شهدا از ما چه می‌خواهند

ره صد ساله ای که شهدا یک شبه پیمودند+عکس

5 مهر 1396 کد خبر : 988619125 | بازدید : 811

صبح محلات_حضرت امام خمینی(ره) فرمودند: هفتاد سال عبادت کردید خدا قبول کند؛ ولی بروید یکی از وصیتنامه های شهدا را بخوانید. اینها ره هفتاد ساله ی ما را یک شبه طی کردند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، هفته دفاع مقدس،یادآور رشادت‌های مردم این سرزمین در دفاع از خاک،ناموس، وطن، انقلاب و دین اسلام است،و یادآور ایثار شهدایی که از همه چیز خود برای اسلام، انقلاب و دفاع از وطن گذشتند.

 

حضرت امام(ره)، خطاب به روحانیون می‌فرمایند: هفتاد سال عبادت کردید خدا قبول کند، ولی بروید یکی از وصیتنامه های شهدا را بخوانید. اینها ره هفتاد ساله ی ما را یک شبه طی کردند.

 

همچنین رهبر معظم انقلاب در بخشی از سخنانشان در دیدار با اعضای ستادهای برگزاری کنگره شهدای استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و خراسان شمالی در خصوص توجه به وصیت‌نامه‌های شهدا می‌فرماید:« (در بررسی زندگی شهداء) یک مسئله‌ی دیگر بحث آرمانهای اینها است. خب، آرمان جوان‌ها چه بود؟ اینهایی که رفتند جنگیدند با چه اهداف بلندی رفتند جنگیدند؟ آیا مسئله فقط یک جنگ ارضی و مرزی و مانند اینها بود که دشمنی متعرّضِ مرزهای ما شده و ما میخواهیم دشمن را عقب بزنیم؟ فقط این بود؟ آرمان پدر و مادرها چه بود؟ این پدر و مادری که این جوان را تربیت کرده، حاضر نیست یک خار به پای این جوانش برود، حاضر نیست این جوان اندک بیماری پیدا کند، این جوان را همین طور میفرستد به طرف جبهه، درحالی‌که خیلی مطمئن نیست که او برخواهد گشت؛ این خیلی مهم است. این پدر و مادرها با چه آرمانی این جوان را فرستادند؟ اینها مهم است، به اینها توجّه کنید.

 

خیلی‌ها سعی میک نند اینها را مکتوم نگه دارند. آرمانشان اسلام بود، آرمانشان خدا بود، آرمانشان حکومت دینی و اسلامی بود؛ این بود که این جوان را می کشاند می برد جبهه. کسی که باور ندارد، وصیّت‌نامه‌ها را نگاه کند؛ [.....] این وصیّت‌نامه نشان می دهد که این جوان برای چه آمده؛ چه جاذبه‌ای، چه مغناطیسی او را حرکت داده؛ از هوسهای جوانی بگذرد، از درسش بگذرد، از دانشگاهش بگذرد، از محیط راحت زندگی کنار پدر و مادر بگذرد، بیاید در سرمای منطقه‌ی غرب یا گرمای منطقه‌ی خوزستان، آنجا با دشمن بجنگد و جانش را کف دستش بگیرد.[.....] این در وصیّت‌نامه‌ها منعکس است؛ برای خدا، برای امام، برای حجاب. دیدید در وصیّت‌نامه‌های شهدا چقدر درباره‌ی حجاب توصیه شده؛ خب، حجاب یک حکم دینی است؛ این آرمان شهیدان فراموش نشود. [....] قضیّه قضیّه‌ی دین بود، قضیّه‌ی آرمان الهی بود، قضیّه‌ی حاکمیّت اسلام بود، قضیّه‌ی انقلاب بود، اسلام انقلابی بود که اینها را می کشاند.

 

منشور معنوی انقلاب وصیّتنامه امام و وصیّتنامه‌های شهداست. این وصیّتنامه‌ها را بخوانید و ببینید شهدا که در میدان جنگ جان خود را فدا کردند، برای چه فدا کردند و دنبال چه بودند. مگر می شود از مجموعه فداکاریها و آرمانهای یک ملت، کسی به این آسانی دست بشوید!؟ اینها راه ماست؛ اینها مایه‌های سعادت ماست که باید دنبال کنیم.

 

در بررسی اجمالی و کوتاه وصیت نامه‌های شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، توجه به آرمان‌های شهدا از جمله حجاب، ولایت فقیه، حکومت اسلامی، نماز جمعه و جماعات، روحانیت اصیل و حتی تلاش برای جلوگیری از تضعیف نظام و انقلاب پس از شهادت به وضوح پیداست.

 

در ادامه بریده‌هایی از وصیت نامه‌های شهدا با دست خط آنها را مشاهده می‌کنید که آرمان‌های شان به خوبی در آن پیداست.

 

حجاب؛

 

شهید رضا گرانپایه

 

 

 شهید عباس قدس

 

 

 

شهید محمدرضا رجبعلی

 

 

 شهید محمدرضا رضوانی

 

 

 

حفظ اسلام و حکومت اسلامی؛

 

 شهید عباس قدس

 

 

 شهید علیرضا ارشاد طلب

 

 

شهید محمدرضا رجبعلی

 

شهید علی اصغر سلطانی

 

 

 شهید عباس قاسمی

 

 

رضای خدا؛

 

شهید محمدرضا رضوانی

 

 

شهید محمدرضا حسینی

 

 

نماز جمعه و جماعات؛

 

شهید علرضا ارشاد طلب

 

 

حفظ وحدت؛

 

 

قرآن؛

 

 

ولایت فقیه و روحانیت؛

 

 

 

 

 

 

 

عدم هراس از دشمن؛

 

 

جلوگیری از تضعیف نظام و انقلاب پس از شهادت؛

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, شهدا, وصیت نامه شهدا, انتظار شهدا از ما, بریده های وصیت نامه شهدا, حفظ اسلام و حکومت اسلامی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *