خبرنگاری میدان خدمت صادقانه و خالصانه/برخی حقوقهای نجومی می گیرند،برخی حداقل مزایا مثل بیمه هم ندارند

18 مرداد 1395 کد خبر : 988614579 | بازدید : 2160

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خبرنگاری را میدان خدمت صادقانه و خالصانه عنوان کرد و گفت: درحالی که برخی از مسئولین حقوق های نجومی دریافت می کنند ولی برخی از مشاغل مانند خبرنگاران از حداقل مزایا از جمله بیمه محروم هستند.

 

به گزارش صبح محلات، به نقل از اراک امروز؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی شامگاه یکشنبه در آیین گرامیداشت روز خبرنگار گفت: حرفه خبرنگاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مقدس است و یکی از بهترین حرفه ها است.

 

دری نجف آبادی خبرنگاری را میدان خدمت صادقانه و خالصانه عنوان کرد و افزود: این میدان ظرفیت عظیمی برای ثبت خیر خواهی و نقد حکیمانه در جامعه دارد.

 

وی با بیان اینکه حرفه خبرنگاری در ایران با سایر کشورها متفاوت است ادامه داد:خبرنگاران در کشور با حفظ خطوط و ارزش های دینی، اعتقادی، سیاسی و پیروی از خط امام در امر اطلاع رسانی و آگاهی بخشیِ جامعه فعالیت دارند.

 

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه اصحاب رسانه نقش موثری در آگاهی بخشی در جامعه دارند افزود: بر این اساس باید در پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی، رشد و توسعه کشور، مبارزه با اسراف و تبذیر و جلوگیری از حیف و میل بیت المال در جامعه آگاهی بخشی کنند.

 

وی با یادآوری این نکته که نقد حکیمانه و منصفانه بسیار ارزشمند است افزود: خبرنگاران در نقد منصفانه امانتداری و صداقت را مد نظر قرار دهند.

 

 

برخی حقوقهای نجومی می گیرند، برخی حداقل مزایا مثل بیمه هم ندارند

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به پرداخت های نجومی در کشور اشاره کرد و گفت: درحالی که برخی از مسئولین حقوق های نجومی دریافت می کنند ولی برخی از مشاغل مانند خبرنگاران از حداقل مزایا از جمله بیمه محروم هستند.

 

دری نجف آبادی اضافه کرد: البته دولت می تواند در این زمینه با قطع یارانه ها برخی از مشکلات اقشار مختلف جامعه خصوصا خبرنگاران را رفع کند.

 

وی به مشکلات اجتماعی در جامعه هم اشاره ای کرد و گفت: خبرنگاران باید در زمینه چالش های اجتماعی تمرکز بیشتری داشته باشند چرا که کمک به این حوزه خدمت بزرگی به جامعه است.

 

 

استاندار استان مرکزی 

اصحاب رسانه؛ مدافعان اخلاق

 

محمود زمانی قمی استاندار استان مرکزی نیز در این آیین با اشاره به اینکه خبرنگاران می توانند به خوبی همه چیز را زیر نظر بگیرند گفت: اخلاق موضوع مهمی است که در جامعه مورد غفلت واقع شده و نیاز است اصحاب رسانه به عنوان مدافعان اخلاق توجه بیشتری به آن داشته باشند.

 

زمانی قمی با اشاره به اینکه دین اسلام سرشار از از مسائل اخلاقی است اظهار کرد: خبرنگاران می توانند به دور از مسائل سیاسی که ما را از اخلاق دور کرده است جامعه را به این سمت بکشانند.

 

وی مطبوعات و رسانه ها را به عنوان یکی از ارکان دموکراسی عنوان کرد که باید مروج اخلاق در جامعه باشند.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, روز خبرنگار, امام جمعه اراک, فیش حقوقی نجومی, مزایای حداقلی, استاندار مرکزی, مدافعان اخلاق, اخلاق اجتماعی, خبرنگاران

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *