فرماندار محلات در آیین بازگشایی مدارس عنوان کرد؛

آینده‌ای درخشان کشور در گرو ایجاد تحول و کیفی سازی آموزش و پرورش است

1 مهر 1396 کد خبر : 988619092 | بازدید : 3088

صبح محلات_فرماندار محلات گفت: ایجاد تحول و کیفی سازی آموزش و پرورش با برنامه ریزی بر مبنای کلاس‌های درس آینده‌ای درخشان را پیش روی کشور قرار خواهد داد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، علی زینی‌وند فرماندار شهرستان محلات صبح امروز در آیین بازگشایی مدارس، زنگ "مهر و مقاومت" ضمن تبریک بازگشایی مدارس به دانش آموزان، دانشجویان و دانش پژوهان عرصه علم و با اشاره به تقارن بازگشایی مدارس با ایام شهادت امام حسین(ع) و هفته دفاع مقدس گفت: عاشورا یک رخداد مهم و هویت ساز و پر افتخار در تاریخ اسلام است که بالندگی امروز کشور و انقلاب و پیروزی‌های دوران جنگ تحمیلی مرهون آموزه‌های عاشورایی است.

وی ادامه داد: اگر کشوری در دنیا چنین واقعه‌ی تاریخی هویت سازی داشته باشد که در آن درس مردانگی، آزادگی، اخلاق مداری، انسانیت و مقابله با ظلم و فساد وجود داشته باشد، چنین الگویی را با جان دل حفظ خواهد کرد.

زینی وند در ادامه با اشاره به قرار گیری در هفته دفاع مقدس بیان کرد: همه‌ی کسانی که جنگ را دید و یا ندیده‌اند، باید آموزه‌های جنگ را با زندگی خود عجین کنند و اگر دانش آموزان نیاز به مردانگی، استقامت، ظلم ستیزی و اخلاق اسلامی دارد باید این آموزه‌ها را در دفاع مقدس پیدا کرده و از آن درس بگیرد و این آموزه‌ها متعلق به همه نسل‌ها است.

فرماندار محلات افزود: در دنیا همه امور را به سادگی به مردم واگذار می‌کنند بجز مسایل امنیتی و جنگ را و جمهوری اسلامی الگویی را در دنیا به نمایش گذاشت که در آن مردم جنگ را اداره و با پیرزی پشت سر گذاشت و امروز دفاع مقدس به عنوان برگی از هویت تاریخ ساز ما در درون کتاب‌ها برای نسل‌های آینده راهنما خواهد بود.

وی همچنین در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به بازگشایی مدارس و پیام وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: پیام وزیر نشان می‌دهد، رویکردی نو در آموزش و پرورش در حال ایجاد شدن است و اگر آموزش و پرورش ساخته و کیفی نشود و مبنای برنامه ریزی مسئولین قرار نگیرد و اگر مبانی این برنامه ریزی‌ها در کلاس‌های درس و دانشگاه شکل نگیرد کشور در آینده با مشکل مواجه خواهد شد. 

زینی وند افزود: اگر هویت‌های جریان ساز تاریخ خود همانند عاشورا و دفاع مقدس را با زینت علم و دانش بی آراییم و تصمیمات خود را علمی کنیم قطعا در آینده کشوری درخشان و بالنده خواهیم داشت.

فرماندار محلات در خاتمه خاطر نشان کرد: امیدواریم آموزش و پروش با رویکرد نوین بتواند با محوریت مدرسه، معلم، پژوهش و درس اخلاق در آینده بتواند جوانانی پویا و بالنده پرورش دهد و انشاالله کشور از وضعیت کنونی اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی خارج و به عنوان الگوی موفق در دنیا معرفی شود.

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, زنگ مهر و مقاومت, هنرستان مصطفی خمین, فرماندار محلات, تحول در نظام آموزش و پرورش

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *