فرماندار در اولين نشست بررسي نيازمندي‌هاي تحقيقات ماهيان زينتي كشور در محلات:

انتخاب محلات به‌عنوان شهر پايلوت ماهيان زينتي اقدامي ارزنده بود

18 آبان 1396 کد خبر : 988619784 | بازدید : 3035

    فرماندار شهرستان محلات گفت: انتخاب این شهرستان به‌عنوان شهر پایلوت صنعت ماهیان زینتی کشور اقدامی قابل‌توجه بود که نشان از دید صحیح مسئولان به این حوزه دارد.

به گزارش صبح محلات به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان محلات,علی زینی وند امروز در اولین نشست هم‌اندیشی بررسی مشکلات و نیازمندی‌های تحقیقات ماهیان زینتی کشور در محلات بابیان این موضوع تصریح کرد: وجود دیدگاهی صحیح میان مسئولان کشور در صنعت ماهیان زینتی امری مهم است و انتخاب این شهرستان به‌عنوان شهر پایلوت صنعت ماهیان زینتی کشور نیز اقدامی قابل‌توجه بود.

وی اظهار کرد: با پیگیری صورت گرفته از سوی مسئولان، شهرک ماهیان زینتی شهرستان با اعتباری مناسب و قابل‌توجه آماده شروع فعالیت‌های اولیه ازجمله زیرسازی است و می‌توان امیدوار بود که ظرف دو سال آینده با شیوه علمی و با به‌کارگیری شرکت‌های دانش‌بنیان در این منطقه شاهد بهره‌برداری از شهرک فوق باشیم.

فرماندار شهرستان محلات در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان ساخت: این صنعت در شهرستان محلات از جایگاه خوبی برخوردار است و روزبه‌روز بر رونق آن افزوده می‌شود و تأثیر قابل‌توجهی بر ایجاد اشتغال در سطح شهرستان دارد و سهم مناسبی از بازارهای جهانی این حوزه متعلق به شهرستان محلات است.

زینی وند با اشاره به‌ضرورت حمایت از این صنعت در سطح شهرستان و کشور بیان کرد: سال آینده در صورت امکان ردیف اعتباری خاصی در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان برای حمایت از این بخش تعریف خواهد شد و در صورت عدم امکان اختصاص ردیف بودجه، اعتبارات توزیعی از محل کمیته برنامه‌ریزی شهرستان به‌صورت ویژه برای شرکت تحقیقات ماهیان زینتی محلات پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: انجام فعالیت‌های تحقیقاتی در شهرستان محلات از سابقه دیرینه و بسیار خوبی برخوردار است که نمونه آن، هم‌اکنون در پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی شهرستان قابل‌مشاهده است و به همین دلیل از شرکت دانش‌بنیان تحقیقات ماهیان زینتی محلات به‌صورت جدی حمایت می‌کنیم.
تگها: صبح محلات, فرماندار شهرستان محلات گفت: انتخاب این شهرستان به‌عنوان شهر پایلوت صنعت ماهیان زینتی کشور اقدامی قابل‌توجه بود که نشان از دید صحیح مسئولان به این حوزه دارد.

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *