عمران معنوی مساجد از ماموریت کانون های مساجد است

24 اسفند 1395 کد خبر : 988616253 | بازدید : 2605

معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ماموریت کانون های مساجد را عمران معنوی مساجد، گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، موضوع خانواده به عنوان نظام زن و خانواده در بستر مسجد، موضوع جمعیت، بصیرت افزایی و کارآفرینی فرهنگی دانست و گفت: محور تمام این برنامه ها مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

به گزارش صبح محلات به نقل از خبرنگار پانا استان مرکزی، محمدرضا جعفری در مراسم سالروز گرامیداشت تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد در مجتمع فرهنگی هنری آفتاب اراک، افزود: 23 هزار کانون فرهنگی مساجد  کشور در حال فعالیت هستند که با برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان برنامه ششم توسعه تمام مساجد کشور دارای کانون فرهنگی هنری شوند.

 

وی بیان کرد: مساجد اصلی‌ترين مركز عبادت بندگان و مقدس‌ترين اماكن در روی زمين هستند.

 

معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه انقلاب اسلامی ثمره نقش آفرینی مساجد هستند و کسی هم نمی تواند این را نفی کند، ادامه داد: خیلی از متولیان ادبیات، انقلاب اسلامی را فهم کردند و در حال اجرا هستند ولی متولیان مسجدی مقداری از این بحث ها فاصله گرفتند؛ ساختن نگرش بر عهده فعالان کانون های مساجد است.

 

جعفری ابراز داشت: برای رساندن مساجد كشور به مسجد طراز اسلامی بايد در همه بحث‌های سياسی، اجتماعی، فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و ... كاركردهای مسجد احيا شود و مساجد در اين حوزه‌ها نقش‌آفرينی كنند.

 

وی اضافه کرد: رسالت اصلی كانون‌های فرهنگی هنری مساجد جذب و نگهداشت جوانان و نوجوانان است و با اين هدف برنامه‌های آموزشی و پژوهشی، قرآنی و فرهنگی اجرا و در رساندن مساجد به مسجد طراز اسلامی نقش مشهودی ايفا می‌كند.

 

محسن شریفی سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیام دکتر سید رضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم بیست و چهارمین سالگرد تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد که در مجتمع فرهنگی هنری آفتاب اراک با حضور مسئولان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی برگزار شد  را قرائت کرد.

 

در این مراسم از برترین های کانون ها با اهدا لوح و هدایایی تقدیر و به همه مسئول کانون های حاضر در مراسم هدایایی عمومی اهدا شد.
تگها: صبح محلات, عمران, معنوی, ماموریت, کانون های مساجد

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *