کمکهای مردم به زلزله زدگان ثمره پرورش در مکتب اهل بیت بود/حکام آل سعود با جنایت در یمن نشان دادند لیاقت لقب خادم حرمین را ندارند

26 آبان 1396 کد خبر : 988619933 | بازدید : 4946

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: با مقایسه کمک مردم و مسئولین به زلزله زدگان با محاصره و جنایت آل سعود در یمن به خوبی تفاوت پرورش در مکتب اهل بیت و بهره بردن از اخلاق حسنه اسلامی را درک خواهیم کرد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه شهر محلات، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر محلات با اشاره به سالروز شهادت نبی مکرم اسلام گفت: از مهمترین نکاتی که باید در سالروز رحلت پیامبر اسلام به آن توجه ویژه داشت، توجه ویژه پیامبر اکرم به امام حسن(ع) و امام حسین(ع) است.

 

وی ادامه داد: با وجود سفارش‌های فراوان پیامبر اکرم در خصوص این دو امام بزرگوار و همچنین در خصوص حضرت فاطمه زهرا(س) شاهد بد رفتاری‌های فراوان برخی به اصلاح پیروان اسلام با این بزرگواران بلافاصله پس از رحلت پیامبر اسلام بودیم.

 

 

مستاجرین موقوفات و ناظرین بر وقف باید امانت دار مال واقف باشند

ربانی در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به قرار گیری در دهه وقف با اشاره به جایگاه والای وقف به عنوان صدقه جاریه در اسلام، در سفارشی به ناظرین وقف و مستاجرین موقوفات بیان کرد: وقف دارای جایگاه والایی در اسلام است و ناظر بر اجرای دقیق نیت واقف و همچنین امانت دار وقف نیز همانند واقف در روز قیامت از ثواب وقف بهره خواهند برد.

 

خطیب جمعه محلات افزود: احتاط در وقف بسیار سخت‌تر از احتیاط در مال شخصی است و مستاجرین باید خود را امانت دار و پاسخگو در روز قیامت بدانند.

 

زلزله از امتحانات الهی برای همه مردم و مسئولین است

امام جمعه محلات در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته محلات با اشاره به وقوع زلزله در منطقه غرب کشور گفت: چنین حوادثی آزمونی الهی برای مصیبت دیدگان و برای همه مردم و مسئولین است و نباید آن را بلایی الهی به واسطه گناهان دانست.

 

ربانی ادامه داد: امام علی(ع)، چنین حوادثی را برای کافرین مصیبت و بلا، برای مومنین امتحان الهی، برای انبیاء مایه ارتقاء درجه به واسطه صبر و برای اولیای الهی را راه رسیدن به کرامت می‌داند.

 

کمک‌های بی نظیر مردم پرورش یافته در مکتب اهل بیت به زلزله زدگان

وی، ضمن تشکر از مردم و مسئولین به واسطه کمک به زلزله زدگان حادثه گفت: مردم و مسئولین پرورش یافته در مکتب اهل بیت(ع) به خوبی در حال کمک به مردم هستند ولی همچنان نیازها بر طرف نشده و به فرموده رهبر انقلاب همه باید با روحیه جهادی و بسیجی برای خدمت و کمک به زلزله زدگان وارد عرصه شوند.

 

قبول مسئولیت کمک به زلزله زدگان سه روستا توسط ناحیه مقاومت بسیج محلات

خطیب جمعه محلات همچنین با اشاره به قبول مسئولیت کمک به سه روستای زلزله زده توسط ناحیه مقاومت بسیج شهرستان محلات اظهار کرد: طبق هماهنگی صورت گرفته بخش اعظمی از برنامه پذیرایی از عزاداران سالروز وفات پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) نیز برای کمک رسانی به مناطق زلزله زده هزینه خواهد شد.

 

حکام آل سعود با جنایت در یمن نشان دادند از خوی اسلام هیچ بویی نبرده و لیاقت لقب خادم حرمین را ندارند

وی در بخش پایانی سخنان خود با بی نظیر خواندن کمک‌های خوب مردم و مسئولین به زلزله زدگان با اشاره به جنایات حکام آل سعود در یمن بیان کرد: حکام آل سعود ضمن بمباران و کشتار زنان و کودکان یمنی با محاصره این کشور مانع کمک‌های غذایی و دارویی می‌شوند.

 

امام جمعه محلات خاطر نشان کرد: حکام آل سعود با جنایات خود نشان داند از خلق و خوی پیامبر اکرم و اسلام هیچ بویی نبرده و لیاقت حکومت بر بخشی از جامعه اسلامی و لیاقت لقب خادم حرمین را ندارند.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, نماز جمعه محلات, خطیب جمعه محلات, وقف, توجه و امانت داری در وقف, کمک به زلزله زدگان, آل سعود, جنایات آل سعود, امتحان الهی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *