همزمان با چهارمين روز از هفته دولت؛ 7 طرح مختلف با حضور استاندار مركزي در شهرستان محلات افتتاح شد

6 شهریور 1396 کد خبر : 988618653 | بازدید : 837

همزمان با چهارمین روز از هفته دولت 7 طرح گردشگری، خدماتی و کشاورزی در شهرستان محلات با حضور استاندار مرکزی افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش صبح محلات به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان محلات,محمود زمانی قمی در بدو ورود به شهرستان محلات با حضور در منزل شهید علیرضا ارشاد طلب در روستای محمد آباد ضمن تجدید میثاق با آرمانهای شهدا و تجلیل از خانواده این شهید، امنیت و آرامش کنونی را مدیون خون شهدا و ایثارگری های آنها دانست.

 

استاندار مرکزی سپس با حضور درمنطقه نمونه گردشگری آبگرم طرح گازرسانی به آبگرم و یک مجتمع نمونه گردشگری را افتتاح کرد. براین اساس اعتبار گازرسانی به منطقه نمونه گردشگری آبگرم از منابع داخلی شرکت گاز استان مرکزی و به میزان 498 میلیون تومان بوده و خط انتقال گاز رسانی بطول 7750 متر و با نصب 60 عدد علمک اجرایی شده است.

 

مجتمع نمونه گردشگری زندی در آبگرم نیز به مساحت 1400 مترمربع و با 8 واحد اقامتی 40 متری با استفاده از سیستم گرمایشی پکیج و با هزینه ای بالغ بر 400 میلیون تومان افتتاح شد که از این مقدار 300 میلیون سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و 100 میلیون تومان تسهیلات از محل صندوق کار آفرینی امید بوده است.

 

درادامه سفر استاندار مرکزی به محلات طرح های حوزه کشاورزی شامل آبیاری تحت فشار و سورتینگ بید قرمز افتتاح و کلنگ زنی شد. مدیر کشاورزی محلات در حاشیه افتتاح این طرحها گفت: امروز با حضور استاندار مرکزی طرح آبیاری تحت فشار به میزان 39 هکتار با اعتباری بالغ بر 292 میلیون تومان افتتاح شد که از این مقدار 159 میلیون تومان بلا عوض و از محل اعتبارات دولتی و مابقی آن توسط بخش خصوصی انجام پذیرفته و 18 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول بکار می شوند.

 

طرح سورتینگ و بسته بندی بید قرمز در زمینی به مساحت 11 هکتار و با زیر بنایی در حدود دو هزار متر مربع در دهکده گل شهرستان ظرف مدت یکسال افتتاح خواهد شد. از دیگر اهداف این طرح ایجاد سرد خانه یک هزار تنی، واحد مکانیزه بسته بندی بید قرمز و انواع شاخه گل بریده به استعداد 200 هزار شاخه گل در روز و با سرمایه گذاری بالغ بر یک و نیم میلیون یورو توسط بخش خصوصی بصورت مشارکتی با سرمایه گذاری خارجی به بهره برداری خواهد رسید.

 

استاندار استان مرکزی سپس مدرسه خیرساز مقدم را افتتاح کرد. این مدرسه در زمینی به مساحت 1800 متر مربع در دو طبقه و با اعتباری بالغ بر 850 میلیون تومان توسط خانواده ابوالحسن مقدم ساخته و در اختیار آموزش و پرورش شهرستان قرار گرفته است.

 

افتتاح مجتمع رفاهی گلخانه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان و افتتاح سالن سینمای مجتمع تفریحی رفاهی نور با ظرفیت 120 نفر و با سرمایه گذاری بخش خصوصی  از دیگر طرح های افتتاحی امروز بود. 
تگها: صبح محلات, هفته دولت, طرح, مختلف, استاندار مركزي, شهرستان محلات, افتتاح

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *