در نشست مشترک مسئولان دلیجان و محلات با استاندار مطرح شد؛

ظرفیت های دلیجان در جذب نیروی کار بومی و ملی/محلات علاوه بر سنگ و گل، صاحب برند ماهی و پرندگان زینتی کشور است

20 شهریور 1396 کد خبر : 988618852 | بازدید : 1174

مسئولین شهرستان‌های محلات و دلیجان؛ بیشترین اقدامات انجام شده در سطح دو شهرستان با کمک خیرین انجام شده و دولت نقش چندانی در این اقدامات نداشته است.

 

به گزارش صبح محلات؛ به نقل از پیام دلیجان؛ نشست اعضای شورای اسلامی شهرستان های محلات و دلیجان با استاندار مرکزی صبح امروز در استانداری مرکزی برگزار شد.

 

معاون فرماندار محلات:

محلات، صاحب برند ماهی و پرندگان زینتی کشور است

 

علی اصغر محمدامینی معاون فرماندار محلات با اشاره به اینکه اکثر جمعیت شهرستان محلات شهر نشین هستند گفت: در تصمیم گیری ها باید این موضوع مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

 

محمد امینی با اشاره به اینکه محلات در چند زمینه دارای پتانسیل های خوبی در سطح کشور است افزود: اکثر این پتانسیل ها بر اساس خلاقیت های مردم منطقه به وجود آمده است.

 

وی  ادامه داد: شهرستان محلات علاوه بر داشتن ظرفیت های خوبی در زمینه سنگ و گل، در سال های اخیر در زمینه ماهی و پرندگان زینتی در کشور صاحب برند شده است.

 

معاون فرماندار محلات اظهار کرد:در سطح شهرستان مشکلاتی داریم که حل این مشکلات می تواند چرخ اقتصاد کشور را هم به حرکت در بیاورد.

 

محمد امینی خاطرنشان کرد: مشکلات دهکده گل محلات، شبانه روزی نبودن درمانگاه نیمور، عدم حضور مسئولین استانی در شهرستان و .. از جمله مشکلات شهرستان است.

 

رئیس شورای اسلامی شهر محلات:

مشکلات موجود در محلات موجب شده مردم به انتزاع از استان رغبت پیدا کنند

 

غلامعلی یار محمدی، رئیس شورای اسلامی شهر محلات در این جلسه گفت: انسان موجودی اجتماعی است که نیاز به تعامل با یکدیگر دارد.

 

یارمحمدی با اشاره به اینکه اکثر مردم محلات نسبت به مسئولین بدبین هستند افزود: این بد بینی به این خاطر است که وعده های مسئولین محقق نشده است.

 

وی ادامه داد: علاوه بر این عدم حضور مسئولین استانی در شهرستان باعث دلنگرانی و دلی زدگی مردم نسبت به مسئولین شده است و مردم حس خوبی نسبت به مسئولین ندارند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر محلات بیان کرد: مشکلات موجود در سطح شهرستان باعث شده است مردم محلات خواسته و یا ناخواسته میل به انتزاع از استان را داشته باشند.

 

یارمحمدی اظهار کرد: مشکلات آبگرم محلات، عدم تخصیص سهم ۱۵ درصد معادن به شهرستان، ایجاد نشدن دانشکده پیرا پزشکی، احداث نشدن اردوگاه کمیته امداد، پروژه های نیمه تمام و .. از مهمترین مشکلات موجود در شهرستان است که باعث ایاد نارضایتی در بین مردم شده است.

 

رییس شورای شهر نیم‌ور:

عدم حمایت مسئولان کمک های خیران نیم‌ور را بی‌نتیجه کرده است

 

مهدی لعلبار رییس شورای شهر نیم‌ور با اشاره به اینکه مردم نیمور به دلیل کم توجهی مسئولین هیچ انتظاری ندارند افزود: اکثر فعالیت هایی که در شهر انجام می شود توسط خیرین صورت گرفته است.

 

لعلبار اظهار کرد: علیرغم اینکه خیرین کمک های خوبی در شهر داشته اند متاسفانه عدم حمایت مسئولین دولتی این حمایت های خیرین را بی نتیجه گذاشته اند.

 

وی ادامه داد: علیرغم اینکه درمانگاه، سالن ورزشی و اماکن آموزشی در شهر توسط خیرین ایجاد شده است ولی نبود پزشک، معلم و ... این خدمات را بلا استفاده گذاشته است.

 

رئیس شورای اسلامی نیمور به وجود آتشکده ۷ هزار ساله در یکی از روستاهای این شهر اشار کرد و گفت: به دلیل بی توجهی میراث فرهنگی استان و فراهم نشدن امکانات برای این اثر، گردشگران رغبتی به دیدن این آثار ندارند.

 

فرماندار شهرستان دلیجان:

دلیجان، قطب عایق رطوبتی، الیاف شیشه ای و پلی استر کشور است محمد کردی فرماندار شهرستان دلیجان در دیدار با استاندار مرکزی گفت: در سرشماری سال۹۵ ، ۴ هزار نفر به جمعیت شهرستان دلیجان اضافه شده است و این نشان از مهاجر پذیر بودن شهرستان دارد.

 

کردی با اشاره به اینکه ۳۹۸ واحد تولیدی در این شهرستان فعالیت تولیدی دارد اظهار کرد: سال گذشته از محل سه درصد مالیات بر ارزش افزود ۱۱.۵ میلیارد تومان به شهرداری ها و دهیاری های این شهرستان اختصاص یافته است که این موضوع نشان دهنده وضعیت صنعتی شهرستان است.

 

وی به ظرفیت های شهرستان اشاره کرد و افزود: این شهرستان به عنوان قطب تولید عایق های رطوبتی و الیاف شیشه ای و پلی استر کشور فعالیت دارد.

 

فرماندار دلیجان با اشاره به اینکه دلیجان پایین ترین میزان نرخ بیکاری را در کشور دارد اظهار کرد: علاوه بر تامین نیروی کار بومی به دلیل موقعیت جغرافیایی، این شهرستان از اکثر نقاط کشور نیروی کار دارد.

 

کردی به ظرفیت های گردشگری شهرستان های محلات و دلیجان اشاره کرد و ادامه داد: این دو شهرستان دارای جاذبه های گردشگری مختلفی هستند که توجه به این ظرفیت ها در توسعه صنعت گردشگری در منطقه کمک شایانی می کند.

 

وی به وجود اتباع بیگانه در شهرستان هم اشاره ای کرد و افزود: به دلیل وجود تعداد زیاد اتباع بیگانه در شهرستان لازم است کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان توجه ویژه ای را به این منطقه داشته باشد و اعتباراتی را در اختیار شهرستان قرار دهد.

 

حضور کمرنگ مدیران استانی در دلیجانفرماندار دلیجان بیان کرد: متاسفانه حضور مدیران استانی در سطح شهرستان دلیجان کم است به طوری که مردم برای انجام برخی از امور باید به مرکز استان مراجعه کنند و این موضوع نارضایتی های مردمی را به همراه داشته است.

 

وی ادامه داد: بهره گیری مناسب از دولت الکترونیک کمک می کند که بسیاری از اقدامات از این طریق انجام و بخشی از مشکلات مردم را کاهش دهد.

 

رئیس شورای اسلامی دلیجان:

دلیجان،دروازه استان مرکزی استرحمان دلاوری رئیس شورای اسلامی دلیجان روز چهارشنبه در دیدار با استاندار مرکزی با اشاره به اینکه دلیجان در کریدور شمال به جنوب کشور قرار دارد گفت: این شهرستان به عنوان دروازه استان مرکزی محسوب می شود.

 

دولت در ایجاد ظرفیت های خاص دلیجان بی تاثیر بوده استدلاوری با اشاره به اینکه اکثر ظرفیت هایی که در دلیجان ایجاد شده نتیجه اقدامات بخش خصوصی و حاصل فکر و ریسک پذیری شرکت ها است اظهار کرد: دولت در به وجود آمدن شرایط فعلی دلیجان چندان دخالت نداشته است.

 

وی به مشکلات شهرستان دلیجان اشاره کرد و افزود:طرح تعریض خیابان امام که از خیابان های اصلی شهر و در مسیر کریدور قرار دارد چند سالی است که به دلیل نبود منابع مالی به صورت ناقص اجرا شده و این موضوع سیمای شهری را خراب کرده است.

 

وی ادامه داد: در صورتی که این طرح باید به عنوان یک طرح ملی و استانی دیده شود و با تخصیص اعتبارات هر چه زودتر تکمیل شود.

 

نداشتن کلاس درس به اندازه کافی در شهرستان قابل قبول نیسترئیس شورای اسلامی دلیجان به وضعیت نامناسب مکان های آموزشی در شهرستان اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش شهرستان در حال فلج شدن است حتی در شهرستان کلاس درس به اندازه کافی نداریم این شرایط اگر برای یک شهرستان محروم بود پذیرفتنی بود ولی برای شهرستان دلیجان قابل قبول نیست.

 

دلاوری به وضعیت نامناسب جاده مشهد اردهال به دلیجان اشاره کرد و افزود: متاسفانه این محور وضعیت مناسبی ندارد به طوری که شاهد حوادث ناگواری در این محور بوده ایم.

 

تبعیض استانداری در تخصیص بودجهوی با تاکید بر اینکه تبعیض در تخصیص بودجه در استان وجود دارد و مسئول این تبعیض هم استاندار مرکزی است گفت: تعیین مناطق محروم هر شهرستان بر عهده استاندار است،برخی از شهرستان ها از موضوع محرومیت برخوردار هستند و اعتبارات بیشتری را دریافت می کنند ولی شهرستان دلیجان علیرغم اینکه دارای مناطق محروم است از این اعتبارات برخوردار نیست.

 

رئیس شورای اسلامی دلیجان اظهار کرد: تامین نشدن حقابه دلیجان از سد ۱۵ خرداد؛ غیر استاندارد بودن تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی، پرداخت نشدن سرانه آموزشی، بهداشتی و ... اتباع بیگانه در شهرستان، بی توجهی به دانشگاه پیام نور دلیجان و ... از دیگر مشکلات دلیجان است.

 

دلاوری با اشاره به اینکه اجرای هر کاری با شاخص رضایت مندی مردم انجام می شود خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولین استان با اقداماتی که انجام خواهند داد رضایت مردم دلیجان را کسب کنند.

 

عضو شورای اسلامی نراق:

بی توجهی به حفظ و مرمت آثار تاریخی نراقموسوی عضو شورای اسلامی نراق به قدمت هر نراق اشاره کرد و گفت: نراق یکی از شهر های قدیمی و تاریخی ایران است که افراد برجسته ای را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

 

موسوی با اشاره به اینکه نراق دارای ابنیه تاریخی فراوانی است، اظهار کرد: به دلیل بی توجهی که به این آثار شده است اکثر این آثار ساختار خود را از دست داده اند.

 

وی به مشکلات بهداشت و درمان شهر نراق اشاره ای کرد و گفت: درمانگاه نراق از ساعت ۸ تا ۱۳:۳۰ فعال است و بعد از این ساعت، مراجعه کننده حتی برای تزریقات هم باید به دلیجان مراجعه کند.

 

عضو شورای اسلامی شهر نراق گفت: البته قرار بود درمانگاه نراق هم شبانه روزی شود که این موضوع هنوز انجام نشده است.

 

 

 
تگها: صبح محلات, مسئولین محلات, دیدار با استاندار, استاندار مرکزی, بررسی مشکلات شهرستان محلات, بررسی مشکلات شهرستان دلیجان, الحاق به قم

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *