فرماندهی انتظامی شهرستان محلات؛

اجرای بیش از 80 برنامه در طول هفته نیروی انتظامی در محلات/کشف 90 درصدی سرقت‌ها در محلات/پشت سر گذاشتن دهه اول محرم بدون کوچکترین بزه در محلات

13 مهر 1396 کد خبر : 988619282 | بازدید : 3495

صبح محلات_فرماندهی انتظامی شهرستان محلات با اشاره به پیش بینی بیش از 80 برنامه متنوع برای هفته نیروی انتظامی در سطح شهرستان محلات گفت: پشت سر گذاشتن دهه اول محرم بدون وقوع حتی کوچکترین جرم نشان دهنده تاثیر سبک زندگی دینی و معنوی بر کاهش جرم و جنایت است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، جعفر شمس بیرانوند، فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در آستانه هفته نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران در تشریح عملکر شش ماهه نخست امسال ضمن تشکر از همراهی مردم در تامین نظم و انضبات ترافیکی در دهه اول محرم گفت: با وجود اعمال محدودیت‌های ترافیکی متعدد ویژه برپایی هیئات و دسته‌های عزاداری در دهه اول محرم، تعامل و همکاری خوب مردم با نیروی انتطامی باعث شد بدون هیچ گونه مشکل خاصی ایام عزاداری در دهه اول محرم را پشت سر بگذاریم که این همکاری خوب جای تقدیر و تشکر از مردم را دارد.

 

 

 

محلات، دهه اول محرم بدون کوچکترین جرمی پشت سر گذاشت

وی ادامه داد: از دیگر نکات قابل توجه در بحث مسائل امنیتی و انتظامی شهرستان، پشت سر گذاشتن دهه اول محرم بدون وقوع حتی کوچکترین جرم نشان دهنده تاثیر سبک زندگی دینی و معنوی بر کاهش جرم و جنایت است.

 

افزایش 49 درصدی دستگیری ساقین و 90 درصدی کشف سرقت در محلات

بیرانوند همچنین با اشاره به انجام فعالیت‌های متعددی در راستای تامین آسایش و امنیت در سطح شهرستان بیان کرد: یکی از طرح‌های اجرایی پلیس در راستای تامین امنیت و آسایش مردم، طرح برخورد با سارقین با هدف کاهش سرقت در سطح شهرستان بوده که اجرای این طرح در 6 ماهه نخست امسال باعث شناسایی و دستگیری 116 نفر از سارقین بومی و غیر بومی شد که بر اساس آمار شاهد افزایش 49 درصدی دستگیری سارقین در سطح شهرستان بوده‌ایم.

فرماندهی انتظامی شهرستان همچنین با اشاره به اجرای طرح‌های پیشگیرانه برای کاهش سرقت در سطح شهرستان اظهار کرد: با اجرای طرح‌های پیشگیرانه در 6 ماهه اول امسال شاهد کاهش 2 درصدی وقوع سرقت بودیم و خوشبختانه در سطح شهرستان، شاهد سرقت‌های خشن، مسلحانه و متجاوز به عنف که زمینه ساز ناامنی شود نبودیم.

وی تصریح کرد: با اقدامات مامورین نیروی انتظامی و همچنین همکاری خوب شهروندان با پلیس، بیش از 90 درصد از سرقت‌های سطح شهرستان کشف شده و از این باب شهرستان محلات، یکی از شهرستان‌های پیشرو در سطح استان است.

 

بازداشت 189 فروشنده و توزیع کننده مواد مخدر در 6 ماهه نخست امسال

بیرانوند یکی دیگر از طرح‌های پلیس در راستای ارتقاء امنیت و آسایش در جامعه را مبارزه با توزیع و فروش مواد مخدر عنوان و گفت: در طول اجرای طرح ضربتی مبارزه با فروشندگان و توضیع کنندگان مواد مخدر در سطح شهرستان موفقیت‌های خوبی حاصل شده و در 6 ماهه اول امسال 189 نفر فروشنده و توزیع کننده مواد مخدر با رشد 33 درصدی دستگیری‌ها را  شاهد بودیم و مقادیر قابل توجهی مواد کشف و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز 70 نفر معتاد در راستای تامین امنیت اجتماعی بازداشت و به مراکز ترک اعتیاد تحویل شده‌اند که در این بخش نیز شاهد افزایش 100 درصدی بوده‌ایم و متاسفانه معتادان بازداشتی بعضا در بحث سرقت خورد نیز فعالیت داشته‌اند و از همین روز شاهد کاهش قابل توجهی سرقت خرد در سطح شهرستان بوده‌ایم.

 

کشف بیش از 4 میلیارد ریال کالای قاچاق

فرماندهی انتظامی شهرستان همچنین با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اجرای طرح‌های متعدد در سطح شهرستان گفت: در 6 ماهه نخست امسال و در اجرای طرح‌های مختلف مبارزه با کالای قاچاق بیش از 4 میلیارد ریال کالای قاچاق، در سطح شهرستان کشف و با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شده است.

 

افزایش تماس مردمی با سامانه 110 نشان از اعتماد مردم به پلیس است

 بیرانوند همچنین با اشاره به افزایش 11 درصدی تماس‌های مردمی با سامانه 110 گفت: در حوزه فعابیت‌های 110، در 6 ماهه اول امسال شاهد 5704 مورد تماس مردمی با سامانه 110 بودیم که از این تعداد،  4 هزار تماس مردمی به صورت عملیاتی بررسی شده است و افزایش نشان از اعتماد مردم به پلیس و رضایت از عملکرد پلیس است.

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد پلیس راهور در سطح شهرستان بیان کرد: متاسفانه در تعداد حوادث رانندگی جرحی برون شهری و درون شهری شاهد افزایش 1 درصد و در تعداد مجروحین خوشبختانه شاهد کاهش 7 درصدی بوده ایم  و در تصادفات فوتی نیز کاهش 44 درصد تعداد و همچنین کاهش 48 درصد متوفیان را شاهد بوده‌ایم.

 

پلمپ 40 واحد صنفی متخلف در 6 ماهه نخست امسال

وی در بخش پایانی در تشریح عملکرد پلیس امنیت گفت: در 6 ماهه نخست امسال 40 واحد صنفی متخلف به علت عدم رعایت قوانین صنفی پلمپ  و 300 پروانه کسب صادر شده و همچنین در بازرسی از اصناف مختلف نیز120 مورد اخطاریه پلمپ صادر شده است.

 

 

پیش بینی اجرای بیش از 80 برنامه در طول هفته نیروی انتظامی

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در بخش دیگری از کنفرانس خبری خود در تشریح برنامه هفته ناجا با اعلام برنامه ریزی برای اجرای بیش از 80 برنامه متنوع در طول هفته نیروی انتظامی گفت: هفته نیروی انتظامی امسال با شعار، "امنیت برای همه، پلیس برای امنیت"، از 14 مهر ماه آغاز خواهد شد و نیروی انتظامی تلاش می‌کند در طول این هفته با اجرای برنامه‌های مختلف علاوه بر ارائه عملکرد پلیس به مردم، در راستای تعامل هرچه بیشتر با مردم گام بردارد.

وی ادامه داد: شرکت کارکنان نیروی انتظامی در نماز عبادی سیاسی جمعه، اجرای صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی، حضور کارشناسان پلیس در 14 مدرسه و بیان راهکارهای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و حضور کارشناسان در 19 مسجد و بحث مسایل امنیتی، برپایی نمایشگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و برنامه ریزی جهت بازدید دانش آموزان از نمایشگاه و واحدهای انتظامی، دیدار از خانواده‌های شهدای نیروی انتطامی، برگزاری همایش همیاران پلیس، مانور شهری موتور سیکلت سواران قانون مند، ملاقات عمومی با مسئولین نیروی انتظامی، دیدار با ائمه جمعه، ارائه خدمات مضاعف در طول هفته ناجا به مردم، همایش پلیس و اصناف و برگزاری همایش‌های علمی و تخصصی متعدد، مساعدت ویژه در آزاد سازی وسایل نقلیه با توقیفی به استثنای خودروهای توقیفی با حکم قضایی و گلباران قبور شهدا بخشی از مهمترین برنامه‌های پلیس در طول هفته نیروی انتظامی است.

 

مردم رکن اصلی امنیت پایدار

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در خاتمه با اشاره به نقش اساسی مردم در ایجاد امنیت پایدار خاطر نشان کرد: برقراری امنیت تنها وظیفه پلیس نیست و مردم نیز در این راستا وظایفی را بر عهده دارند و امنیت پایدار بدون مشارکت مردم میسر نخواهد شد و در همین راستا و با بازگشایی مدارس و احتمال افزایش مزاحمت‌های خیابانی برای دانش آموزان از شهروندان تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه مزاحمت موارد را به پلیس اطلاع دهند تا به فوریت موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, کشف سرقت, هفته نیروی انتظامی, فرماندهی انتظامی شهرستان محلات, کشف 4 میلیارد ریال کلای قاچاق, کشف 90 درصدی سرقت, پلمپ 40 واحد صنفی متخلف

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *