برداشت زعفران از ۱۶ هکتار از مزارع محلات آغاز شد

10 آبان 1396 کد خبر : 988619565 | بازدید : 873

مدير جهاد كشاورزي شهرستان محلات گفت: با آغاز فصل رویش گل زعفران در محلات، برداشت این گل در بیش از ۱۶ هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان آغاز شد.
به گزارش صبح محلات، شهرستان محلات در حوزه کشاورزی از ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای برخوردار است. در سال‌های اخیر در این شهرستان تلاش‌هایی جهت تغییر و اصلاح الگوی کشت انجام شده و در بسیاری از مناطق کشت های کم آب‌بر جایگزین کشت‌های پرآب‌بر شده است.

یکی از گیاهان کم آب بَر با توجه به بحث کم‌آبی و کاهش منابع آبی زعفران است که چند سالی است از سوی کشاورزان این شهرستان با استقبال خوبی مواجه شده است.

پیش‌بینی برداشت ۵۰ کیلوگرم زعفران از مزارع محلات

عبدالله محمودی مدير جهاد كشاورزي شهرستان محلات در گفتگو با پایگاه خبری صبح محلات، با اشاره به کشت زعفران در اراضی این شهرستان گفت: شهرستان محلات به علت دارا بودن شرایط جوی و خاک مناسب، در بخش کشاورزی از استعدادهاي بالقوه‌ای برخوردار است. یکی از محصولات کشاورزی در محلات زعفران است که باتوجه به اینکه محصولی کم آب بَر محسوب می‌شود کشت آن از سوی کشاورزان شهرستان مورد استقبال قرار گرفته است.

وي کیفیت زعفران تولیدی در محلات را مرغوب عنوان و گفت: در حال حاضر ۱۶ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان محلات زیر کشت این گیاه ارزشمند است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محلات میزان برداشت محصول زعفران در هر هکتار را حدود ۳ کیلو و ۲۰۰ گرم عنوان و تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود، امسال بیش از ۵۰ کیلوگرم زعفران از مزارع شهرستان محلات جمع‌آوری شود.

 

صبح محلات: آغار برداشت گل زعفران در محلاتصبح محلات: آغار برداشت گل زعفران در محلاتصبح محلات: آغار برداشت گل زعفران در محلاتصبح محلات: آغار برداشت گل زعفران در محلاتصبح محلات: آغار برداشت گل زعفران در محلاتصبح محلات: آغار برداشت گل زعفران در محلاتصبح محلات: آغار برداشت گل زعفران در محلات

 
تگها: صبح محلات, پیش بینی, برداشت, کیلوگرم, زعفران, مزارع, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *