افزایش 23 درصدی بارندگی در استان مرکزی/تداوم بارش ها تا فردا

14 فروردین 1396 کد خبر : 988616426 | بازدید : 23034

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی از تداوم بارندگی در استان مرکزی طی دو روز آینده و احتمال آب‌گرفتگی معابر خبر داد.

به گزارش صبح محلات ,محلارضا مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، گفت: سامانه بارشی مستقر در استان مرکزی امروز و فردا نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد و امشب احتمال بارش تگرگ وجود دارد.

 

وی بیان کرد: بارش‌ها اغلب به صورت باران و تگرگ است، اما در مناطق سردسیر احتمال بارش به صورت برف نیز طی دو روز آینده وجود دارد.

 

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی با بیان اینکه سامانه بارشی فردا عصر از استان مرکزی عبور می‌کند، افزود: از صبح چهارشنبه احتمال کاهش سه تا چهار درجه‌ای دما در استان مرکزی وجود دارد و در مناطق سردسیر کاهش دما تا زیر صفر درجه نیز پیش‌بینی می‌شود.

 

مرادی در خصوص میزان بارندگی‌ها تا قبل از 24 ساعت گذشته عنوان کرد: در مجموع میزان بارندگی‌های اخیر در استان مرکزی 247.5 میلی‌متر بوده که با این میزان بارندگی 23 درصد نسبت به حد نرمال افزایش بارندگی داشته‌ایم.

 

وی ادامه داد: میزان بارندگی در شهرستان اراک 277 میلی‌متر با 23 درصد افزایش نسبت به حد نرمال بوده است. بیشترین بارندگی مربوط به شهرستان شازند با 440.8 میلی‌متر بارش و کمترین میزان بارش مربوط به شهرستان محلات با 165.6 میلی‌متر بارش، بیشترین درصد بارندگی مربوط به ایستگاه خنداب با 38 درصد افزایش و کمترین نیز مربوط محلات با پنج درصد افزایش نسبت به حد نرمال بوده است.

 

به گفته وی مجموع بارندگی 24 ساعت گذشته شهرهای استان مرکزی به شرح زیر است:

 

آشتيان : 10.5 میلیمتر

 

اراک : 4.4 میلیمتر

 

تفرش : 9.1 میلیمتر

 

خمين : 12.8 میلیمتر

 

خنداب : 15.3 میلیمتر

 

دليجان : 5.6 میلیمتر

 

ساوه : 7.4 میلیمتر

 

شازند : 5.2 میلیمتر

 

غرق آباد : 7.7 میلیمتر

 

كميجان : 19.9 میلیمتر

 

محلات : 4.4 میلیمتر
تگها: صبح محلات, بارندگی, استان مرکزی, تداوم بارش ها, فردا

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
پر بحث ترین ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات