بی‌توجهی به صادرات عامل بخشی از مشکلات صنعت در استان‌مرکزی است

5 اسفند 1395 کد خبر : 988615924 | بازدید : 213

اراک- استاندار مرکزی گفت: بی توجهی به ظرفیت صادراتی و فقدان شناسایی بازارهای هدف خارجی، عامل بخشی از مشکلات صنعت در استان مرکزی است.

به گزارش صبح محلات به نقل از مهر، محمود زمانی‌قمی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان مرکزی در اراک اظهار داشت: به منظور رشد صادرات محصولات استان باید برنامه ریزی های مدون و کارشناسی انجام پذیرد که در واقع گام های ابتدایی در این حوزه برداشته شده و راه درازی در پیش است.

 

وی افزود: چنانچه صنعت استان به صادرات بی توجهی کند زمین‌گیر می‌شود بنابراین باید تلاش کنیم کشورهای بیشتری در فهرست کشورهای هدف صادرات کالاهای استان قرار گیرند تا از این طریق صنعت جان بگیرد.

 

استاندار مرکزی بیان کرد: تهیه یک بانک اطلاعاتی یا سایت اطلاعاتی از واحدهای تولیدی و صنعتی استان می‌تواند در این زمینه کمک شایانی باشد و روند اقدامات موثر را در مسیر افزایش صادرات تسریع کند.

 

وی تاکید کرد: ضروری است که بانک اطلاعاتی مذکور به زودی تهیه شود و علاوه بر شناسایی و معرفی ظرفیت های خود، باید توانمندی های طرف مقابل را هم به خوبی شناسایی کنیم.

 

زمانی قمی تصریح کرد: به منظور ارتقای صادرات در استان باید از مسیر برنامه ریزی صحیح و کارشناسی عبور کنیم و قطعا بخش خصوصی نیز  در این حوزه نقش مهم و موثری دارند که باید از ظرفیت آن بهره گرفته شود.

 

وی گفت: علائم نشان از حرکت رو به رشد صادرات استان دارد اما اینکه آیا سرعت پیشرفت در این مسیر قابل قبول باشد یا نه مورد بحث است که جستجوی یک راه بهتر به منظور سرعت‌بخشی به این مسیر را باید با جدیت دنبال کنیم.

 

استاندار مرکزی اضافه کرد: بهره گیری از اطلاعات، تجارب و زمینه کاری ایرانیان مقیم خارج از کشور، اقدامی مهم است چراکه دستیابی به این تجارب حضور هدفمند در بازارهای جهانی را تسهیل می کند.
تگها: صبح محلات, بی‌توجهی, صادرات, عامل بخشی, مشکلات صنعت

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *