طرح‌ها و پروژه‌های معرفی شده در شان سفر ریاست جمهوری نیست/مردم اگر اثرات مثبت سفر ریاست جمهوری را نبینند نا امید خواهند شد

10 مرداد 1395 کد خبر : 988614542 | بازدید : 11872

صبح محلات_نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌ها و پروژه های معرفی شده توسط استانداری برای سفر ریاست جمهور در شان مردم استان مرکزی نیست و باید به دنبال ایجاد جهش اقتصادی در جامعه و ایجاد نور امید در دل مردم باشیم.

 

ابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صبح محلات پیرامون طرح‌های پیشنهادی استانداری مرکزی برای سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان گفت: انتظارم از طرح‌های مطرح شده بسیار بیشتر بود چرا که در این طرح‌های هیچ چیزی برای شهرستان خمین در نظر گرفته نشده است.

 

وی ادامه داد: مردم اخبار مربوط به سفرهای استانی رئیس جمهور را پیگیری می‌کنند و از آن انتظار ایجاد تحول و گشایش در کارها را دارند.

 

رضایی شهر خمین را از همه نظر دچار بحران داست افزود: مردم نسبت به فقر و بیکاری فوق العاده در شرستان خمین دغدغه دارند و این سفر علاوه بر اثر بخش در زمینه دغدغه‌های مردم باید گامی در جهت توسعه متوازن و جلوگیری از عقب افتادگی باشد.

 

نماینده خمین در مجلس، خمین را شهری در حاشیه معرفی و گفت: اگر کارها به همین منوال باشد سیر نذولی شهر خمین بیش از گذشته نمایان خواهد شد و این به صلاح جامعه نیست.

 

رضایی در خصوص افتتاح معدن طلای خمین به عنوان یکی از طرح‌های پیشنهادی برای سفر ریاست جمهوری اظهار کرد: علارغم این که این معدن یکی از بزرگترین معادن طلای کشور است هیچ تاثیری روی اقتصاد شهر خمین نداشته است و یک ریال گردش مالی این معدن به شهر های محلات و خمین نمی‌رسد و طبق اطلاعات بنده نیاز‌های اولیه این معدن از جمله پیاز و سیب زمینی نیز از محلات و خمین خرید نمی‌شود.

 

وی ادامه داد: انتشار خبر افتتاح این معدن موجبات نارضایتی و اعتراض مردم را فراهم خواهد کرد چرا که مردم میخواهند بدانند که چه کس یا کسانی این معدن را اداره می‌کنند و این معدن چه تاثیری روی اقتصاد شهر داشته و درآمدهای آن کجا می‌رود.

 

این عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دومین پروژه در نظر گرفته شده برای خمین را افتتاح کارخانه چینی ویستا اعتماد معرفی و گفت: فعالیت این کارخانه به علت عدم نقدینگی در حال متوقف شدن است و برای سرپا ماندن و ادامه فعالیت آن باید چاره‌ای اندیشید.

 

رضایی با اشاره به وجود مشکل در زیر ساخت‌های شهرستان خمین گفت: وضعیت نا بسامان جاده‌های این شهرستان که مصوبه سفر مقام معظم رهبری در 12 سال قبل را داشته است هنوز به نتیجه نرسیده است و گاها اخباری مبنی بر عدم رضایت اهالی روستاهای اطراف خمین از وضعیت جاده‌ها و درخواست‌هایی مبنی بر خروج از زیر نظر استان مرکزی را می‌شویم که واقعا برازنده نیست.

 

وی با اشاره به وجود چندین پروژه با ردیف بودجه مشخص اما بلاتکلیف مرتبط با خمین در سطح استان بیان کرد: خط آهن اراک-خمین-اصفهان بیش از 6 سال است که دارای مصوبه می‌باشد و طرح مطالعاتی اجرای آن نیز تهیه و تکمیل شده، اما هرگز اجرایی نشده است و حتی از آن نیز خبری در دسترس نیست.

 

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی جاده خمین، شهر کرد با مصوبه سال‌های قبل، طرح انتقال گاز از دلیجان به خمین برای تکمیل زیرساخت‌های سرمایه گذاران در خمین و ساخت کارخانه سایپا در این شهر را از دیگر پروژه های دارای مصوبه اما بلاتکلیف خمین معرفی و اظهار کرد: سفر ریاست محترم جمهور باید یک خون حیات بخش در رگ‌های حیاتی شهر جاری کند.

 

رضایی ادامه داد: اگر مردم نتیجه و اثر سفر ریاست جمهوری را نبینند قطعا نا امیدی خواهد شد.

 

این عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس لازمه احیاء اقتصاد در منطقه خمین را اجرایی کردن چند طرح اشتغال‌زای بزرگ دانست و افزود: اجرایی کردن پروژه‌ها و طرح‌های دارای مصوبه در خمین و سطح استان نیازمند عزم جدی و  همدلی همه‌ی مسئولین است و تنها راه ایجاد جهش اقتصادی در منطقه نیز همین ایجاد اشتغال است.

 

نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی در خاتمه عملکرد, طرح‌ها و پروژه‌های اعلام شده را در شان سفر ریاست جمهوری ندانست و خاطر نشان کرد: توقع داریم تا قبل از سفر، فکری اساسی برای طرح‌ها و پروژه های گذشته شود و باید با یک جمع بندی وارد عرصه شویم و سفر هیئت دولت به استان باید همراه با خیر و برکت برای مردم باشد تا نور امید را در دل مردم ایجاد کند و هر چیزی غیر از این اثر مثبتی نخواهد داشت.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, استان مرکزی, سفر ریاست جمهوری, شهرستان خمین, رضایی نماینده خمین, اشتغال, تاثیرات مثبت, زیر ساختهای خمین

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *