نوبخت ارائه لایحه برجام به مجلس را سیاسی تفسیر نکند

29 مرداد 1394 کد خبر : 988613511 | بازدید : 16704

دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سخنگوی دولت باید در خصوص ارائه لایحه برجام به مجلس به قانون اساسی دقت لازم را داشته باشد گفت: نوبخت قانون اساسی را سیاسی تفسیر نکند.

 

به گزارش صبح محلات، محمد حسن آصفری، دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب مبنی بر سخنان سخنگوی دولت در خصوص غیر قانونی بودن ارائه لایحه برجام به مجلس گفت: این بیانات سخنگوی دولت از موضع سیاسی بوده و از لحاظ قانونی منطقی نیست.

 

آصفری اظهار کرد: در قانون اساسی در اصول ۷۷ و ۱۲۶ قانون اساسی به صراحت بیان شده است که هر گونه توافقنامه بین المللی که بین ایران و سایر کشورها نوشته و تصویب شود باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

 

وی با اشاره به اینکه سخنگوی دولت باید در این خصوص دقت لازم را داشته باشد، گفت: نوبخت قانون اساسی را سیاسی تفسیر نکند، بررسی این لایحه عین قانون است.

 

دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چگونگی و چرایی بررسی لایحه مذکور بر عهده شورای نگهبان است، افزود: شورای نگهبان نیز در خصوص برجام به صراحت تاکید کرده که باید در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گیرد.

 

آصفری خاطرنشان کرد: برجام در کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس شورای اسلامی به صورت دقیق برسی و رصد می شود و در این زمینه جلسه مشترک هم تشکیل شده است.

 

انتهای پیام/یدیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *