رييس موسسه تحقيقات علوم شيلاتي كشور:

پايه‌گذاري اوليه تشكيل دبيرخانه ماهيان زينتي كشور در محلات انجام‌شده است

18 آبان 1396 کد خبر : 988619785 | بازدید : 2711

    رییس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت: پایه‌گذاری‌های اولیه تشکیل دبیرخانه حوزه ماهیان زینتی کشور در شهرستان محلات شکل‌گرفته که تحقق کامل این امر نیازمند حمایت همه‌جانبه تمامی مسئولان است.

به گزارش صبح محلات به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان محلات,محمد پور کاظمی امروز در حاشیه اولین نشست هم‌اندیشی بررسی مشکلات و نیازمندی‌های تحقیقات ماهیان زینتی کشور در محلات بیان کرد: پایه‌گذاری‌های اولیه تشکیل دبیرخانه حوزه ماهیان زینتی کشور در شهرستان محلات شکل‌گرفته که تحقق کامل این امر نیازمند حمایت همه‌جانبه تمامی مسئولان است.

وی تصریح کرد: برای تحقق این امر حمایت مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی را در بخش‌های مختلف نیاز داریم تا بتوانیم گامی مهم و مؤثر در صنعت ماهیان زینتی کشور در سطح شهرستان محلات برداریم.

رییس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور خاطرنشان ساخت: اکنون صنعت ماهیان زینتی در ایران به‌خوبی شناخته‌شده و با رشد قابل قبولی همراه بوده، اما همچنان نیاز به انجام اقدامات گسترده‌تر در عرصه ماهیان زینتی کشور وجود دارد و باید برای رفع مشکلات موجود در این بخش گام‌های مؤثرتری برداشت.

پور کاظمی ابراز کرد: این صنعت به دلیل بهره‌مندی از مزایای مختلفی همچون نیاز به فضای اندک، سرمایه‌گذاری ناچیز، اشتغال‌زایی گسترده و زودبازده بودن این سرمایه‌گذاری اهمیت بسیاری پیداکرده دارد و فارغ‌التحصیلان شیلات می‌توانند به‌سرعت جذب بازار متنوع این بخش شوند، اما تصاحب بازارهای جهانی نیازمند استانداردسازی و کیفی سازی تولید محصولات در داخل ایران است که این امر از اهمیت فراوانی برخوردار است.
دسته بندی
اخبار
تگها: صبح محلات, رييس, موسسه تحقيقات, علوم شيلاتي, كشور

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *