مرگ بر آمریکا شعار همیشگی مردم ایران/کودتای ۲۸ مرداد نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا بود

24 مرداد 1394 کد خبر : 988613475 | بازدید : 3462

خطیبان جمعه استان مرکزی بر عبرت گیری از کودتای ۲۸ مرداد و عدم اعتماد ایران به آمریکا و همچنین لزوم اتکا به سرمایه ها و توان داخلی برای رفع مشکلات اقتصادی تاکید کردند و امام جمعه اراک گفت: ملت ایران تا زنده است فریاد مرگ بر آمریکایش کوبنده تر از گذشته خواهد بود.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی پور، امام جمعه موقت اراک در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک، با اشاره به فرمایشات امام (ره) که خطر آمریکا به حدی است که اگر کوچکترین غفلتی کنیم نابود می شویم، اظهار کرد: آمریکا هنوز اشتهای سیری ناپذیر خود را برای تسلط بر کشورمان از دست نداده است، آمریکا همان شیطان بزرگ است و اگر یک روزی قدرت پیدا کند ما را از بین ببرد لحظه ای درنگ نخواهد کرد و ملت ما هم تا زنده است فریاد مرگ بر آمریکایش کوبنده تر از گذشته خواهد بود.

 

امام جمعه موقت اراک با تأکید بر مقاومت و ایستادگی مردم ایران گفت: پیروزی انقلاب بزرگ اسلامی مردم ایران حاصل ایستادگی آنان است و این ایستادگی در طول سال های پس از پیروزی انقلاب نیز ادامه پیدا کرد. یکی از مصادیق این مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ ایران در جریان مذاکرات هسته ای است که ۱۲ سال به طول انجامید و با سربلندی ملت ایران به جایگاه امروز رسید.

 

خطیب جمعه اراک یادآور شد: مسئولین باید در همه حوزه‌ها به ویژه حوزه اقتصادی همچنان مدیریت لازم را داشته باشند زیرا جوی در جامعه ایجاد شده که عده ای گمان می کنند اگر مذاکرات به جایی برسد دیگر مشکلی در امور اقتصادی نخواهیم داشت.

 

وی اظهارکرد: مسوولان موظفند شفاف با مردم سخن گفته و آنان را در جریان امور قرار دهند، زیرا همین مردم در همه صحنه ها با جان و مال و حضور خود از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن حمایت همه جانبه کردند.

 

حسینی پور تقویت بنگاه های اقتصادی زودبازده را در قالب اقتصاد مقاومتی نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: اقتصاد مقاومتی از مسائل مورد تأکید مقام معظم رهبری است هر کس در هر پست و مقام و جایگاهی که قرار دارد تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار دهد.

 

امام جمعه خمین:

اقدامات مفید بسیج سازندگی در عرصه اقتصاد مقاومتی/مبارزه با ظلم و فتنه‌گر از تأکیدات قرآن است

 

به گزارش خمین نیوز، حجت الاسلام حسینی، امام جمعه شهرستان خمین به رجز خوانی وزیر امور خارجه عربستان اشاره کرد و گفت: ما همچنان به گفتن شعار مرگ بر آمریکا ادامه می‌دهیم و تا زمانی که آمریکا فتنه می‌کند ما نیز این شعار را بر لب داریم چرا که مبارزه با ظالم و فتنه‌گر دستور قرآنی است و ما زیر بار سلطه نمی‌رویم.

 

وی اضافه کرد: تحمیل هشت سال جنگ، ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران در سال ۶۸، راه اندازی گروه تروریستی داعش، کشتار مردم بی دفاع عراق، سوریه، یمن و بحرین، نمونه‌ای از جنایت‌های وحشیانه استکبار جهانی در دنیای حاضر است.

 

وی کشتار ۷۷ تن از مردم عراق در شهرک صدر بغداد به دست گروهک تروریستی داعش را محکوم کرد و گفت: برای مقابله با داعش در عراق، اتحاد و همدلی مردم با پشتوانه مرجعیت ضرروی است.

 

حجت الاسلام حسینی در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: اقتصاد مقاومتی در کشور با تولید محقق می‌شود و بسیج سازندگی با پرداخت تسهیلات اشتغال به افراد واجد شرایط، در این حوزه فعالانه عمل کرده است.

 

امام جمعه آشتیان:

پیشرفت اقتصادی در گروی اصلاح سیستم مالی و پولی کشور/رفع تحریم ها تنها بخشی از مشکلات کشور را مرتفع می کند

 

حجت الاسلام غلامرضا نیشابوری، خطیب جمعه آشتیان در خطبه های نماز جمعه آشتیان گفت: کلید حل بخش اعظمی از مشکلات کشور از قبیل اشتغال، تورم و تولید تنها تکیه کردن به اقتصاد مقاومتی است.

 

وی بیکاری را از تورم نیز برای جامعه خطرناک تر دانسته و اظهار کرد: با توجه بهتر و بیشتر به تولیدات داخلی می توان زمینه را برای اشتغال جوانان مهیا کرد و پس از آن شاهد پیشرفت اقتصادی کشور خواهیم بود.

 

خطیب جمعه آشتیان اصلاح سیستم مالی و پولی کشور را لازمه پیشرفت اقتصادی خواند و اضافه کرد: با اصلاح سیستم مالی و پولی مشکلاتی از قبیل بروکراسی و کارمند محوری برطرف خواهد شد.

 

وی عمل نکردن به اصل ۴۴ قانون اساسی را یکی دیگر از موانع پیشرفت دانسته و خواستار پیگیری دولت و مجلس در این خصوص شد.

 

 

امام جمعه تفرش:

اعتماد به سرمایه های داخلی، تنها راه عبور از مشکلات/شناساندن هویت اصلی زنان و دختران بزرگترین خدمت به آنهاست

 

حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش شناساندن هویت اصلی زنان و دختران را از بزرگترین خدمتها به دختران و بانوان دانست و گفت: اگر دختران و بانوان هویت اصلی خود را به عنوان یک زن مسلمان بشناسند دیگر از فرهنگ و باور غربیها برای معرفی خود استفاده نمی کند.

 

خطیب نماز جمعه در تفرش تصریح کرد: غرب می خواهد زن را به عنوان یک کالا در اجتماع عرضه کند و آزادی های بیشتری برای زنان ایجاد کنند. ولی همین آزادی های نادرست اثرات مخربی را نه تنها برای بانوان بلکه برای اجتماع نیز به بار می آورد.

 

مومنی ادامه داد: نگاه غرب به بانوان نگاهی ناقص، گمراه کننده و خطرناک است در حالی که نگاه اسلام نگاهی عزت بخش، کرامت بخش و رشد آفرین است.

 

وی با تاکید بر اینکه نگاه اسلام به دختران و زنان به جهت نقش مهم آنها در تربیت انسانها است، گفت: اگر دختران ساخته شوند آینده جامعه نیز ساخته می شود چراکه آنها عهده دار تربیت انسانهایی دیندار، شجاع و مومن می شوند.

 

امام جمعه تفرش با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد افزود: این کودتا نشان داد که نباید به آمریکایی ها اتکا و اعتماد کنیم. چرا که اعتماد به آمریکا در طول تاریخ ضربه های زیادی را برای کشور به همراه داشته است.

 

مومنی تصریح کرد: در زمان فعلی نباید خیال کنیم که با برقراری ارتباط با آمریکا تمام مشکلات کشور حل می شود زیرا آمریکا تنها به دنبال تامین منافع خود است.

 

وی خاطر نشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری همواره تاکید داشتند باید با نرمش قهرمانانه جلوی زیاده خواهی های دشمن را گرفته و در این زمان نیز با ایستادگی بر روی مواضع خود و اعتماد به سرمایه های کشور خواهیم توانست به تدریج مشکلات را برطرف کنیم.

 

امام جمعه شازند:

حضرت معصومه(س)، الگوی حجاب برای دختران/دهه کرامت، فرصتی برای ترویج سبک زندگی ائمه است

 

حجت الاسلام موسوی، امام جمعه شازند در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهر شازند به ۲۵ مرداد ماه سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختران اشاره کرد و گفت: یکی از اوصاف برجسته‌ این بانوی بزرگوار عفت و حجاب آن بزرگوار بود که دختران باید در رعایت حجاب کامل آن حضرت را برای خود الگو قرار دهند.

 

امام جمعه شازند اظهار کرد: معصومین همواره سفارش توجه ویژه به فرزندان به ویژه دختران کرده اند، چراکه دختران گل‌های خانه و منشأ عاطفه و محبت هستند.

 

موسوی با اشاره به پیش رو داشتن دهه کرامت بیان کرد: دهه کرامت یک ایام با برکت است که با میلاد کریمه اهل بیت(ع) حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و در سالروز میلاد حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) نیز پایان می یابد.

 

وی با اشاره به اینکه فرهنگ عزتمندی، شجاعت، غیرت، دین‌مداری، ولایت‌مداری، احسان و... از اصول اساسی فرهنگ رضوی است، تاکید کرد: این ایام بهترین فرصت است تا مردم و مسئولان سبک زندگی ائمه معصومین و به خصوص امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) را الگویی برای رشد فرهنگ ناب محمدی در جامعه قرار دهیم.

 

خطیب جمعه شازند در پایان با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی عنوان کرد: بازگشت آزادگان سرافراز در سال ۶۹ بیانگر قدرت خداوند بود که در سایه صبر و استقامت آزادگان اتفاق افتاد که برای آزادگان، توفیق سلامتی آرزو می‌کنیم.

 

امام جمعه فراهان:

مرگ بر آمریکا شعار همیشگی مردم ایران/ کودتای  مرداد نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا بود

 

 حجت الاسلام علی درستکار، امام جمعه فراهان، با اشاره به وحدت و یکپارچگی در جامعه گفت: وحدت جامعه رحمت و تفرقه و پراکندگی عذاب است.

وی با تاکید بر تبلیغات رسانه های غربی در تغییر رویکرد ایران در برابر آمریکا بعد از مذاکرات گفت: بعد از مذاکرات هسته ای ایران رسانه های غربی از تغییر رویکرد ایران نسبت به آمریکا، عدم حمایت ایران از مظلومان، مجاهدگران و جهادگران دنیا و حذف شعار "مرگ بر آمریکا" در ایران خبر دادند.

 

درستکار با بیان ثبات مواضع ایران در مقابل آمریکا گفت: مواضع ما در مقابل آمریکا تغییر نکرده و به قوت خود باقی است، ایران مدافع مظلومین فلسطین، مجاهدین لبنان و مردم بی دفاع سوریه و یمن خواهد بود و مبارزه با استکبار ادامه دارد.

 

وی با اشاره به سفر دستگاه دیپلماسی به لبنان، پاکستان هند و ... افزود: حمایت و ارتباط دیپلماسی و سیاسی ایران با متحدانش در منطقه خاورمیانه ربطی به مذاکرات و توافق هسته ای ندارد و ایران دست از حمایت از حزب الله لبنان و مردم فلسطین بر نمی دارد.

 

درستکار به سخنان رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور آمریکا خوب می داند جنگ با جمهوری اسلامی ایران مثل باتلاق آنها را فرو می برد و با جنگ افروزی نمی توانند ایران را شکست دهند لذا مجبور به پذیرش ایرانن قدرتمند هسته ای شد.

 

وی با تاکید بر اهداف پوچ آمریکا در دیدگاه مواضع ایران بیان کرد: آمریکا می خواهد کسانی در ایران بر سر کار آمده و امور کشور را به دست بگیرند که نگاه های مردم ایران را به آمریکا تغییر دهند.

 

وی با اشاره به کسانی که فکر برادری با آمریکا را در سر می پرورانند گفت: ملت ایران ۳۰۰ هزار شهید به پای آرمانهای این نظام فدا کرده و در تمام راهپیمایی ها، مراسم ها و در هر فرصتی اولین و آخرین شعار خود را " مرگ بر آمریکا" قرار داده است.

 

امام جمعه فراهان با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد گفت: کودتای ۲۸ مرداد، بزرگترین درس برای ملت ایران است، نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا سبب همدستی آمریکا با انگلیس و زمین گیر شدن مصدق شد.

 

درستکار با اشاره به دعوای آمریکا در منطقه خاورمیانه گفت: نزاع آمریکا با ایران بر سر مسئله اسرائیل بوده و دخالت آمریکا در جنگ افروزی های منطقه خاورمیانه در حمایت از رژیم کودک کش صهیونیست است.

 

وی با اشاره به اقدامات داعش در عربستان افزود: کشور عربستانی که در حمایت از داعش اسلحه و تجهیزات به داعش می داد امروز آتش داعش دامن گیر خودش شد.

 

امام جمعه فراهان با اشاره به پایداری مردم یمن گفت: انقلاب مردم ایران در خون مردم یمن جریان دارد و در برابر تجاوزات عربستان پایداری و مقاومت می کند.

 

امام جمعه فراهان با اشاره به میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر گفت: جاهلیت مدرن در کشور ما نفوذ کرده است و پرچم داران آمریکا است، دختران مسلمان ایرانی با الگو برداری از حضرت فاطمه معصومه(س) هویت اصیل دختر ایرانی را به جامعه برگردانند.

 

امام جمعه محلات:

 BBC مهره اصلی استکبار جهانی در کودتای ۲۸ مرداد و فتنه ۸۸ / گزینه نظامی آمریکا در جنگ ۳۳ روزه لبنان زیر خاک رفت / برخورد با مفاسد اقتصادی داستانی تراژدی نیست

 

 حجت الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه محلات در خطبه های نماز جمعه این هفته خود با اشاره به سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر گفت: دختران باید هویت اسلامی و شیعی خود را با توجه به جایگاه عفت، پاکدامنی و عبادت و بندگی خداوند حفظ کنند و در مقابل هجمه های بیگانگان و دشمنان برای از بین بردن عفت و پاکدامنی و حضور زنان و دختران در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی ایستادگی کنند.

 

امام جمعه محلات همچنین با اشاره به سالروز پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه گفت: جنگ بین حزب الله لبنان و رژیم صهیونیستی مقیاس کوچکی از رویارویی ایران و آمریکا ست چرا که آمریکا با استفاده از تمام امکانات خود از رژیم صهیونیستی و ایران نیز از حزب الله حمایت کرد و با پیروزی حزب الله در این جنگ گزینه نظامی آمریکا در مقابل ایران به زیر خاک رفت.

 

ربانی در ادامه با اشاره به سالروز کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد گفت: آمریکایی ها با راه اندازی کودتا و ساقط کردن دولت دکتر مصدق و بازگرداندن حکومت و رژیم شاهنشاهی هزینه ای سنگین را به مردم ایران تحمیل کردند.

 

وی همچنین افزود: طراحی و پشتیبانی مالی و همچنین نظارت برای تحقق کودتا توسط سازمان سیا در آمریکا و حمایت رسانه ای توسط شبکه ماهواره ای بی بی سی انگلیس انجام شد و این دو کشور نه تنها بابت این اقدام خود از ملت ایران عذر خواهی نکردند و مجددا در سال ۸۸ و پس از انتخابات از تمامی امکانات خود برای براندازی نظام در ایران استفاده کردند.

 

وی همچنین با انتقاد از اعطای مجدد مجوز فعالیت به شبکه ماهواره ای بی بی سی در کشور گفت: اعلام رمز عملیات کودتای ۲۸ مرداد و برنامه سازی های متعدد برای پیشبرد اهداف غرب در جریان فتنه ۸۸ از جمله اقدامات ناشایست این شبکه ماهواره ای بود که موجب لغو مجوز فعالیت این شبکه ماهواره ای در ایران شد و امروز بدون ابراز پشیمانی و عذر خواهی مسئولین آن مجددا اجازه فعالیت برای این شبکه ماهواره ای صادر شده است.

 

امام جمعه محلات در پایان با اشاره به اقدام قوه قضائیه در برخورد با مفاسد گفت: برخورد قوه قضائیه با همه مفاسد اقتصادی و امنیتی اقدامی شایسته بود که متاسفانه برخی رسانه ها در برهه ای از زمان آن را خوب و در جایی دیگر با آن به صورتی داستانی تراژدی برخورد می کنند. جریانات سیاسی نباید منافع سیاسی حزب خود را بر منافع ملی ترجیح دهند.

 

امام جمعه ساوه:

نتیجه مذاکرات تاثیری بر دشمنی ایران و آمریکا ندارد/ذوق زدگی یا نا امیدی درباره توافق صحیح نیست

 

حجت الاسلام علی بدرخانی، امام جمعه موقت ساوه گفت: تا زمانی که متن توافق توسط مجلس شورای اسلامی و شورای امنیت ملی بررسی نشود و نقاط قوت و ضعف آن با هم دیده نشود نمی توان درباره آن صحبتی کرد.

 

وی با توصیه به اجتناب از افراط و تفریط، اظهار کرد: از ذوق زدگی و سیاه نمایی پرهیز کنیم زیرا باید ابعاد مثبت و منفی آن همزمان بررسی شود تا متضرر نشویم.

 

حجت الاسلام بدرخانی بیان کرد: در این مدت شاهد اظهارات ضد ایرانی مقامات آمریکایی بودیم که نشان از سوء نیت مقامات آمریکایی نسبت به ایران است.

 

وی افزود: دشمن امروز با تمام وسایل و رسانه های ماهواره ای به دنبال تخریب چهره و شخصیت زنان است پس باید با تقویت و ترویج سبک زندگی اسلامی، هویت دختران و زنان اسلامی را تقویت کرد.

 

حجت الاسلام بدرخانی با اشاره به مناسبت روز مقاومت گفت: حزب الله لبنان با شکست اسراییل نشان داد که تنها راه مقابله با اسراییل مقاومت است و در واقع این جنگ، قدرت را به آمریکا نشان داد تا متوجه عواقب و هزینه بالای جنگ با ایران شود.

 

وی با اشاره به جنایت استکبار در یمن گفت: سازمان های بین المللی اعلام کردند بیش از شش میلیون یمنی در وضع وخیم هستند و نیازهای اولیه آنها برای ادامه حیات با مشکل مواجه است.

 

امام جمعه موقت ساوه افزود: این سازمان های مدعی حقوق بشر فقط به گزارش اکتفا می کنند و آل سعود را عامل این جنایت معرفی نمی کنند اما مردم یمن با همه وجود در برابر این ظلم ایستادگی می کنند.

 

وی باتبریک میلاد حضرت معصومه (س) بیان کرد: این میلاد ابتدای دهه کرامت تا میلاد امام رضا(ع) است، میلاد این بانوی کریمه به نام روز دختر نامگذاری شده است که باید دختران حیا وعفت حضرت معصومه(س) را الگو قرار دهند.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, نماز جمعه, نماز جمعه استان, خطیبان نماز جمعه استان, مرکزی, شهرستان محلات, محلات, خبر محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *