طرح آموزش همگانی قرآن‌کریم به صورت عادی در دستور کار مجلس قرار گرفت

21 اردیبهشت 1393 کد خبر : 988611946 | بازدید : 1323

قرآن

 

نمایندگان مجلس به یک فوریت طرح آموزش همگانی قرآن‌کریم رأی مثبت ندادند.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدحسین میرمحمدی نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز پارلمان درخواست یک فوریت برای طرح آموزشی همگانی قرآن‌کریم را مطرح کرد.
وی در تشریح لزوم یک فوریت برای این طرح، گفت: تمام اصول و مباحثی که در ارتباط با بشر و مسائل جامعه وجود دارد، با تمسک به قرآن‌کریم قابل حل است.
نماینده مردم گلپایگان با بیان اینکه با فوریت بخشیدن به طرح آموزش همگانی قرآن‌کریم در راستای اسلامی شدن جامعه ضروری است، اظهار داشت: امام(ره) در رابطه قرآن می‌فرمودند باید قرآن را بخوانیم، بفهمیم و عمل کنیم و بر همین اساس آموزش همگانی قرآن‌کریم باید در اولویت‌ کارها قرار گیرد.
میرمحمدی خاطرنشان کرد: قرآن‌کریم در کشورهای اسلامی و غیراسلامی به عنوان یک کتاب جامع که مشکلات بشری را مرتفع می‌کند باید مورد توجه ما نیز قرار بگیرد چرا که کشور در حال مکتبی شدن است و آموزش قرآن‌کریم ضرورت دارد.
علی لاریجانی رئیس مجلس پس از سخنان میرمحمدی این طرح را مغایر با اصل 75 قانون اساسی دانست و گفت: برای مغایرت این طرح و تأمین منابع مالی آن باید راه‌حلی یافت و در غیر اینصورت شورای نگهبان آن را تائید نمی‌کند.
مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود نیز در مخالفت با یک فوریت برای طرح آموزش همگانی قرآن‌کریم، گفت: این طرح مغایر با اصل 75 قانون‌اساسی است و از طرف دیگر براساس اصل 52 قانون بودجه سالانه باید از طریق دولت تهیه و برای تصویب به مجلس ارائه شود.
وی با بیان اینکه حمایت از آموزش قرآن‌کریم اقدامی درست است، گفت: در صورت تصویب مجلس این طرح از سوی شورای نگهبان رد خواهد شد.
سیدسعید حیدری طیب نماینده مردم کرمانشاه در موافقت یک فوریت طرح آموزش همگانی قرآن‌کریم بهترین مبارزه با تهاجم فرهنگی را سرمایه‌گذاری دربخش قرآن دانست و گفت: این طرح بهترین روش برای ترویج اسلام و آموزش و همگانی قرآن‌کریم است که باید در دستور کار قرار گیرد.
پس از پایان سخنان موافق و مخالف، علی لاریجانی فوریت این طرح را به رأی نمایندگان گذاشت که وکلای ملت با 91 رأی موافق، 31 رأی مخالف و 15 رأی ممتنع از مجموع 208 نماینده حاضر در صحن به فوریتی شدن این طرح رأی مثبت ندادند.
لاریجانی خاطرنشان کرد: یک فوریت طرح آموزش همگانی قرآن‌کریم رأی نیاورد، لذا به صورت عادی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.
تگها: صبح محلات, خبر محلات, محلات, شهرستان محلات, اخبار محلات, طرح آموزش قرآن, صحن علنی مجلس

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات