نقش مرد در بدحجابی زن

6 مهر 1393 کد خبر : 988612241 | بازدید : 1483

 

 

رییس بسیج زنان کشور گفت: نتایج یک تحقیق نشان می دهد، نوع نگاه مردان نقش بسزایی در بدحجابی همسران خود دارند.

 

 به گزارش صبح محلات، « مینو اصلانی» در نشست خبری تشریح برنامه های همایش ملی «سلام فاطمه» افزود: نتایج یک تحقیق که به مدت یکسال و 3 ماه با موضوع عفاف و حجاب توسط سازمان بسیج زنان کشور صورت گرفت ، نشان می دهد که یکی از عوامل بدحجابی زنان نوع نگاه همسران آنها به این مقوله است.

وی اظهار داشت: از ویژگی هایی منحصر به فرد این تحقیق که نتایج آن بزودی در سایت «طنین یاس » قرار می گیرد، تعداد متغیرهای آن (بیش از 70 ) است که آن را در نوع خود بی نظیر کرده است.

اصلانی با بیان اینکه جامعه آماری این تحقیق نزدیک به سه هزار نفر است، ادامه داد: این جامعه متشکل از زنان، مردان و اقشار مختلف مردم است که حدود 20 درصد روستایی و 80 درصد آن نیز شهرنشین هستند.

به گفته رییس بسیج زنان کشور، در این تحقیق که در مراکز استان های کشور و سه شهربزرگ و مهم آنها صورت گرفت، نوع نگاه مردان به مساله حجاب از عوامل بدحجابی همسران عنوان شده است و این در حالی است که عوامل دیگری نظیر ماهواره در ترویج حیازدایی و اباحه گری تاثیر منفی داشته اند.

وی با بیان اینکه قرآن در بحث عفاف و حجاب ابتدا مردان را مورد خطاب قرار داده است، اضافه کرد: حجاب و عفاف موضوعی عمومی است که شامل مردان و زنان با هم است و نتیجه این تحقیق نیز منطق قرآن را به اثبات رسانده است .

اصلانی با بیان اینکه بسیج زنان کشور کارگروه هایی را از پنج سال گذشته برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تشکیل داده، گفت: نتایج این کار پژوهشی که بسیار قوی کار خود را از ابتدا آغاز کرد، نشان می دهد، یکی از علل بدحجابی، تعداد اندک مبلغان و مربیانی است که در انتقال فرهنگ عفاف و حجاب به صورت استدلالی و اقناعی به جامعه موفق عمل نکردند.

رییس سازمان بسیج زنان کشور ادامه داد: این سازمان به همین منظور افرادی را که در ابتدا 300 نفر بودند، تحت آموزش قرار داد تا در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب گام بردارند، هر چند تعداد آنها اکنون به 52 هزار نفر رسیده است.

 
تگها: صبح محلات, بی حجابی, بد حجابی, فرهنگ عفاف و حجاب, بی حیایی, حیا زدایی ماهواره

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *