دستگاه های اجرایی ملزم به استفاده از کالاهای ایرانی هستند/در صورت استفاده دستگاه های اجرایی از کالای خارجی به شدت برخورد خواهم کرد

30 خرداد 1395 کد خبر : 988614393 | بازدید : 26019

استاندار مرکزی با بیان اینکه فرهنگ استاد و شاگردی در اصناف باید احیا شود گفت: در فرهنگ ما موضوع استاد و شاگردی یک امر مقدس به شمار می رود.

 

به گزارش صبح محلات؛ به نقل از اراک امروز؛ محمود زمانی قمی استاندار مرکزی شامگاه شنبه در سومین اجلاس عمومی اصناف استان مرکزی، گفت: اصناف در شکل گیری تمدن این کشور نقش اساسی را داشته اند.

 

 

زمانی قمی یکی از بزرگترین پایه های تمدن کشور را بازارهای بزرگ عنوان کرد و افزود: بر این اساس در سال های گذشته بازارهای بزرگ در شهرهای مختلف کشور ایجاد شده اند.

 

وی با بیان اینکه اصناف در پیروزی انقلاب اسلامی نقش موثری داشته اند ادامه داد: اصناف بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و زمانی که نظام جمهوری اسلامی ایران مستقر شد باز هم در حفاظت و صیانت از این نظام حضور و فعالیت های خوبی داشته است.

 

استاندار مرکزی بیان کرد: با توجه به اقداماتی که اصناف در سال های گذشته داشته اند امروز باید جایگاه اصناف را خیلی فراتر از آن چیزی که وجود دارد ببینیم و بنابراین باید در حد منزلت و شان اصناف قوانین تنظیم و تدوین شود.

 

زمانی قمی بیان کرد: فعالیت ۱۱ هزار واحد تولیدی صنفی در استان مرکزی بیانگر نقش موثر اصناف در حوزه اقتصاد استان و کشور است و رضایت مندی که از این قشر وجود دارد در حوزه های اجتماعی و سیاسی نیز بسیار موثر بوده است.

 

استاندار مرکزی با بیان اینکه باید حق و حقوق اصناف همانند حق و حقوق صنایع دیده شود ادامه داد: متاسفانه تا کنون مزایایی که برای واحدهای تولیدی صنعتی در نظر گرفته شده است برای واحدهای صنفی نیست و در واقع حق واحدهای صنفی ضایع شده است.

 

 زمانی قمی بیان کرد:واحدهای تولیدی صنفی نیز با مشکلات مختلفی از جمله نداشتن نقدینگی، مالیات و تامین اجتماعی برخوردار هستند که باید رسیدگی به آنها در دستور کار قرار گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه فرهنگ استاد و شاگردی در اصناف باید احیا شود گفت: در فرهنگ ما موضوع استاد و شاگردی یک امر مقدس به شمار می رود.

 

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی ملزم به استفاده از کالاهای ایرانی هستند ادامه داد: در صورتی که دستگاه های اجرایی از کالای خارجی استفاده کنند به شدت برخورد خواهم کرد.

 

زمانی قمی با بیان اینکه خرید محصولات داخلی، موجب تقویت تولید ایرانی می شود افزود: در صورتی که کالای با کیفیت تر از خارجی داریم،توهین به ماست که به سراغ مصرف کالای خارجی برویم.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, اصناف استان مرکزی, استاندار مرکزی, زمانی قمی, استاد و شاگردی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *