نامه پادشاه عربستان به هاشمی رفسنجانی

13 مهر 1392 کد خبر : 98861934 | بازدید : 1097

 

پادشاه عربستان سعودی با ارسال نامه‌ای از اکبر هاشمی‌رفسنجانی برای شرکت در مراسم حج امسال دعوت کرده است.

 

به گزارش صبح محلات، سایت رادیو فردا با انتشار این خبر  می نویسد: غلامعلی رجایی، مشاور فرهنگی رییس مجمع‌تشخیص ‌مصلحت‌ نظام با اعلام  این خبر در وبلاگش نوشته که ملک عبدالله پادشاه عربستان با ارسال نامه‌ای از رئیس مجمع تشخیص مصلحت ایران خواسته در مراسم حج امسال شرکت کند.

محمدهاشمی رئیس دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی نیز با تایید این خبر به روزنامه شرق گفته است: «هنوز درباره حضور آقای هاشمی در مراسم حج امسال  تصمیمی گرفته نشده است.»

اکبر هاشمی‌رفسنجانی آخرین بار خردادماه سال ۱۳۸۷ برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی گفت‌وگوی مذاهب اسلامی به عربستان سعودی رفت.
 
هشتم مهرماه نیز خبرگزاری یونایتد پرس از قول یک دیپلمات سعودی خبر از دعوت پادشاه عربستان از حسن روحانی برای شرکت در مراسم حج امسال داده بود.

اين منبع سعودی که نامش فاش نشده است، زمان انجام اين سفر را دو هفته پس از آن تاریخ اعلام کرده و گفته بود: «ديدار مهمی ميان رهبران سعودی و ايران» در مکه صورت خواهد گرفت.
 
اما نهم مهر ماه حسین امیر عبداللهیان، معاون عربی و آفريقای وزير خارجه ايران، گفت که  رييس جمهوری اسلامی «با توجه به برنامه‌های فشرده»، «برنامه‌ای برای حضور در مراسم حج امسال ندارد».
تگها: صبح محلات, هاشمی رفسنجانی, ملک عبدالله

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *