۱۲ کشته و ۱۶ مجروح در تعطیلات پایان هفته استان مرکزی

15 مهر 1392 کد خبر : 98861959 | بازدید : 1964

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مرکزی گفت: تعطیلات پایان هفته در سطح استان مرکزی ۱۲ کشته و ۱۶مجروح برجای گذاشت...

 

به گزارش صبح محلات: قنبر فراهانی اظهار کرد: به دلیل فرارسیدن پایان تعطیلات هفته و ازدیام تردد جاده‌ای شاهد حوادث دلخراشی بودیم که در نتیجه آن آمار جان باختگان در پی این حوادث به 12 کشته و 16 مصدوم رسید.

وی افزود: دلخراش‌ترین حادثه در شهرستان فراهان به وقوع پیوست که در برخورد یک دستگاه خودروی سواری پیکان و یک‌دستگاه 405، هشت مسافر این خودرو ها در دم جان باختند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مرکزی با اشاره به حضور سریع اورژانس در محل حادثه تصریح کرد: با اعلام این مورد، دو واحد امدادی به محل اعزام شد که با پیکر بی جان 8 مسافر سرنشین این اتومبیل ها روبرو شد که تنها مصدومان این حادثه به بیمارستان ولیعصر عج اراک منتقل شدند.

فراهانی افزود: متاسفانه حال مجروح این حادثه وخیم گزارش شده است.

وی با اشاره به سانحه‌ای دیگر که در نود دقیقه پیش از حادثه خونین فراهان رخ داد گفت: در محور شازند به سمت اراک، واژگونی پرشیا سبب جانباختن یکی از دوسرنشین خودرو و مصدومیت سرنشین دیگر شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مرکزی تصریح کرد: در سانحه تصادف دو دستگاه خودروی پیکان و پراید که در محور اراک-فرمهین روی داد، 3 نفر مصدوم و 3 نفر نیز جان خود را از دست دادند.

فراهانی با اشاره به وقوع تصادف زنجیره ای در محور ارتباطی اراک به بروجرد گفت: در این حادثه، برخورد 10 دستگاه خودرو 4 نفر مصدوم برجای گذاشت.

وی افزود: این محور در تعطیلات پایان هفته به شدت حادثه خیز بود چراکه در سانحه‌ای دیگر 5 نفر مصدوم شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مرکزی با اشاره به وقوع حوادث دلخراش در ساعات مختلف روز جمعه که منجر به مصدومیت و جان باختن تعدادی از مسافران شد گفت: روز پرکار بخش اورژانس مرکزی تنها درگیر مداوا و رسیدگی به وضع مصدومان، مجروحان و متوفیان حوادث رانندگی نبود چراکه انفجار در یک واحد مسکونی واقع در شهرک الهیه اراک نیز سبب مصدومیت و مجروحیت دو نفر از شهروندان اراکی شد.

فراهانی تصریح کرد: در این حادثه دو نفر براثر انفجار روی داده دچار سوختگی و جراحت شدند که بلافاصله توسط تکنسین های اورژانس اقدامات اولیه به منظور مداوای آن ها صورت گرفت و سپس مجروحان حادثه به بیمارستان ولیعصر(عج) اراک منتقل شدند.

 

منبع: دیار آفتاب
تگها: استان مرکزی, سوانح رانندگی, صبح محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *