امام جمعه محلات تاکید کرد

دشمنان در عرصه جنگ نرم به دنبال نابودی باورها و اعتقادات نسل جوان

1 مهر 1396 کد خبر : 988619091 | بازدید : 2869

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: در راه مقابله با جنگ نرم دشمن همانند دفاع مقدس انسجام و همدلی بین همه نیروها لازم است ولی متاسفانه عده‌ای هنوز جنگ نرم دشمن را باور نکرده‌اند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت‌الاسلام مهدی ربانی امام جمعه شهر محلات ظهر امروز در دیدار با جمعی از مسئولین، بسیجیان، ایثارگران و خانواده‌های شهدای شهر محلات به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت: تقارن ایام سوگواری اباعبدالله حسین(ع) با هفته دفاع مقدس، تقارنی قابل توجه است چراکه تمام حماسه‌‌ها و رشادت ایثارگران و شهدا به تأسی مکتب عاشورا و واقعه کربلا بود.

وی ادامه داد: در نگاه به چهره‌های شهدا و در بررسی سیره، اخلاق، منش و وصیت نامه‌های شهدا و خانواده‌هایشان، نشان می‌دهد این شهدا در خانواده‌ای در تراز مکتب امام حسین(ع) پرورش یافته‌اند و شهدا تجلی مکتب امام حسین(ع) هستند.

ربانی با اشاره به اینکه تنها بخشی از رشادت‌ها و ایثارگری‌ها تمام آن چیزی است که از خاطرات شهدا برای جامعه بیان می‌شود، بیان کرد: بسیاری از ویژگی‌های دوران دفاع مقدس امروز هم راهگشا است.

 

همدلی و انسجام رمز موفقیت در انقلاب و دفاع مقدس/برخی هنوز جنگ نرم دشمن را باور نکرده‌اند

امام جمعه محلات ارتباط و معامله با خدا، وارستگی از دنیا، ایثارگری، همدلی و انسجام بین همه نیروها را عامل موفقیت در انقلاب و دفاع مقدس دانست و بیان کرد: ما در دفاع مقدس، عده و عوده‌ای نداشتیم و تجهیزات ما نیز در برابر دشمن بسیار ناچیز بود ولی ایمان رزمندگان اسلام سرنوشت جنگ را به سرعت تغییر داد.

ربانی همچنین با اشاره به قرارگیری در جریان جنگ نرم و لزوم توجه به انسجام و همدلی برای موفقیت در این جنگ گفت: متاسفانه هنوز عده‌ای به این باور نرسیده‌‌اند که امروز کشور ما در جنگ نرم قرار گرفته است، اما اگر باور کنیم که دشمن به ما حمله کرده است هم در جنگ نرم و هم در جنگ اقتصادی با تمامی توانمندی‌های خود وارد عرصه می‌شویم.

 

دشمنان در عرصه جنگ نرم به دنبال نابودی باورها و اعتقادات نسل جوان است

وی، با بی‌شمار دانستن شیوه‌های تهاجم جنگ دشمن گفت: یکی از گسترده ترین تهاجمات دشمن به انقلاب اسلامی در عرصه فضای مجازی به وقوع پیوسته و دشمن در این تهاجم هدفی جز از میان بردن تمام باورها و ظرفیت‌های جوانان و جامعه ما ندارد.

ربانی گسترش اعتیاد، شهوت‌رانی و بی‌بند و باری در جامعه را بخشی از اهداف دشمن در جنگ نرم دانست و اظهار کرد: اگر ما همانند سال‌های دفاع مقدس به فرهنگ عاشورایی خود بازگردیم و با یک انسجام واقعی که پیش زمینه آن باور جنگ دشمن است، وارد میدان شویم  در مقابله با این جنگ نیز پیروز خواهیم شد.

امام جمعه محلات خاطرنشان کرد: مدافعان حرم دفاع از اسلام ناب محمدی(ص) و ایستادگی در مقابل یک انحراف بزرگ را برعهده دارند و همین اقدام آنها، نشات گرفته از فرهنگ عاشورا است. همه باید بدانند در راه مبارزه با دشمنان در عرصه‌های مختلف راهی جز درس گرفتن از فرهنگ عاشورا وجود ندارد.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, هفته دفاع مقدس, جنگ نرم دشمن, دشمنان انقلاب و اسلامی, اتحاد و انسجام, فرهنگ عاشورا, مکتب امام حسین(ع)

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *