یکصد و چهار مصدوم، ارمغان چهارشنبه آخرسال برای استان مرکزی/ افزایش ۶۵ درصدی آمار مصدومان نسبت به سال گذشته

26 اسفند 1394 کد خبر : 988614198 | بازدید : 8937

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان مرکزی گفت: تا ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ یکصد و چهار نفر در استان مرکزی دچار مصدومیت شدند که در توسط اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی از خدمات درمانی لازم بهره مند شدند

 

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزین خشنودی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان مرکزی در گفتگو با اراک امروز؛ در این خصوص گفت: تا ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه ۲۶ اسفند، یکصد و چهار نفر در استان مرکزی دچار مصدومیت شدند.

 

خشنودی اظهار کرد: از این تعداد ۵۶ مورد از مصدومین درشهر اراک بوده، ۳۶ حادثه نیز در شهرستانهای استان و ۱۲ مورد نیز تا قبل از ساعت ۱۲ ظهر روز سه شنبه ۲۵ اسفند به وقوع پیوسته است.

وی ادامه داد: بیشتر مصدومین آقایان هستند که اکثرا در رده سنی ۱۴ تا ۲۴ ساله قرار دارند.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان مرکزی بیان کرد: در چهارشنبه آخر امسال ۲۴ حادثه در شهر ساوه، ۵ مورد در شهرستان شازند، ۳ مورد حادثه در شهر کمیجان، ۲ مورد در شهر دلیجان، ۱ مورد در محلات و ۱ مورد نیز در شهر جاورسیان اتفاق افتاده است.

 

وی اظهار کرد: بیشترین نوع آسیب مربوط به سوختگی، آسیب به اندام و آسیب به چشم بوده است که علت اصلی آنها  انفجار نارنجک و ترقه است.

 

خشنودی اضافه کرد: آمار مصدومین چهار شنبه آخرسال تا این لحظه نسبت به سال گذشته ۶۵  درصد  افزایش پیدا کرده است ولی خوشبختانه حوادثی که امسال به وقوع پیوست، از شدت کمتری برخوردار بودند.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: بیش از دویست و پنجاه پزشک، پرستار، تکنسین فوریت های پزشکی در چهل و چهار پایگاه شهری و جاده ای با بکارگیری پنجاه و هفت دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس کلیه مناطق استان مرکزی را پوشش امدادی دادند و آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ جهت امدادرسانی سریعتر به مصدومین و مجروحین احتمالی در محل های امن در شهرهای استان استقرار داشتند.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, حوادث چهارشنبه سوری, استان مرکزی, افزایش مصدومین چهارشنبیه سوری

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *