چگونه کودکمان را از خطرات دنیای اینترنت آگاه کنیم ؟

20 خرداد 1393 کد خبر : 988612058 | بازدید : 520

صبح محلات، استفاده کودکان از اینترنت

 

کودکان و نوجوانان آسیب پذیرترین قشر کاربران اینترنت هستند. اغلب آنها بی تجربه، کنجکاو، احساسی و از همه مهمتر تنها هستند و درست به همین دلیل هدف خوبی برای مجرمان و تبهکاران اینترنتی محسوب می شوند.

 

به گزارش صبح محلات به نقل ازایسنا، حتی اگر در سیستمهای شخصی و خانگیمان از نرم افزارهای قدرتمند فیلترینگ محتوا و اینترنت استفاده کنیم و روابط اجتماعی فرزندمان را هم تحت کنترل داشته باشیم باز هم همیشه خلوتی هست که آنها بتوانند قلمرو اختصاصی خود را در دنیای بزرگ مجازی تجربه کنند.

کودکان و نوجوانان آسیب پذیرترین قشر کاربران اینترنت هستند. اغلب آنها بی تجربه، کنجکاو، احساسی و از همه مهمتر تنها هستند و درست به همین دلیل هدف خوبی برای مجرمان و تبهکاران اینترنتی محسوب می شوند.

حالا بهره کشی و سواستفاده از کودکان و نوجوانان، به یکی از زمینه‌های مهم جرایم سایبری تبدیل شده است. پس بهتر است بدانید که فرزند شما هم با بیشترین احتمال ممکن در معرض این تهدید عمده قرار دارد.

برای کاهش آسیب‌ پذیری کاربران کم سن و سال و هم چنین افزایش اعتماد به نفس آنها در اینترنت، شرکت پاندا سکیوریتی، چند قانون ساده را به تمام پدرها و مادرهای جهان گوشزد کرده است.

این قوانین، به شکل یک نامه از طرف پدری به دختر نوجوانش ترسیم شده اند: دخترک دلبندم، اینترنت، دنیای بزرگ و جذابی است؛ پر از سرگرمی و پر از مطالب خوب و آموزنده؛ حتی دوستان، آشنایان و خویشاوندان ما هم در این جهان بزرگ در کنارمان هستند. اما درست مثل جهان واقعی، در دنیای اینترنت هم خطرات و تهدیدهایی وجود دارد که تو باید از آن ها دوری کنی. برای مراقبت از خودت در این دنیای خیلی خیلی بزرگ تنها این چند قانون ساده را رعایت کن …

۱- بر روی هیچ چیزی کلیک نکن … اگر فکر می کنی که چیزی درباره‌اش نمی دانی

۲- بر روی هیچ چیزی کلیک نکن … اگر فکر می کنی که من هم چیزی درباره‌اش نمی دانم

۳- بر روی هیچ چیزی کلیک نکن … اگر دوست نداری که من درباره آن چیزی بدانم

۴- می خواهم درست به اندازه زمانی که به زمین بازی می روی و با سایر دوستانت تفریح می کنی، از اینترنت استفاده کنی؛ چون استفاده زیاد از اینترنت تو را از من دور می کند.

۵- با هیچ غریبه‌ای در اینترنت ارتباط برقرار نکن مگر این که تو و من او را از نزدیک دیده باشیم و به طور کامل بشناسیم

۶- اگر دوست داری با کسی در اینترنت آشنا شوی، به من کمی فرصت بده او را به طور کامل بشناسم تا موجب آزار و اذیت دختر عزیزم نشود.

۷- مراقب عکسها، فیلم‌ها و اطلاعات خصوصیت باش و آنها را از طریق اینترنت در اختیار هیچ کسی قرار نده؛ چون ممکن است فرد دیگری اطلاعات تو را بدزدد و از آن ها سواستفاده کند.

۸- مثل همیشه به من اعتماد داشته باش و مطمئن باش که هیچ کسی در دنیای بزرگ اینترنت، تو را به اندازه من دوست ندارد.

۹- و درنهایت اینکه در دنیای خیلی بزرگ اینترنت، من همه جا و همه وقت پشتیبان و همراه تو هستم. پس با اعتماد به نفس و محکم رفتار کن و اجازه نده از تو سواستفاده شود.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, استفاده کودکان از اینترنت

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات