تایید صلاحیت ۱۸۹ نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی/ تقوی: تمام سلایق در تایید صلاحیت ها در نظر گرفته شده است

27 بهمن 1394 کد خبر : 988614114 | بازدید : 14363

رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان مرکزی از تایید صلاحیت نهایی ۵۹ درصد نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان خبر داد.

 

صبح محلات: تایید صلاحیت ها

 

به گزارش صبح محلات، سید باقر تقوی، رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ گفت: از مجموع ۳۳۴ نامزد حاضر در صحنه انتخابات استان مرکزی ۱۸۴ نفر که حدود ۵۹ درصد نامزدها را شامل می شوند تأیید صلاحیت شدند.

 

تقوی با اشاره به اینکه تعداد ۱۳۰ نامزد انتخابات صلاحیتشان رد و عدم احراز شده است اظهار کرد: همچنین ۱۴ نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی انصراف و ۱۶ نفر هم شکایتی نداشته اند.

 

وی ادامه داد: بر این اساس در حوزه انتخابی اراک، کمیجان و خنداب ۵۹ نفر، تفرش، آشتیان و فراهان ۳۵ نفر، خمین ۱۹ نفر، ساوه و زرندیه ۲۷ نفر، شازند ۲۳ نفر و حوزه انتخابی محلات و دلیجان ۲۱ نفر با هم رقابت می کنند.

 

 

رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان مرکزی با بیان اینکه در دوره قبلی انتخابات مجلس ۹۰ نفر در استان مرکزی با هم رقابت می کردند افزود: تعداد افراد تایید صلاحیت شده نسبت به دوره قبل بیش از دو برابر افزایش داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه از تمام سلایق در بین افراد تایید صلاحیت شده هستند بیان کرد: انشالله هفتم اسفندماه شاهد انتخابات پرشوری خواهیم بود.

 

تقوی اظهار کرد: اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده فردا ۲۸ بهمن ماه توسط فرمانداری ها اعلام می شود و طبق قانون، تبلیغات انتخاباتی نامزدها و طرفداران آنها از تاریخ ۲۹ بهمن آغاز تا ۵ اسفند به مدت ۶ روز ادامه خواهد داشت.

 

انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در ۷ اسفند امسال برگزار می شود.

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, انتخابات دهم, مجلس شورای اسلامی, تایید صلاحیت, رد صلاحیت, هیئت اجرایی انتخابات, ستاد انتخابات, محلات, شهرستان محلات, استان مرکزی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *