ادامه افزود: در قرآن کریم نیز برای بیان جایگاه و اهمیت صبر و استقامت و تربیت انسان ها در پنجاه آیه به صبر و استقامت توصیه و تشویق شده است و انسان های صابر محبوب خداوند معرفی شده اند.

 

لزوم توجه بیشتر مسئولین به زلزله زدگان کرمانشاه

 

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به زلزله ۲۱ آبان در کرمانشاه گفت: بعد از زلزله کرمانشاه برخی از مسئولان به کرمانشاه سفر کردند و رهبر انقلاب نیز با سفر به مناطق زلزله زده از نزدیک در جریان امدادرسانی به زلزله زدگان قرار گرفتند و بر تلاش بیشتر مسئولین تاکید کردند.

 

امام جمعه کمیجان بیان کرد: نیروهای مسلح به ویژه ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تلاش مضاعفی را در راستای آوار برداری، رسیدگی به مصدومان و اسکان موقت زلزله زدگان انجام دادند. ارتش و سپاه که پیش از این هم نیز در این گونه بحران های طبیعی کارنامه درخشانی را از خود به جای گذاشته بودند، در حادثه زلزله کرمانشاه نیز توانستند عملکرد موثری از خود به نمایش بگذارند.

 

 وی در ادامه افزود: هم اکنون کانکس جهت اسکان زلزله زدگان از ضروری ترین نیازهای مردم زلزله زده است و اقلامی چون پتو و کنسرو  بعد از کمک های نقدی مهم ترین نیاز زلزله زدگان کرمانشاه است.

 

آمارهای کاغذی با واقیعت زندگی مردم تناسب ندارد/ رکود اقتصادی، بیکاری و فشارهای معیشتی به قوت خود باقی است

 

حجت الاسلام مقدسی پور با انتقاد از اظهارات تلویزیونی رئیس جمهور گفت: آیا آمارهای اقتصادی که رئیس جمهور در گزارش ۱۰۰ روزه ارائه داد در زندگی مردم ملموس است و مردم واقعا حس تورم یک رقمی دارند؟ درآمدهای کشور افزایش یافته ولی هیچکس آثار این در آمد را در زندگی شخصی و اجتماعی حس نمی کند.

 

خطیب نماز جمعه کمیجان تصریح کرد: به نظر می رسد آن سخن ها فقط روی کاغذ صحیح باشد ولی یقینا هیچکدام از این آمارها را مردم باور نمی کنند چون با گوشت، پوست و استخوان شرایط سخت معیشتی و تورم، رکود و بیکاری را که گریبان آنها و خانواده هایش را گرفته دست و پنجه نرم می کنند.

 

وی بیان کرد: آمارها از وضعیت اقتصادی و افزاش چشمگیر آمار فقر حکایت می کند. طبق گزارش های داخلی ۳۳ درصد جامعه ایران زیر خط فقر زندگی می کنند. شیب شتابی فقر و فقر زایی در کشور بسیار تند است و ظرف مدت ۴ سال گذشته این شیب به سرعت پیش رفته است.

 

آمار تخصیص بودجه عمرانی غلوآمیز است

 

حجت الاسلام مقدسی پور گفت: آمار تخصیص بودجه عمرانی غلوآمیز است. رئیس جمهور اعلام کرد طی سه ماه اخیر ۲۵ هزار میلیارد تومان در امور عمرانی تخصیص داده شده؛ در صورتی که هنوز آمار بانک مرکزی منتشر نشده است و فقط آمار شهریور منتشر شده که رقم آن ۳ هزار میلیارد تومان است. یعنی باید ۲۲ هزار میلیارد تومان در ماه های مهر و آبان هزینه شده باشد که بعید است یکباره چنین رشدی داشته باشیم.

 

واقیعت هایی که رئیس جمهور پذیرفت

 

امام جمعه کمیجان با اشاره به پذیرش برخی از واقیعت ها توسط رئیس جمهور، افزود: در اظهارات رئیس جمهور شاهد اذعان به برخی ناکارآمدی ها در دولت بودیم؛ از جمله نقص عملکرد دولت در زلزله اخیر که مردم و نیروهای مسلح به خوبی این نقص را جبران کردند، عدم توفیق دولت در حذف یارانه ثروتمندان، افزایش نرخ ارز، مقابله با آمریکا، عدم مطالعه کافی در گرانی ها و...

 

دشمنان به دنبال برجامی دیگر

 

وی در ادامه بیان کرد: دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی به واسطه شکست های مکرر خود در عرصه های مختلف به ویژه در مباحث منطقه ای ، به دنبال معرفی جمهوری اسلامی ایران به عنوان حامی تروریسم هستند و از سوی دیگر می کوشند نهادهای انقلابی مانند سپاه، بسیج و سپاه قدس را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهند.

 

حجت الاسلام مقدسی پور با انتقاد شدید نسبت به لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به «کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم» گفت: رئیس جمهور لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران را به «کنوانسیون بین الملل مقابله با تامین مالی تروریسم » را برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد، روندی که می تواند در آینده چالش های فراوانی را علیه کشورمان به وجود آورد.

 

امام جمعه کمیجان با اشاره به مهم ترین مشکلات این لایحه، بیان کرد: تروریسم یکی از معضلات مهم دنیای امروز است اما همان طور که شاهد هستیم برداشت های سیاسی تروریسم آنقدر گسترده است که اهداف مذهبی را نیز می تواند تحت پوشش قرار دهد.

 

وی افزود: کشورهای قدرتمند به خاطر منافع ملی خود به استفاده ابزاری از مکانیسم تروریسم جهت اعمال فشار به برخی از کشورها  روی آورده اند و به خاطر نفوذ در شورای امنیت اجازه هرگونه اقدام موثر از این شورا را سلب کرده اند.

 

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: دولت باید پاسخ دهد براساس چه ضرورت و نیازی چنین لایحه ای که مبهم و مشکل ساز است را به مجلس ارائه داده است. این کنوانسیون مبارزه با تروریسم با بستن دست و پای کشور در حمایت از مظلومان، افتادن در چاه تحریم های جدید را به دنبال دارد.

 

وحدت در سیره پیامبر (ص)

 

خطیب نماز جمعه کمیجان با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت گفت: در سیره پیامبر اسلام(ص) وحدت امت اسلامی از اصول و ارزش های مورد تاکید است. از منظر آن حضرت عزت و اقتدار و پیشرفت های همه جانبه مسلمانان در پرتو وحدت و همبستگی در برابر دشمنان مشترک است.

 

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) وحدت امت اسلامی را از راهبرد های بنیادین اقتدار امت اسلامی در تمام زمان ها و مکان ها دانسته است و برای برپایی و تحقق بخشیدن آن تلاش های فراوانی نموده اند.

 

ضرورت وجود بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان

 

حجت الاسلام مقدسی پور با انتقاد از نبود بیمارستان مختص تامین اجتماعی در شهرستان، گفت: شهرستان کمیجان علی رغم اینکه دورترین شهرستان به مرکز استان است از خدمات درمانی ویژه تامین اجتماعی محروم است. انتظار داریم که فرماندار شهرستان به عنوان نماینده دولت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان به این موضوع رسیدگی کنند که حداقل یک شعبه از خدمات تامین اجتماعی در شهرستان تاسیس شود.

 

امام جمعه کمیجان خاطرنشان کرد: استقرا اداره اوقاف و امور خیریه، سازمان هلال احمر و اداره ارشاد اسلامی از مسائل مهمی است که بارها پیگیری شده اما هنوز نتیجه ای قطعی حاصل نشده است.

 

 

امام جمعه ساوه؛

وقت مجلس برای حل مشکلات مردم صرف شود/شیعه لندنی و سنی وهابی را محکوم می کنیم

 

امام جمعه ساوه گفت:لازمه وحدت آن است که شیعه،سنی و همه اقوام به همدیگر احترام بگذاریم، لذا ما توهین به مقدسات اهل سنت را حرام می دانیم؛ بنابراین ما هم شیعه لندنی و هم سنی وهابی را محکوم می کنیم.

 

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه های امروز نماز جمعه این شهر با اشاره به مناسبت ۱۲  آذر روز تصویب قانون اساسی گفت: قانون اساسی ایران، قانونی پیشرفته، مترقی وبیانگر خدا سالاری مردمی و یک میثاق ملی است، همه باید قانون اساسی را بالاتر از خود بدانند.

 

وی  با بیان اینکه همه باید تسلیم قانون باشند، افزود: اگر اصل حاکمیت قانون اساسی را جدی بگیریم کشور ما توسعه می یابد،بنابراین مردم باید خود را موظف به پرداخت عوارض و مالیات کسب وکار بدانند زیرا مالیات یک حق الناس است و باید به موقع  پرداخت شود، دولت ونهادهای دولتی هم موظف هستند در مالیات و عوارض  شرایط مردم را مراعات کنند.

 

عدالت، خط قرمز یا بالا وپایین ندارد/ اعتبار دستگاه قضایی به عدل و انصاف است

 

حسینی بیان کرد: برخی مسئولین سابق، اقتدار قانون و دستگاه قضایی را می شکنند، اگر واقعا دنبال اصلاح امور هستند چرا آن روزی که می خواستند برخی همکارانشان را بخاطر فساد محاکمه کنند، آنها را خط قرمز خود می دانستند، عدالت خط قرمز یا بالا و پایین ندارد.

 

وی ادامه داد: دستگاه قضایی در عین انصاف وصبوری نباید اجازه دهد قانون شکنی و محکمه گریزی در هیچ سطح و رده ای از مسئولین تبدیل به یک رویه شود، شکستن اقتدار دستگاه قضایی حرام و باعث گسترش فساد مسئولین می شود، تضعیف همه دستگاه های نظام نادرست و اخلال در نظام است.

 

امام جمعه ساوه اظهار کرد: دستگاه قضایی نیز نسبت به اتهامات ادعایی به صورت شفاف پاسخ دهد، این نسبت ها اگر در برادران و خانواده ریاست محترم دستگاه قضایی نیست، مستند وشفاف پاسخ دهد واگر در این نزدیکان متخلفی است، عادلانه محاکمه و مجازات شود زیرا اعتبار دستگاه قضایی به عدل و انصاف است .

 

هفته وحدت، هفته همبستگی شیعه و سنی است

 

خطیب نماز جمعه ساوه با اشاره به میلاد پیامبر اکرم(ص) وامام صادق(ع) و هفته وحدت گفت: با توجه به اشتراک شیعه و سنی باید از این فرصت برای اتحاد،وحدت و همبستگی مسلمانان استفاده کنیم همانطور که رهبرمعظم انقلاب در دیدار با علمای شیعه و سنی در اجلاس محبان اهل بیت(ع) فرمود:« حفظ وحدت از واجبات است».

 

وی افزود: لازمه وحدت آن است که شیعه،سنی و همه اقوام به همدیگر احترام بگذاریم لذا ما توهین به مقدسات اهل سنت را حرام می دانیم؛ بنابراین ما هم شیعه لندنی و هم سنی وهابی را محکوم می کنیم.

 

استاندار، افراد افراطی را برای فرمانداری انتخاب نکند

 

امام جمعه ساوه تصریح کرد: رفتار حذف گرا، مخالف با روحیه وحدت و همبستگی است، از استاندار که توجه ویژه ای به ساوه دارد، انتظار داریم به همان منش اعتدالی خود ادامه دهد و در انتخاب فرمانداران جناحی عمل نکند.

 

وی افزود: افراد افراطی که باعث تنش و اختلافات و مانع توسعه هستند انتخاب نشوند، امروز نیاز داریم در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی به پیامبر اکرم(ص) اقتدا کنیم وسبک زندگی را براساس منطق،مراسم وسلوک نبوی تنظیم کنیم.

 

نماینده طراز اول جمهوری اسلامی باید الگوی خود را سید حسن مدرس قرار دهد/ وقت مجلس برای حل مشکلات مردم صرف شود

 

حسینی بیان کرد: ۱۰آذر سالروز شهادت سید حسن مدرس و روز مجلس است، نماینده طراز اول جمهوری اسلامی باید الگوی خود را سید حسن مدرس قرار بدهد، به تعبیر مقام معظم رهبری،خصوصیت عمده مدرس این بود که هیچ عامل ارباب،تهدید و تطمیع و فریب گری در او اثر نمی کرد، نمایندگان باید  این گفته آیت الله مدرس که فرمود:« دیانت ما، عین سیاست ماست و سیاست ما عین دیانت ماست» را پشتوانه نطق ها و عملکرد خود قرار بدهند.

 

وی ادامه داد: به جای بحث درباره تعطیلی یا لغو تعطیلی  نهم ربیع الاول یا مسائل شخصی و بی اهیمت به دستور امام خمینی(ره) عمل کنید که فرمودند:« مجلس باید نسبت به گرفتاری های مردم انقلابی عمل کند» زیرا امروز گرفتاری مردم،بیکاری،رکود، تاخیر در پرداخت حقوق کارگران و مشکلات کارخانجات رو به تعطیل و گرفتاری مردم زلزله زده در این سرمای زمستان باید حل شود.

 

دانشجویان و طلاب مهم ترین سرمایه های انسانی جامعه هستند

 

امام جمعه ساوه با اشاره به مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو بیان کرد: دانشجویان و طلاب مهم ترین سرمایه های انسانی جامعه هستند، این قشر روشنفکر  در واقع مدیران آینده جامعه هستند.

 

وی خاطر نشان کرد: مسئولان محترم دانشگاهی را به چهار اصل ترویج آزاد اندیشی و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، تحول نظام آموزشی به سمت نوآوری، تربیت انقلابی جوانان و اجتناب از سیاست زدگی توصیه می کنم.

 

 

امام جمعه شهر خنداب:

توهین به مقدسات سایر مذاهب، طبلی با صدای تفرقه و فاجعه است/مجلس،مظهر خواسته های مردم باشد

 

امام جمعه شهر خنداب گفت: کسی حق ندارد به مقدسات اهل سنت توهین کند، چرا که به گواهی تاریخ یکی از عوامل اختلاف و تفرقه در جامعه اسلامی توهین به مقدسات مذاهب گوناگون است.

 

حجت‌الاسلام مجدی‌زاده، امام جمعه شهر خنداب در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تبریک به مناسبت میلاد با سعادت رسول اکرم(ص) گفت: خداوند در آیه ۲۳ و ۲۴ سوره مبارکه اسرا در کنار مساله توحید به احترام نسبت به پدر و مادر اشاره کرده و می‌فرماید، اگر یکی از والدین شما یا هر دو آن‌ها پیر شد هرگز به آنها اف نگویید و آن‌ها را مشمول رحمت خود قرار دهید  همانطور که آنها در کودکی از شما مراقبت می‌کردند.

 

مجدی‌زاده اظهار کرد: پیامبر(ص) در خصوص احترام به پدر و مادر می‌فرماید، هر نگاه محبت‌آمیز فرزند نیکوکار نسبت به پدر و مادر نزد خداوند ثواب حج مقبول را دارد، چنین فرزند نیکوکاری در بهشت خداوند جای می‌گیرد اما اگر فرزندی به عاق والدین دچار شد بداند که جایگاهش در جهنم است.

 

صله رحم و نیکی به والدین از ویژگی های بارز مؤمنین است

 

وی افزود: خداوند متعال فرمود، هر انسانی که ۶ خصلت راستگویی، امانتداری، نیکی به والدین، صله رحم، استغفار از گناه و عمل به وعده الهی در او نهفته باشد از مؤمنین است.

 

امام جمعه شهر خنداب با اشاره به ۱۲ ربیع الاول  گفت: طبق روایات این روز  تولد پیامبر(ص) و آغاز هفته وحدت است، مسلمانان باید در راه خداوند با یکدیگر پیمان برادری ببندند و همانطور که امام صادق(ع) می فرمایند، به عیادت بیماران اهل تسنن بروند، در عزا و شادی‌های آن‌ها شرکت کنند و پشت سر آن‌ها نماز گزارند.

 

توهین به مقدسات سایر مذاهب، طبلی است که صدای تفرقه و فاجعه دارد

 

وی افزود: کسی حق ندارد به مقدسات اهل سنت توهین کند، چرا که به گواهی تاریخ یکی از عوامل اختلاف و تفرقه در جامعه اسلامی توهین به مقدسات مذاهب گوناگون است.  

 

مجدی‌زاده در پایان با اشاره به وظایف اعضای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس، عصاره ملت، مظهر خواسته‌های مردم، راهگشای اساسی برای مسئولان و کارگشا برای مردم است و مجموعه خواسته‌های مردم از مجلس، رفع گرفتاری‌ها و حل مشکلات و انتظارات به حقی است که مسئولین باید نسبت به انجام آن اهتمام بورزند.

 

 

امام جمعه فرمهین:

وحدت شیعه و سنی خار چشم استکبار است/حل مشکلات کشور در گرو تدبیر دولت است

 

امام جمعه فرمهین گفت: امروز وحدت شیعه و سنی خار چشم استکبار است، با وجود اختلاف نظر میان اهل سنت و تشیّع باید این اتحاد مستحکم تر از گذشته باشد.

 

حجت الاسلام فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه فرمهین با اشاره به گزارش ۱۰۰ روزه رئیس جمهور گفت: امامان جمعه همواره در کنار دولت بوده و از رئیس جمهور هر دوره حمایت کرده اند اما این حمایت ها هیچ منافاتی با انتقاد از عملکرد دولت و رئیس جمهور ندارد و نباید هر انتقادی، تخریب تلقی نشود.

 

وی افزود: گزارش ۱۰۰ روزه رئیس جمهور خوشایند نبود، اینکه بیان می شود هنر دولت این بوده که تورم را در ۸ درصد کنترل کند تا تورم ۳۰ درصد نداشته باشیم، جالب نیست اصلا چرا باید تورم داشته باشیم؟

 

تنها ۲۰ درصد مشکلات اقتصادی کشور به خاطر وجود تحریم‌ ها است

 

فیض کرمیان اظهار کرد: مشکلات اقتصادی را به تحریم ها ارتباط می دهند در حالی که بر اساس گفته های دولت تنها ۲۰ درصد مشکلات اقتصادی کشور به خاطر وجود تحریم‌ ها است و مابقی آن منشأ داخلی دارد.

 

امام جمعه فرمهین گفت: اگر تحریم تا این میزان در مشکلات کشور اثر دارد، پس آثار برجام چه شد؟ آثار برجام فقط این بود که ما به سایر کشورها ثابت کنیم که انرژی هسته ای نداریم؟

 

وی افزود: این که دنیا بداند ما انرژی هسته داریم یا نه، برای ما افتخار نیست، ملت ایران همواره بر قدرت و توان داخلی استوار است، دیگران هر طور که می خواهند تصور کنند.

 

حل مشکلات کشور در گرو تدبیر دولت است

 

فیض کرمیان گفت: دولت باید تدبیر اساسی برای مشکلات کشور بیندیشد و اجرایی کند و مردم را در وضعیت سرگردان قرار ندهیم، سفره های کوچک مردم و رکود حاکم بر بازار با رشد ۲ رقمی تناسب ندارد.

 

وحدت شیعه و سنی خار چشم استکبار است

 

امام جمعه فرمهین با اشاره به هفته وحدت افزود: امروز وحدت شیعه و سنی خار چشم استکبار است، با وجود اختلاف نظر میان اهل سنت و تشیع باید این اتحاد مستحکم تر از گذشته باشد.

 

وی تصریح کرد: هر جا هر فردی بر طبل تفرقه شیعه و سنی بکوبد و بر اختلافات دامن بزند با استکبار همراه شده و آب در آسیاب دشمن ریخته است.

 

فیض کرمیان افزود: ضرورت اتحاد شیعه و سنی مبنی بر این نیست که ما از اعتقادات خود دست برداشته ایم، بلکه بر اعتقادات خود از جمله غصب خلافت از امیرالمومنین(ع)، شهادت حضرت زهرا(س) و ...پایبند هستیم، با حفظ این اعتقادات، اتحاد و همبستگی با توجه به شرایط امروز و تفرقه افکنی استکبار مهم و ضروری است.

 

اتحاد کشورهای اسلامی، اقتدار جهان اسلام است 

 

امام جمعه فرمهین تصریح کرد: اتحاد کشورهای اسلامی اقتدار جهان اسلام است، کشورهای عربی منطقه باید از خواب غفلت بیدار شوند و گرفتار هوای نفسانی و مادیات نشوند و با اتحاد به سیاست های خصمانه استکبار در منطقه خاتمه دهند.

 

وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی با صدور انقلاب به خارج از مرزهای کشور و بیداری اسلامی نقشه های صهیونیست و استکبار را در منطقه خنثی کرده است.

 

فیض کرمیان خاطر نشان کرد: شیطان لقمه حرام و حق الناس را برای انسان زینت کرده و انسان را فریب می دهد و از معنویات دور می کند.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, نماز جمعه, خطیبان جمعه استان, وحدت شیعه و سنی, سیره رسول الله, روز مجلس, شهادت شهید مدرس

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *