کاهش ۴۰ درصدی استقبال از بازار شب چله/طرح نظارت و بازرسی ویژه شب یلدا در اراک آغاز شد

28 آذر 1394 کد خبر : 988613826 | بازدید : 5193

مدير بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز استان مرکزی از آغاز اجرای طرح نظارتی به مناسبت شب یلدا از امروز ۲۸ آذر ماه در این استان خبر داد.

 

به گزارش صبح محلات، محمد کهریزی مدير بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب، گفت: طرح نظارتی به مناسبت شب یلدا از امروز ۲۸ آذر ماه آغاز و تا ۳۰ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

 

کهریزی با اشاره به اینکه در قالب این طرح هفت تیم  از اتاق اصناف با مشارکت تعزیرات حکومتی استان کار بازرسی و نظارت بر کالاها را انجام می دهند اظهار کرد: چهار تیم در حوزه آجیل و خشکبار و سه تیم در حوزه میوه و تره بار نظارت خواهند داشت.

 

وی ادامه داد: به منظور بررسی دقیق تر این بازرسی ها طرح پایش قیمت های آجیل و خشکبار و میوه و تره بار از تاریخ ۲۷ مهر ماه تا ۲۷ آذر ماه در سطح بازار انجام شده است.

 

مدير بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز استان مرکزی گفت: در این طرح قیمت های کالاهای هدف این ایام بررسی شد تا تیم های بازرسی بتوانند با نظارت بیشری بر قیمت ها نظارت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه قیمت آجیل های وارداتی افزایش داشته اند ادامه داد: سایر آجیل و خشکبار داخلی قیمت های مناسبی دارند.

 

کهریزی بیان کرد: با توجه به شرایط رکودی که بر بازار حاکم است تاکنون استقبال نسبت به سال های قبل ۴۰ درصد کاهش داشته است.

 

مدير بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز استان مرکزی گفت: در این طرح بازرسی و نظارت بر روی کالاهای هدف و پر مصرف این ایام از آجیل و خشکبار، میوه و تره بار و سایر صنوف مرتبط صورت خواهد گرفت.

 

کهریزی ادامه داد: در قالب این بازرسی ها کلیه واحدهای صنفی ملزم به رعایت سود مجاز صنفی خود و نیز نصب برچسب قیمت و نرخنامه بر روی کالا و خدمات خود هستند در صورتی که از این موضوع خودداری کنند، مطابق مقررات و بدون اغماض با آنها برخورد قانونی و تعزیراتی صورت می پذیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: بخش نظارت در قالب گشتهای مشترک و گروههای بازرسی روزانه از بروز تخلفاتی از جمله عدم نصب قیمت جلوگیری می‌ کند و مردم نیز در صورت مشاهده هر گونه تخلف گزارش خود را با سامانه تلفنی ۳۸۲۰ در میان بگذارند و یا به واحد رسیدگی به شکایات مستقر در میدان شهدا مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/dدیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *