خطیب جمعه محلات:

سخنان بی محتوا و سخیف ترامپ در شان خود آمریکا بود/ درس ما از برجام بی اعتمادی به آمریکا است/دفاع مقدس گزینه‌های نظامی دشمنان را برای همیشه زیر میز نگه خواهد داشت/هیئات عزاداری در کنار شور حسینی به اهداف قیام امام حسین(ع) نیز توجه کنند

31 شهریور 1396 کد خبر : 988619062 | بازدید : 1082

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: تا زمانی که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا به دنبال ظلم و ستم است ملت و مسئولین ایران با شعار "مرگ بر آمریکا" و در عمل در مقابل آنها ایستادگی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر محلات با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم، ماه عزا و سوگواری اهل بیت(ع) گفت: ما به عنوان شیعیان اهل بیت باید وظایف خود در قبال اهل بیت را در عزا داری‌ها مورد توجه قرار دهیم.

 

 

هیئات عزاداری در کنار شور حسینی به اهداف قیام امام حسین(ع) نیز توجه کنند

وی ادامه داد: یکی از وظایف ما در سوگواری این ایام، توجه به احیاء و زنده نگهداشتن نام و قیام امام حسین(ع) است و در این زمینه توجه به سیره و احدایث اهل بیت(ع) که شیعیان را به احیا محافل عزا با شور و حرارت تشویق می‌کند راه گشا است.

ربانی افزود: دومین وظیفه ما در این ایام، در کنار توجه به شور حسینی در برپایی این مجالس، توجه به اهداف و درس‌‎های این قیام به عنوان شعور حسینی است و نباید برپایی مجالس عزا به یک عادت تبدبل شود.

امام جمعه محلات، توجه به موضوع بروز عملی معرفت نسبت به اهل بیت(ع) در برپایی مجالس عزا را بسیار مهم دانست و بیان کرد: ما به عنوان شیعیان امام حسین(ع) باید با اعمال و رفتار خود ثابت کنیم که پیرو واقعی اهل بیت(ع) هستیم.

 

روضه و گریه برای اباعبدالله، انسان ساز و جریان ساز است

خطیب جمعه محلات همچنین با اشره به سخنان امام راحل در خصوص اهمیت فراوانی ماه محرم و برپایی مجالس سوگواری گفت: معرفت و توجه عملی به اهداف و درس‌های قیام امام حسین(ع) انسان ساز است و گریه و روضه برای اباعبدالله بسیار مهم و جریان ساز است.

ربانی سومین موضوع مهم در برپایی مجالس سوگواری را دوری از آفات برای جلوگیری از زیر سوال رفتن اصل قیام دانست و اظهار کرد: همه ما باید تلاش کنیم هیئت‌های ما از انواع آفات ظاهری و محتوایی به دور باشد و در این راستا تلاش برای جلوه دادن به عزای سید الشهدا به جای جلوه دادن به هیئت و حسینی بودن به جای هیئتی بودن بسیار مهم است.

وی توجه به اقداماتمان خالص برای خدا و نشر اهداف امام حسین(ع) و دوری از استفاده از اشعار و سخنان بی محتوی و غلو آمیز را لازم ضروری دانست و بیان کرد: کسانی که در عموم جامعه بحث لعن و فحاشی به دشمنان اهل بیت(ع) را پیگیری می‌کنند، تنها در ظاهر خود را دوست دار اهل بیت(ع) و دشمن، دشمنان اهل بیت(ع) معرفی می‌کنند و در این راستا حاظر به هیچ کار عملی نیستند و در عمل نظام جمهوری اسلامی را در راه مبارزه با دشمنان واقعی اسلام و اهل بیت(ع) که امروز در تکفیری‌ها ظهور پیدا کرده نیز تضعیف می‌کنند.

خطیب جمعه محلات همچنی با انتقاد ضمنی از بانوانی که بدون رعایت حجاب اسلامی و شئون عزاداری در کنار هیئت‌ها اجتماع می‌کنند گفت: دوری از گناه یک اصل اساسی در برپایی مجالس عزا است و بانوانی در کنار هیئات با اشکال ظاهری نامناسب حاظر می‌شوند، جایگاه یک مسلمان شیعه را تضعیف می‌کنند.

ربانی، دوری از استفاده از برخی از ابزار آلات غیر ضروری، استفاده از اشعار با ریتم‌های غیر متعارف و جلوگیری از اصراف لازمه برپایی مجالسی در شان اهل بیت(ع) دانست.

 

نهضت و قیام امام حسین(ع) ارزش و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر را ارتقاء داد

خطیب جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر گفت: نهضت امام حسین(ع) ارزش و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر را ارتقاء داد و از سطوح شخصی به سطوح اجتماعی وارد کرد و مردم انقلابی نیز بر همین مبنا و با استفاده از شور و شعور حسینی وارد گود مبارزه با طاغوت شدند و در نهایت انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

 

دفاع مقدس گزینه‌های نظامی دشمنان را برای همیشه زیر میز نگه خواهد داشت

امام جمعه محلات همچنین با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس بیان کرد: همه ما باید به عظمت کار رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس توجه کنیم.

وی ادامه داد: معنویت، استقامت، بی اعتنایی به دنیا در جبهه و فرهنگ ایثار و شهادت امروز کشور و نظام ما را به جایی رسانده است که دشمنان ما گزینه نظامی را زیر میز نگه داشته و اصلا مباحث نظامی را در مخیله خود نمی‌گنجانند.

 

سخنان بی محتوا و سخیف ترامپ در شان خود آمریکا بود

خطیب جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان سخیف و بی محتوی رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل اظهار کرد: واکنش‌های بسیار خوبی را از طرف مسئولین در پاسخ به سخنان سخیف، جاهلانه و کینه توزانه ترامپ شاهد بودیم.

ربانی افزود: سخنان بی محتوای ترامپ ناشی از اطلاعات غلط و اتهاماتی بود که در شان و جایگاه سازمان ملل نبود و همه آنها در شان خود آمریکا بود که به دنبال ایجاد تضرر برای ایران است.

امام جمعه محلات ادامه داد: امروز همه جناح‌ها، مسئولین و احزاب روی این موضوع اجماع دارند که آمریکا به وظیفه خود در بحث برجام عمل نکرده و تمامی کسانی که در معرفی برجام بسیار غلو کردند امروز بر این که آمریکا به وظیفه‌اش عمل نکرده معترف هستند.

 

درس ما از برجام بی اعتمادی به آمریکا است

 وی ادامه داد: در حالی که آمریکا سابقا به تعهدات و امضای معاهدات خود نیز عمل نکرده بود برخی از مسئولین تنها به قول‌های زبانی برخی مقامات آمریکایی اعتماد کردند و ما در برجام به این درس رسیدیم که در هیچ کجا نباید به آمریکا اعتماد کنیم.

ربانی، قدرت موشکی و دفاعی را به هیچ وجه قابل مذاکره ندانست و افزود: هدف اصلی ما از کسترش قدرت موشکی تامین امنیت و دفاع از مردم و کشور است و اگر این قدرت را نیز زیر پای بگذاریم دیگر چیزی برای دفاع از خود نخواهیم داشت.

خطیب جمعه محلات، تمامی اتهامات ترامپ در خصوص ایران را شایسته آمریکا دانست و اظهار کرد: آمریکا تنها به خاطر شکست اهداف خود در منطقه به دنبال ابجاد اجماع در مقابل ایران است و هدف نهایی آنها شکستن ستون استوار جبهه مقاوت است که در این راه نیز موفق نخواهند شد.

امام جمعه محلات خاطر نشان کرد: تا زمانی که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا به دنبال ظلم و ستم است ملت و مسئولین ایران با شعار "مرگ بر آمریکا" و در عمل در مقابل آنها ایستادگی خواهد کرد و ای کاش برای همه مسئولین متوجه بودند که به جای تکیه زدن به عصای دشمن باید به پای خود تکیه بزنیم.

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, برجام, سخنان سخیف ترامپ, هفته دفاع مقدس, گزینه های زیر میز, گزینه نظامی, امر به معروف و نهی از منکر, استکبار جهانی, شور و شعور حسینی, قیام امام حسین

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *