رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان محلات

13 آبان الگوی مبارزه دانش‌آموزان با استکبار است

14 آبان 1396 کد خبر : 988619667 | بازدید : 822

صبح امروز همزمان با سراسر کشور زنگ استکبار ستیزی در دبیرستان امام خمینی(ره) شهر محلات نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان محلات صبح امروز 13 آبان ماه همزمان با سراسر کشور زنگ استکبار ستیزی در دبیرستان امام خمینی(ره) شهر محلات با حضور مسئولین نواخته شد.
حجت الاسلام والمسلمین عباس کاظمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان محلات در این مراسم گفت: از ابتدای خلقت انسان، دو جریان متضاد در فرهنگ مردم دنیا تأثیر گذاشته است، فرهنگ اول مردم را به خداشناسی، سعادت، تکامل و خوشبختی دعوت می کند، جریان دوم مخالف جریان اول است و مردم را فساد، ظلم و خیانت دعوت می کند.
وی افزود هر کدام از این جریان ها سرچشمه ای دارد، به فرموده قرآن کریم که در آیه 90 سوره نحل می فرمایند" به راستی خداوند به عدل و احسان و ادای حق خویشاوندان فرمان می‌دهد، و از ناشایستی و کار ناپسند و سرکشی باز می‌دارد، او شما را اندرز می‌دهد باشد که پند گیرید" خداوند تبارک و تعالی است که انسان ها را به خیر و نیکی دعوت می کند و در آیه 21 سوره نور می آورد" ای مومنان از گام های شیطان پیروی مکنید و هر کس از گام های شیطان پیروی کند [بداند که‌] او به ناشایستی و نابکاری فرمان می‌دهد، و اگر بخشایش و رحمت الهی در حق شما نبود، هیچ‌یک از شما هرگز پاکدل نمی‌شد، ولی خداوند است که هر کس را بخواهد پاکدل می‌سازد و خداوند شنوای داناست" سرچشمه جریان دوم را شیطان بر می شمارد و انسان ها را پیروی از گام های شیطان منع می کند.
حجت الاسلام والمسلمین کاظمی خطاب به دانش‌آموزان گفت: اگر بخواهیم در جریان اول قرار بگیریم در قدم اول باید جریان دشمن و مخالف را بشناسیم، اگر دشمن را دوست تلقی کنیم ضربه خواهیم خورد و به ورطه نابودی کشیده خواهیم شد. قدم دوم باید نسبت به دشمن اظهار نفرت و بیزاری کنیم. وی افزود این دو جریان نمی توانند در کنار هم باشند، نمی بایست شبیه دشمن لباس بپوشیم، حق نداریم غذایی شبیه غذای دشمن مصرف کنیم و روش هایمان نباید شبیه روش های آنان باشد. در گام سوم که گام اقدام و عمل است باید حیله ها و مکرهای دشمن را بشناسیم همانگونه که امام بزرگوار ما و رهبر عظیم الشان انقلاب آمریکا را شیطان بزرگ می دانند. 
وی در پایان تصریح کرد در روز 13 آبان می خواهیم به دانش آموزانی که در مبارزه با استکبار شهید شدند بگوییم که ما نیز درس خودمان را یاد گرفته ایم و پیرو خط آنان هستیم.
تگها: صبح محلات, 13 آبان, الگو, مبارزه, دانش‌آموزان, استکبار

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *