بی تدبیری دولت در خرید ۵ هزار واگن باری از روسیه/بزرگترین تولید کننده واگن کشور در استان مرکزی در حال تعطیل شدن/استیضاح وزیر راه و شهرسازی در راه است

26 بهمن 1394 کد خبر : 988614112 | بازدید : 11071

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقدام دولت در خصوص خرید ۵ هزار واگن از کشور روسیه قابل قبول نیست و کار نسنجیده ای است افزود: در واقع اگر دولت بخواهد بعد از برجام با تولید گنندگان به این گونه برخورد کند روز به روز شاهد تعطیلی و اخراج کارکنان خواهیم بود، دولت باید مدبرانه تر اقدام کند.

 

 

 

به گزارش صبح محلات، محمد حسن آصفری دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اراک امروز؛ در خصوص خرید ۵ هزار واگن از کشور روسیه گفت: این اقدام دولت در این شرایط خلاف اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری تاکید بر آن دارند.

 

آصفری با اشاره به اینکه این اقدام دولت، بی تدبیری بوده اظهار کرد: این در حالی است که شرکت واگن پارس اراک به عنوان بزرگترین تولید کننده واگن خصوصا واگن باری در کشور مطرح و فعال است.

 

وی ادامه داد: شرکت واگن پارس اراک این توان را دارد،واگن باری با برند روز را تولید کند چه لزومی دارد که دولت به خودش اجازه می دهد در این شرایط از روسیه واگن خریداری کند.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز کارخانه واگن پارس اراک به دلیل نداشتن مشتری با تعطیلی مواجه شده است ادامه داد: حتی این کارخانه چندین ماه حقوق کارکنان خود را پرداخت نکرده است.

 

آصفری با بیان اینکه این کارخانه توان تامین نیازهای داخلی را دارد بیان کرد: این کارخانه هم اکنون با ۳۰ درصد ظرفیت مشغول فعالیت است.

 

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این اقدام دولت قابل قبول نیست و کار نسنجیده ای است افزود: در واقع اگر دولت بخواهد بعد از برجام با تولید گنندگان به این گونه برخورد کند روز به روز شاهد تعطیلی و اخراج کارکنان خواهیم بود، دولت باید مدبرانه تر اقدام کند.

 

وی ادامه داد: دولت اگر بخواهد این اقدام را انجام دهد استیضاح وزیر راه و شهرسازی را در مجلس دنبال خواهیم کرد و مجلس در مقابل این نوع اقدام و برخورد دولت با تولید کنندگان،کوتاه نخواهد آمد.

 

آصفری خاطرنشان کرد: اگر دولت هرچه زودتر نسبت به لغو این قرارداد  اقدام نکند نسبت به استیضاح وزیر راه و شهرسازی اقدام خواهیم کرد.

 

 

انتهای پیام/یدیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *