فرماندار محلات:

توجه به اشتغال خرد زمينه‌ساز ايجاد اشتغال گسترده در سطح شهرستان محلات است

18 آبان 1396 کد خبر : 988619786 | بازدید : 2425

    فرماندار شهرستان محلات گفت: این شهرستان ظرفیت بسیار خوبی در حوزه ایجاد اشتغال پایدار دارد و می‌توان با توجه به اشتغال خرد در سطح شهرستان مشاغل پایداری برای شهروندان ایجاد کرد.

به گزارش صبح محلات به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان محلات,علی زینی وند امروز در جلسه اشتغال روستایی شهرستان محلات که با حضور مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مرکزی، دهیاران و جمعی از مسئولان برگزار شد، اظهار کرد: این شهرستان از ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه ایجاد اشتغال پایدار برخوردار است و اکنون این دیدگاه در سطح شهرستان نهادینه‌شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: برای اشتغال‌زایی در سطح روستاهای شهرستان اقدامات بسیار خوبی ظرف مدت اخیر انجام‌شده که نتایج مثبتی نیز به دنبال داشته و برخی دیگر از این تلاش‌ها به‌زودی منتج به نتیجه خواهد شد.

فرماندار شهرستان محلات خاطرنشان ساخت: مسئولان برای رفع مشکلات روستاها تمرکز کرده‌اند و مشکلات پس از اولویت‌بندی توسط مدیران مربوطه مورد پیگیری قرار می‌گیرند و در زمینه امور زیربنایی روستاها تلاش‌های مؤثری صورت گرفته و در این میان یکی از وظایف اصلی شوراها و دهیاران ارائه ایده برای ایجاد اشتغال و ماندگاری مردم در روستاها و فاصله گرفتن از طرح مباحث تکراری در دیدار با مسئولان است.

زینی وند در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تشریح چند نمونه از مدل‌های موفق ایجاد اشتغال در سطح دنیا افزود: مسئولان کشور باید با توجه به تجربه و مدل‌های اجراشده در سایر کشورهای دنیا اهتمام خاصی به اشتغال خرد داشته باشند، زیرا این شهرستان پتانسیل لازم در عرصه ایجاد اشتغال با محوریت اشتغال خرد و شکل‌گیری موجی از اشتغال در سطح شهرستان ظرف سالیان آینده را داراست.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مرکزی نیز در این جلسه اظهار کرد: در دولت یازدهم اقدامات مهمی برای ماندگاری مردم در روستاها انجام شد که این روند در دولت فعلی نیز ادامه یافته است.

سعید فائض پور ادامه داد: بازگشت مردم به روستاها بستر مناسبی برای ایجاد رونق در سطح کشور است،‌ اما در سال‌های گذشته تلاشی برای فراهم ساختن شرایط ماندگاری مردم در روستاها صورت نگرفت که دولت یازدهم اقدامات قابل توجهی در این خصوص انجام داد و اعتبارات مناسبی نیز به این بخش اختصاص یافت که منجر به اشتغال‌زایی پایدار در سطح روستاها شد.

وی خاطرنشان ساخت: این روند در دولت دوازدهم نیز ادامه خواهد یافت و یکی از نیازهای اصلی در این رابطه شناسایی توانمندی های روستاها برای کمک به رونق آن‌ها است تا بتوان از این طریق گام‌های مؤثری برای توسعه روستاها برداشت.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها گفت: روستاهای شهرستان محلات با توجه به پتانسیل‌های مناسب خود از امکان خوبی برای توسعه بیش‌ازپیش برخوردار هستند که این ظرفیت‌ها درنهایت منجر به رونق شهرستان در سطوح مختلف خواهد شد.
تگها: صبح محلات, اشتغال خرد, زمينه‌ساز, اشتغال, گسترده, شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *