تاکید فرماندار اراک بر آمادگی شهرستان در خدمت رسانی به مسافران نوروزی

15 اسفند 1395 کد خبر : 988616128 | بازدید : 1488

فرماندار شهرستان اراک بر لزوم همکاری تمامی ارگان‌ها و سازمان‌ها برای استقبال از نوروز و خدمات‌رسانی به مسافرین نوروزی تاکید کرد .

به گزارش صبح محلات به نقل از ایسنا، منطقه مرکزی، حسین بختیاری در جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان اراک در خصوص ایام نوروز و فعالیت‌هایی که به استناد آئین‌نامه‌های کشوری و استانی برای ارگان‌ها در نظر گرفته شده است، گفت: در صورت همدلی ارگان‌ها و عمل به مصوبات و آئین‌نامه‌ها در رابطه با سفرهای نوروزی،امید است خاطره خوشی در ذهن مسافرانی که از استان عبور یا در این استان اتراق می‌کنند باقی بماند و نتیجه اجرای این مصوبات سفر ‌آرامی برای مسافران باشد .

 

بختیاری بیان کرد: در صورت قصور از مصوبات و آئین‌نامه‌ها ممکن است که مسافران قضاوت درستی از شهر اراک نداشته باشند بنابراین باید مصوبات به صورت مطلوب اجرا شود و  برای این منظور باید ارتباط منطقی‌تری بین مدیریت استانی و شهرستانی برقرار شود .

 

وی با اشاره به نزدیکی انتخابات عنوان کرد: این مسئله باعث حضور مسئولان در ایام نوروز دراستان است که در این میان بازدیدها و نظارت‌ها نیز به سبب حضورشان در ایام نوروز پررنگ‌تر می‌شود .

 

فرماندار شهرستان اراک عنوان کرد: دستگاه‌های مرتبط باید تمامی فعالیت‌های انجام شده را مستند کنند و گزارشی نیز در این زمینه تهیه و ارائه دهند .

 

بختیاری درخصوص اسکان مسافرین نوروزی عنوان کرد: در صورتی که ارگان‌ها در این مورد با مشکل مواجه شدند می‌توانند به این ستاد اعلام کنند تا در جهت رفع آن اقدام شود. تمامی دستگاه‌های مرتبط به عنوان ستاد نوروزی باید نسبت به اسکان همه اقشار اقدام کنند .

 

به گزارش ایسنا، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان اراک نیز در خصوص مصوبات جلسه قبل و آخرین مواردی که در ستاد مطرح شد، گفت: سازمان مرکزی و اعضای ستاد مرکزی بنا دارند که نوروز سال 96 را متفاوت برگزار کنند .

 

مصطفی فراهانی در ادامه با اشاره به شعار نوروزی استان مرکزی با عنوان سرزمین آفتاب فراتر از تاریخ، افزود:  آخرین مواردی مطرح شده در ستاد نوروزی، مانور نیروی انتظامی در روز 25 اسفند در ساعت 9 صبح با حضور تمامی دستگاه‌ها، مراسم تحویل سال در مصلی امام خمینی(ره)، استقبال از مسافرین نوروزی در یکم فروردین، اجرای طرح نوروزگاه توسط نیروی انتظامی، مشخص کردن محل نوروزگاه و خدمات رسانی اولیه به مسافران، تهیه نقشه شهر توسط شهرداری و بررسی و تشکیل هشت کمیته ستاد نوروزی و ارائه چند مصوبه شرح وظیفه مدیران اجرایی علاوه بر بحث کمیته‌هاست .

 

به گزارش ایسنا، مسئول تعاون و رفاه و آموزش و پرورش ناحیه یک اراک نیز گفت: آموزش و پرورش آمادگی دارد که هر مسافری اعم از فرهنگیان، کارکنان کشوری و لشکری و افراد آزاد را بدون در نظر گرفتن اولویت پذیرش کند .

 

محمود محمدی اظهار کرد: حدود هزار و 200 اتاق هر شب در اراک برای مسافران نوروزی در نظر گرفته شده که حداکثر قیمت پیش‌بینی شده برای هر شب اقامت یک خانواده در هر اتاق 25 هزار تومان است که از این میزان پنج هزار تومان هزینه شارژ هر اتاق است .

 

به گزارش ایسنا، در این جلسه مصوب شد که در ایام نوروز تحت هیچ شرایطی آب، برق و گاز مراکز خدمات‌رسان و مشترکین خانگی قطع نشود .

 

تشکیل کمیته‌ای متشکل از تمامی ارگان‌های مرتبط به منظور بازدید کارشناسی از ظرفیت سالن نمایشگاه بین‌المللی برای اسکان افرادی که قصد برپایی چادر را دارند و در نظر گرفتن بقاع متبرکه امامزاده محمد عابد(ع) و شهسواران و امامزادگان عبدالله و آمنه خاتون به عنوان مکان اضطراری در موارد بحرانی تصویب شد .

 

همچنین تشکیل هشت کمیته‌ با حضور تمامی دستگاه‌ها در قالب ستاد در نظر گرفته شد .
تگها: صبح محلات, تاکید, فرماندار اراک, آمادگی, شهرستان, خدمت رسانی, مسافران نوروزی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *