سال ۹۴ و سایه سنگین رکود بر صنایع تولیدی/ سرمایه گذاران سال گذشته را با وعده وعیدهای دولت سپری کردند

8 فروردین 1395 کد خبر : 988614223 | بازدید : 21204

رئیس صنعت و معدن فراهان گفت: با وجود فراز و نشیب های تولید در کشور، سرمایه گذاران صنایع تولیدی شهرستان از جمله مدیران گروه صنعتی کبیر، اسید میهن و گلاس پیت فراهان با وجود مشکلات بازار فروش، تلاش بسیاری برای سر پا نگه داشتن واحدهای تولیدی خود کردند.

 

سال 94 و سایه سنگین رکود بر صنایع تولیدی/ سرمایه گذاران سال گذشته را با وعده وعیدهای دولت سپری کردند

 

به گزارش صبح محلات؛ به نقل از فراهان خبر؛ سال ۹۴ با تمام فراز و نشیب هایش سپری شد. اگرچه شعار دولت در انتخابات ۹۲ بهبود شرایط اقتصادی کشور بود اما علیرغم همدلی و همزبانی مردم، هنوز اقدام جهادی و درستی از سوی مقامات دولتی صورت نگرفته است. توجه به مسئله اقتصاد باعث شد مقام معظم رهبری در چند سال اخیر شعار سال را حول این موضوع تبیین کنند.

 

با این اوصاف سرمایه گذاران و تولید کنندگان فراهان با تلاش فراوان سال ۹۵ را زیر سایه سنگین رکود تحویل کردند.

 

علی احمدی، رئیس صنعت و معدن فراهان با اشاره به وضعیت تولید در کارخانه های شعرک صنعتی فراهان در سال ۹۴ گفت: در سال ۹۴ با رکود سنگین بازار تولید در کشور، صنایع تولیدی شهرستان فراهان هم با مشکلات از جمله عدم بازار فروش تولیدات روبرو شدند.

 

وی افزود: واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی فراهان در طول سال با پر شدن انبارهای تولید و نبود بازار فروش، هفته ها تولیدات خود را متوقف کردند و کارگران را به مرخصی فرستادند و حتی یکی از واحدهای تولیدی در فراهان یک ماه تولید را متوقف کرد.

 

احمدی با اشاره به وعده های دولت در سال ۹۴ اظهار کرد: در سال ۹۴ قرار بود تولید رونق پیدا کند اما سایه سنگین رکود بر صنعت کشور بسیاری از صنایع و کارخانجات تولیدی را به تعطیلی کشاند.

 

رئیس صنعت و معدن فراهان گفت: با بررسی مشکلات و ایجاد راهکار برای رفع موانع تولیدی کشور می‌توان زمینه رشد و توسعه صنعت را فراهم کرد.

 

وی با اشاره به تلاش سرمایه گذاران صنایع تولیدی فراهان افزود: با وجود فراز و نشیب های تولید در کشور، سرمایه گذاران صنایع تولیدی شهرستان از جمله مدیران گروه صنعتی کبیر، اسید میهن و گلاس پیت فراهان با وجود مشکلات بازار فروش، تلاش بسیاری برای سر پا نگه داشتن واحدهای تولیدی خود کردند.

 

احمدی با بیان سرمایه گذاری های جدید در شهرک صنعتی فراهان اظهار کرد: در سال آینده حداقل ۲ واحد صنعتی در شهرک صنعتی فراهان به بهره برداری می رسد، یکی از این واحد های صنعتی، تولید کاغذ فیلتر صافی است که بهره برداری از این واحدها سبب اشتغالزایی برای جوانان شهرستان می شود.

 

رئیس صنعت و معدن فراهان با اشاره به بهره برداری از معادن شهرستان گفت: حدود ۲۰ نفر از کارگران در سال ۹۴ بدون مجوز از معدن سنگ لاشه تلخاب بهره برداری می کردند که با برداشت های غیر قانونی این کارگران جلوگیری شد.

 

وی افزود: کارگران سنگ معدن تلخاب برای ادامه بهره برداری از این معدن، شرکت تعاونی را تشکیل دادند و به ثبت رساندند و در حال پیگیری برای گرفتن مجوز برداشت و استخراج در قالب شرکت تعاونی هستند و با گرفتن مجوز دوباره مشغول به کار می شوند.

 

احمدی با اشاره به سایر معادن شهرستان خاطر نشان کرد: معدن سنگ لاشه امام درویشان فعال است، معدن سنگ فشک که از آن سنگ تراورتن شکلاتی استخراج می شد به دلیل عدم تایید آزمایشگاهی تعطیل شده اشت و معدن سنگ لاشه فردقان هم نیمه فعال است و در صورت خرید سنگ استخراج می کند. 

 

 

انتهای پیام/ک
تگها: صبح محلات, رکود اقتصادی, وعده های دولت, سرمایه گذاران, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *