عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس؛

سود 500 درصدی صادرات در ایران به علت نوسانات قیمت ارز/صادرات محصولات ایرانی نیازمند توانمند سازی و برند سازی صنایع است

29 مهر 1396 کد خبر : 988619487 | بازدید : 2174

صبح محلات_عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با وجود سود 500 درصدی صادرات در ایران به علت اختلاف قیمت پول ملی با ارز مرجع و همچنین آب، برق و گاز رایگان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی به علت ضعف صنایع در توانمند سازی و برند سازی قادر به صادرات محصولات خود نیستیم.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، محمدرضا منصوری نماینده ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در آیین اختتامیه دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران_نیم ور گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه‌ها باید برند سازی و معرفی کالاها و خدمات به دنیا باشد و صنایع ما امروز فاصله زیادی با دو مقوله توانمند سازی و برند سازی محصولات خود در بازار جهانی دارند.

وی ادامه داد: پاسخ به چرایی عدم توانایی صادرات خودرو، کاهش عمر مفید آسفالت 50 ساله به 2 سال در ایران و عدم موفقیت در صادرات فرش با وجود برند بودن فرش ایرانی نقش بسزایی در کشف مسیر توانمند سازی صنایع ایران بازی می‌کند.

منصوری، همچنین با اشاره به سود 500 درصدی صادرات نسبت به گذشته و آب، برق و گاز رایگان ایران در مقایسه با بسیاری از کشور‌های جهان بیان کرد: آموزش پرورش امروز ما مربوط به 50 سال گذشته است و در این 50 سال دنیا و علم تغییر کرده و ما با آموزش و پرورش امروز امکان کارآفرینی نداریم، شغل و کار در همه دنیا در حال تحول است و نمونه بارز آن را در صنعت سنگ نیز به خوبی شاهد هستیم.

این نماینده مجلس افزود: گره کار امروز ما قدیمی بدون آموزش و آموزش و پرورش است و به همین دلیل در مجلس در حال تدوین طرحی برای ایجاد تحول در آموزش و پرورشی با هدف توانمند سازی دانش آموزان و پرورش افرادی کارآفرین هستیم.

وی با اشاره به توان جایگزینی صنعت سنگ به جای نفت در اقتصاد کشور گفت: در حال حاضر به علت قدیمی بودن ماشین آلات فراوری سنگ در کشور، بازارهای جهانی به دنبال سنگ خام ایران هستند و راه کار حل مشکل صادراتی امروز کشور همکاری با سرمایه گذاران خارجی دارای برند و بازار جهانی برای تولید همگام و هماهنگ با بازارهای جهانی است.

عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس در خاتمه خاطر نشان کرد: ژاپن با وجود کارگر گران خودروی صادراتی تویوتا تولید می‌کند و ایران با وجود ارزان بودن کارگر و حامل های انرژی، تنها شبه خودروهایی تولید می‌کند که بازار داخلی نیز تمایلی به استفاده از آن ندارد و اصلی ترین مشکل امروز صنایع ما، دولتی بودن آن است و تمام پیشرفت امروز صنعت سنگ کشور که بازهم جای کار دارد خصوصی بودن آن است.

 

فرماندار محلات؛

استفاده از تکنولوژی روز دنیا نقش بسزایی در افزایش تولید و حرکت به سمت صادرات خواهد داشت

 

علی زینی وند فرماندار شهرستان محلات در این همایش گفت: بخش خصوصی محلات بسیار توانمند در شهرستان فعالیت می‌کنند که نمونه اقدامات آنها در صنعت سنگ و گل به صورت محسوس مشاهده می‌شود.

وی افزود: همگام با فعالان بخش خصوصی مسئولان شهرستان محلات اعم از ائمه جمعه، نماینده مردم در مجلس، فرماندار و سایر مدیران دغدغه توسعه شهر را دارند و به لطف اتحاد مسئولان کارهای شهرستان به خوبی در حال پیشرفت است.

فرماندار شهرستان محلات در بخش دیگری از صحبت های خود با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه سنگ بیان کرد: هیئت مدیره نمایشگاه می‌بایست بلافاصله بعد از اتمام نمایشگاه برای پیگیری کارهای این مجموعه و رفع نواقص آن برای برگزاری هرچه باشکوه تر نمایشگاه در سال آینده اقدام کنند.

زینی وند با اشاره به راهکارهای افزایش تولید اظهار کرد: اگر فعالان اقتصادی به سمت استفاده از تکنولوزی روز حرکت کنند علاوه بر افزایش میزان تولید، در راه صادرات نیز گام برخواهند داشت.

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود با تقدیر از تلاش‌های اصحاب رسانه در طول ایام برگزاری نمایشگاه بیان کرد: رسانه ها و خبرنگاران به خوبی این نمایشگاه را پوشش خبری دادند که از آنها تشکر می کنم، هرچند این پوشش در بخش عمومی نمایشگاه با ضعف‌هایی روبرو بود که هیئت مدیره نمایشگاه باید برای سال آینده با برقراری ارتباط بیشتر با مدیران رسانه ملی زمینه پخش مستقیم از نمایشگاه در ایام برپایی این رخداد مهم را در دستور کار خود قرار دهند.

 

مدیر اجرایی دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران_نیم ور؛

مبادلات تجاری 650 میلیارد ریالی نمایشگاه سنگ نیم ور

 

مدیر اجرایی دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران_نیم ور گفت: تیم برگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ نیم‌ور در طول یک سال گذشته با شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی صنایع سنگ و دعوت از تجار بین المللی موفق شد فضای دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران را به یک فضای تجارت بین المللی تبدیل کند.

محمد حلاجیان مدیر اجرایی دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران- نیم ور در آیین اختتامیه این نمایشگاه گفت: دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ نیم ور رخدادی بین المللی در صنعت سنگ بود و حضور 400 شرکت داخلی و خارجی از فعالان صنعت سنگ تزئینی زمینه ساز معرفی پتانسیل‌های معدنی و صنعتی شهر نیم ور در سطح جهان خواهد شد.

وی ادامه داد: فعالیت یک ساله تیم اجرایی نمایشگاه برای ارتباط با نمایشگاه‌های خارجی موجب حضور شرکت‌ها و  تجار کشورهای مختلف در نمایشگاه و تبدیل شدن فضای نمایشگاه به یک فضای تجارت بین المللی و مبادلات تجاری داخلی 200 میلیارد ریالی و بین المللی 450 میلیارد ریالی شد.

حلاجیان با اشاره به برگزاری دوره‌ها و نشست‌های تخصصی سنگ در سطوح مختلف در دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران- نیم ور بیان کرد: یکی از نقاط قوت نمایشگاه برگزاری جلسه هماهنگی بین بخش خصوصی و دولتی برای توسعه صادرات در صنعت سنگ و حضور مجلات تخصصی بین المللی صنعت سنگ از کشورهای هند، ترکیه، ایتالیا و چین در این نمایشگاه بود.

مدیر اجرایی دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران- نیم ور، یکی از مهمترین دستاوردهای این نمایشگاه را عقد قرارداد‌های بین المللی عنوان و گفت: عقد تفاهم نامه‌های بین المللی با انجمن سنگ چین و بخش بازرگانی خارجی سفارت ایتالیا به منظور واردات تکنولوژی صنعت سنگ قطعا یکی از نقاط عطف نمایشگاه دهم بود که در آینده ثمرات آن را شاهد خواهیم بود.

 

در پایان این مراسم علاوه بر تقدیر از مجموعه فعلان برپایی نمایشگاه از منتخبین مسابقه فرهنگی نقاشی و خط و کاریکاتور نمایشگاه سنگ نیز با اهداء لوح تقدیر شد.

 

 

 

 

 

 

 

انتنهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران, نمایشگاه سنگ نیم ور, اختتامیه, سود 500 درصدی صادرات, صادرات محصولات داخلی, منصوری, کمسیون صنایع مجلس

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *