فرماندار محلات:

استفاده از تجارب گلكاران كشورهاي موفق، زمينه ساز رشد صنعت گل در محلات است

18 شهریور 1396 کد خبر : 988618803 | بازدید : 5880

فرماندار محلات گفت: استفاده بهینه از تجارب سایر کشورهای دنیا و حرکت در مسیر تکنولوژی روز جهان شرایط را برای گلکاران مساعدتر خواهد کرد که تحقق این امر نیازمند حمایت مسئولان است.

به گزارش صبح محلات به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان محلات,علی زینی وند روز گذشته پس از بازدید مزرعه گل داود عطاالهی در روستای علی آباد محلات در جمع گلکاران شهرستان محلات با تشکر از پیگیری های نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اقدامات خوبی توسط نماینده در حوزه باغات صورت گرفته و از مدیریت جهاد کشاورزی هم به دلیل مساعدت در این بخش تشکر می کنم.

 

وی ادامه داد: دیدگاه خوبی در حوزه وزارت جهاد کشاورزی نسبت به باغات شهرستان محلات شکل گرفته که این دیدگاه باید تقویت و شرایط برای احیا و ساماندهی باغات مساعدتر از گذشته شود.

 

فرماندار محلات خاطرنشان ساخت: با پیشرفت تکنولوژی و با وجود منابع آبی فعلی می توان گفت که در صورت مدیریت منابع آبی امکان کنترل حوزه های آب وجود دارد و باید به سمت صرفه جویی دقیق در این بخش حرکت کرد که تحقق این امر نیازمند انجام اقدامات علمی و فنی اصولی است.

 

زینی وند با اشاره به نقش مهم پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی محلات گفت: این نهاد باید به صورت جدی وارد بحث بازاریابی برای گلگاران شود و در این راستا به جهاد کشاورزی نیز کمک کند، زیرا اکنون حوزه بازاریابی در محلات هدفمند نیست که باید به سمت شناخت بازار برای فروش هرچه بیشتر محصولات پیش رفت و در این راستا می بایست از علم روز دنیا بهره گرفته شود.

 

وی افزود: جهاد کشاورزی و پژوهشکده ملی گل محلات پس از این نشست جلسه ای تشکیل داده و یک تیم کارشناسی و تجربی - تخصصی از میان گلکاران انتخاب کنند تا این تیم با استفاده از تجارب روز دنیا شرایط را برای حداکثر کردن بهره وری میان گلکاران آماده سازند.

 

فرماندار محلات بیان کرد: برگزاری دوره های توجیهی و آموزشی برای گلکاران، توجه به بحث برندینگ به عنوان مقوله ای مهم در فروش محصولات، تشکیل جلسه ویژه ای برای پیگیری مشکلات کشاورزان و باغداران این روستا و برپایی کارگاه و دوره آموزشی توسط جهاد در حوزه امور هواشناسی از جمله اقداماتی است که باید در اسرع وقت عملیاتی شود.
تگها: صبح محلات, تجارب, گلكاران, كشور, موفق، زمينه ساز, رشد, صنعت گل, محلاتت

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *