با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران_نیم ور گشایش خواهد یافت

22 مهر 1396 کد خبر : 988619396 | بازدید : 1514

صبح محلات_رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان محلات گفت: دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران_نیم ور 25 مهر ماه سال جاری در فضایی بالغ بر 90 هزار متر مربع و با مشارکت 150 معدن فعال از 15 استان کشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت گشایش خواهد یافت.

 

 

رضا ملکی، ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان محلات در گفتگو با خبرنگار صبح محلات با اشاره به افتتاح دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این نمایشگاه با حضور بیش از 400 شرکت داخلی و خارجی  در فضایی بالغ بر 90 هزار متر مربع 25 لغایت 28 مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی سنگ نیم ور برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به نمایش 8 هزار تن سنگ خام از 150 معدن کشور از استان‌های مختلف در فضای باز نمایشگاه بیان کرد: طبق پیش بینی صورت گرفته نمایشگاه در دو بخش فضای باز با وسعت 70 هزار متر مربع و فضای مسقف 20 هزار مترمربعی برگزار خواهد شد و یکی از مهمترین ویژگی‌های نمایشگاه دهم، پیش بینی 5 سالن ویژه بخش‌های فراوری سنگ‌های تزئینی، سنگ‌های خام، ماشین آلات فراوری سنگ، ماشین آلات و تجهیزات معدنی، ماشین آلات و تجهیزات فراوری و تجهیزات و وسایل مصرفی حوزه سنگ و معدن است.

ملکی با اشاره به حضور تجار کشورهای برزیل، ایتالیا، هند، چین، ترکیه و افغانستان در قالب پاویون در این دوره از نمایشگاه گفت: بر اساس برآورد صورت گرفته، 25 درصد از غرفه با مشارکت معادن استان مرکزی و 75 درصد نیز با مشارکت استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، قم، لرستان، زنجان، همدان، فارس، یزد، کرمان، اصفهان، کردستان، تهران، خراسان رضوی و جنوبی و سیستان و بلوچستان تکمیل شده و از همین رو با توجه به نمایش پتانسیل معدنی کشور نمایشگاهی جذاب برای تجار خارجی خواهد بود.

ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت محلات افزود: در دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ نیم ور برای اولین بار شاهد مذاکرات رو در روی تجار خارجی خواهیم بود و این مذاکرات بر اساس دعوت رسمی از تجار تخصصی سنگ و پذیرش هیات تجاری از کشورهای ترکیه، چین، هند، پاکستان، کانادا، روسیه، آذربایجان، عمان، عراق، نیجریه، برزیل، غنا و مصر برنامه ریزی شده است.

وی در خاتمه با اشاره به دعوت رسمی از وزیر صنعت، معدن و تجارت جهت شرکت در مراسم افتتاحیه نمایشگاه خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران_نیم ور 25 مهر ماه جاری با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی سنگ نیم‌ور گشایش خواهد یافت.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, نمایشگاه بین المللی سنگ نیم ور, دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران, وزیر صنعت، معدن و تجارت, محلات, نیم ور, شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *