خطیب جمعه محلات؛

سپاه پیشروترین نیروی مقابله با تروریسم و محبوب‌ترین نیروی نظامی منطقه و دنیا است/ ترامپ دیوانه نیست و با دقت عمل درحال پیشبرد اهداف آمریکا است/ حاشیه سازی برای قوه قضائیه، نتیجه برخورد با مفسدان دانه درشت اقتصادی است

21 مهر 1396 کد خبر : 988619389 | بازدید : 3096

صبح محلات_امام جمعه موقت شهر محلات گفت: سپاه پیشروترین نیروی مقابله با تروریسم در دنیا و محبوب‌ترین نیروی نظامی دنیا در اذهان تمامی انسان‌های آزاد اندیشی است چرا که با مبارزه با داعش، امنیت پایتخت‌ کشورهای اروپایی را تامین کرده است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی، امام جمعه موقت شهر محلات، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر محلات با اشاره به برنامه آمریکا برای تحریم سپاه و همچنین معرفی سپاه به عنوان یک گروهک تروریستی گفت: درشت گویی های دشمن علیه سپاه و تحریم سپاه با هدف ایجاد دوگانگی در لایه‌های حاکمیت و سرایت دادن این دوگانگی بین مردم و حاکمیت است و علت اصلی عصبانیت از سپاه را جلوگیری از اجرای طرح خاورمیانه جدید غرب است.

 

 

××سپاه نقشه‌ آمریکا برای خاورمیانه جدید را نقش بر آب کرد

وی ادامه داد: در طرح خاورمیانه جدید قرار بود کشورهای ایران، عراق، ترکیه، سوریه و حتی افغانسان و پاکستان و عربستان به چند کشور تبدیل شده و با ایجاد درگیری بین آنها قدرت جهان اسلام را تضعیف شود.

سلیمی با اشاره به حضور مستشاری سپاه در سوریه و عراق و جلوگیری از اجرای نقشه دشمنان در تجزیه این دو کشور اظهار کرد: در حالی که ائتلاف دروغین 40 کشور برای مقابله با داعش در حال مماشات با داعش و فرصت سوزی بود و زمانی که دنیا جرات نمی‌کرد از سوریه و عراق دفاع کند سپاه به میدان آمد و داعش را به زباله دان تاریخ فرستاد.

 

××سپاه با نابودی داعش امنیت رژیم صهیونیستی را به چالش کشید

امام جمعه موقت محلات با تاکید بر تشکیل داعش با پول عربستان و قطر و تجهیزات امریکایی بیان کرد: داعش نقش دیوار دفاعی برای رژیم صهیونیستی را بر عهده داشت و سپاه با نابود سازی داعش، امنیت پوشالی رژیم صهیونیستی را دچار خطر کرد و و امروز سپاه از راه زمین می‌تواند خود را به مرزهای رژیم صهیونیستی برساند.

 

××سپاه یک نیروی انقلابی متکی به خود است

وی تاکید کرد: سپاه یک نیرویی انقلابی متکی به خود است که بسیاری از تجهیزات دفاعی مورد نیاز را خود تولید می‌کند و تجهیزات تولیدی سپاه از بسیاری از نمونه‌های خارجی برتر و موشک‌های زیر سطحی و موشک‌های نقطه زن سپاه در دنیا بی نظیر است.

سلیمی هدف دشمن از تحریم سپاه را اجرای طرح، عراقی سازی و لیبی سازی ایران دانست و گفت: دشمن درصدد است به صورت گام به گام، پس از برنامه هسته‌ای با اخلال در برنامه موشکی، ایران را همانند لیبی و عراق خلع سلاح و بعد به ما حمله کند.

 

××سپاه پیشروترین نیروی مقابله با تروریسم و محبوب‌ترین نیروی نظامی منطقه و دنیا است

خطیب جمعه محلات سپاه را پیشرو ترین نیروی مقابله با تروریسم در دنیا و محبوب ترین نیروی نظامی دنیا در اذهان تمامی انسان‌های آزاد اندیشی دانست و بیان کرد: سپاه با مبارزه با داعش، امنیت پایتخت‌ کشورهای اروپایی را تامین کرده و امروز سپاه مایه امنیت و هویت کشور است و همه جناح‌ها به دنبال دفاع از سپاه و هویت انقلابی ایران هستند و در دفاع از سپاه با هیچ کس شوخی نداریم.

 

×× تاکید تمامی مسئولین بر عدم مذاکره مجدد با غرب و آمریکا/اوباما و ترامپ دو روی یک سکه و هدف مشترک آنها کنترل قدرت منطقه‌ای ایران است

امام جمعه موقت محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنرانی پیش روی ترامپ در خصوص برجام و احتمالا بازگرداندن تحریم‌های ایران گفت: اوباما و ترامپ دو روی یک سکه هستند و هدف مشترک آنها  کنترل قدرت منطقه‌ای ایران بود و در برجام نیز به دنبال همین موضوع بودند که به علت رفتار سپاه نتوانستند به هدف خود برسند و امروز به دنبال فشار بر ایران برای کشاندن ایران پای میز مذاکره هستند.

وی ادامه داد: همه مسئولین امروز روی موضوع عدم مذاکره مجدد و غیر قابل اعتماد بودن آمریکا تاکید دارند.

سلیمی با اشاره به مطالب منتشره در یکی از پایگاه‌های تحلیلی خود آمریکا مبنی بر عدم وجود صداقت، شرافت و عزت در دیپلماسی خارجی امریکا بیان کرد: امروز آمریکا به دنبال فشار بر ایران برای برجام 2 و برجام تکمیلی است و در هر دوی این برجام‌ها نیز به دنبال دریافت امتیاز و محدود سازی صنعت موشکی و محدود سازی ایران و سپاه در داخل مرزها است.

خطیب جمعه محلات افزود: ترامپ امشب اعلام خوهد کرد ایران به روح برجام پایبند نبوده و روح برجام از نظر آمریکا همین محدود سازی ایران بود و ترامپ یا شخصا تحریم‌ها را باز خواهد گرداند و یا به کنگره آمریکا و یا به کمسیون برجام ارجاء خواهد داد و هدف نهایی هر سه برنامه، فشار بر ایران برای مذاکره مجدد و دریافت امتیاز جدید از ایران است.

 

××ترامپ دیوانه نیست و با دقت عمل درحال پیشبرد اهداف آمریکا است

امام جمعه موقت محلات تصریح کرد: ترامپ دیوانه نیست و بسیار هم عاقل و با دقت عمل در حال پیشبرد اهداف آمریکا است و دامن زدن به این سخن آب به آسیاب دشمن ریختن است.

وی تنها راه برون رفت از وضعیت کنونی را حفظ انسجام، دوری از حاشیه سازی و تکیه بر طرفیت‌های داخلی دانست و بیان کرد: امروز همه می‌دانند که دشمنان ما عهد شکن هستند و از همین رو، همه در مقابل دشمن یک صدا هستیم و حاشیه سازی برای کشور دامن زدن به برنامه دشمن است.

سلیمی در پایان این بخش از سخنان خود با انتقاد از کسانی که روی گزینه ادامه برجام با طرف اروپایی در صورت خروج آمریکا از برجام تاکید می‌کنند اظهار کرد: اروپا نوکر حلقه به گوش آمریکا است و امکان ادامه برجام با اروپا پس از خروج آمریکا از برجام ممکن نیست و برنامه امروز آمریکا همان بازی قدیمی پلیس خوب و بد است و همه طرف‌های مذاکره با ایران در حال اجرای نقش‌های خود هستند.

خطیب جمعه محلات تصریح کرد: امروز باید به همه اجازه دهیم سخن بگویند و نباید منتقدان برجام را منکوب کنیم، هیچ کس در گذشته مخالف مذاکره نبود و بحث تنها مخالفت با عجله در برجام بود و خوشبختانه امروز همه با مذاکره مجدد مخالف هستند.

 

××سکوت مجامع حقوق بشری در نسل کشی مسلمانان میانمار جای سوال دارد/حمایت صریح اسرائیل از نسل کشی مسلمانان میانمار

امام جمعه موقت محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نسل کشی مسلمانان میانمار گفت: امروز 150 هزار مسلمان میانماری از گرسنگی در حال مرگ هستند و این یک رسوایی برای حقوق بشر آمریکایی است.

وی ادامه داد: در میانمار 6 میلیون مسلمان زندگی می‌کنند و خانم سوچی، دارنده جایزه صلح نوبل با اعمال محدودیت‌های شدید برای مسلمانان در حال نابودی مسلمانان در این کشور است و هیچ یک از سازمان های به اصطلاح بین المللی از این مسلمانان دفاع نیز نمی‌کنند.

 سلیمی، نداشتن حق دریافت کارت شناسایی، ازدواج، تحصیل، دریافت گذرنامه و بهرهمندی از خدمات درمانی را بخشی از محدودیت‌های اعمالی علیه مسلمانان میانمار دانست و بیان کرد: در حال که شاهد نسل کشی مسلمانان در میانمار با حمایت صریح اسرائیل هستیم و آمریکا نیز سکوت کرده و عملا کشورهای اسلامی به غیر از ایران و ترکیه وارد عمل نشده‌اند و معلوم نیست غیرت مسلمانان چه زمانی نقش آفرین خواهد شد و سازمان‌های حقوق بشری نیز سکوت کرده و حتی یک قطعنامه هم صادر نکردند.

 

××جدایی اقلیم کردستان عراق، غده‌ای سرطانی را در منطقه ایجاد خواهد کرد/اسرائیل و آمریکا صحنه گردان این جدایی

امام جمعه موقت محلاتدر بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری رفراندم برای استقلال اقلیم کردستان از عراق گفت: دشمن پس از شکست نقشه‌هایش از ایجاد و حمایت از داعش، به دنبال استقلال کردها، برای  مشغول سازی منطقه است و امریکا و اسرائیل پشت پرده این جدایی هستند.

وی ادامه داد: متاسفانه در دولت عراق برخی ساده اندیشان به دنبال جدا سازی شیعه و سنی هستند و این یک اشتباه استراتژیک است و اگر غده سرطانی کردستان شکل گیرد برای کل منطقه مضر خواهد بود.

خطیب جمعه محلات تصریح کرد: آقای بارزانی نباید حمایت سپاه از اربیل در مقابل داعش و عاقبت انور سادات، معمر قذافی و صدام را که روزی برای آمریکا نقش آفرینی کرده و پس از آن به دست خود آمریکا نابود شدند را فراموش کند.

 

××قوه قضائیه باید با مفسد در هر جایگاه و دسته و جناحی برخورد کند/مفسدان اقتصادی عده‌ای فرصت طلب هستند که خود را پشت سر جناح‌های سیاسی مخفی کرده‌اند

سلیمی در بخش پایانی خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر محلات، دانه درشت‌های اقتصادی بازداشت شده را عده‌ای فرصت طلب خواند و گفت: فرصت طلب‌های اقتصادی برای رد گم کردن تابلوهای سیاسی دست گرفته و خود را پشت جناح‌های سیاسی مخفی می‌کنند و همین باعث شده عده‌ای برخورد با این مفسدان را سیاسی بدانند.

وی ادامه داد: همه مردم و جناح‌های سیاسی باید اجازه دهند قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی با قدرت و سرعت برخورد کند و نباید موضوع برخورد با این مفاسد همانند موضوع حقوق‌های نجومی دچار مرور زمان و بعد هم فراموشی شود.

امام جمعه موقت محلات در خاتمه حاشیه سازی برای قوه قضائیه را نتیجه برخورد با مفسدان دانه درشت اقتصادی دانست و خاطر نشان کرد قوه قضائیه بدون نگاه به جناح‌های سیاسی باید با مفسد در هر جایگاه و مسئولیت و دسته و جناحی برخورد کند.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, نماز جمعه محلات, امام جمعه موقت محلات, خطیب جمعه محلات, حجت الاسلام سلیمی, آمریکا, برجام, نقض برجام, برجام 2, برجام تکمیلی, تحریم سپاه, مقابله با داعش, حاشیه سازی برای قوه قضائیه, مبارزه با تروریسم

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *