خطیب جمعه محلات؛

حکام سعودی اجازه بروز و ظهور ابعاد سیاسی حج را نمی‌دهند/ دولت به واسطه همراهی مجلس بدون بهانه گیری در راستای مطالبات مردم و رهبری گام بردارد/ شوراها بدور از سیاست زدگی در راستای منافع مردم تلاش کنند/ رویش‌های انقلابی امید به آینده انقلاب را تقویت می‌کند

3 شهریور 1396 کد خبر : 988618570 | بازدید : 1766

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: دولت به واسطه همراهی مجلس بدون بهانه گیری با تکیه بر توان داخلی به واسطه روشن شدن عدم امکان اطمینان به غرب تنها در راه رسیدگی به مطالبات مردم و رهبری گام بردارد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر محلات با اشاره به قرار گیری در دهه اول ماه ذی‌الحجه و در پیش بودن روز عرفه و عید قربان گفت: روز عرفه از روز‌های خاص خداوند است که خداوند آن را تنها محض مناجات قرار داده و همه باید روز عرفه را فرصتی مغتنم برای خود بدانند.

وی ادامه داد: با توجه به تقارن روز عید قربان با روز جمعه و مصادف بود نماز عید و نماز جمعه، امام جمعه مخیر است یکی از این دو نماز را برگزار کند و لذا در جمعه آینده تنها نماز عید قربان برگزار خواهد شد.

 

 

ابعاد سیاسی اجتماعی حج به علت سرسپردگی حکام سعودی بروز و ظهور ندارد

ربانی همچنین با اشاره به حضور حجاج در مکه مکرمه بیان کرد: یکی از مهمترین ابعاد برگزاری حج، بعد عبادی آن است که بسیار نیز باید مورد توجه قرار گیرد و تمام اعمال حج درس عبودیت، بندگی و زندگی است.

امام جمعه محلات همچنین تصریح کرد: حج علاوه بر ابعاد معنوی دارای ابعاد سیاسی و اجتماعی نیز هست که متاسفانه به علت برگزاری حج به دست افرادی به دور از اسلام واقعی، جنبه‌های سیاسی و اجتماعی آن بروز و ظهور خاصی ندارد و به علت سرسپرده بودن حکام سعودی، اجازه بهره برداری سیاسی از حج داده نمی‌شود.

وی همچنین با یادآوری شهادت حجاج ایرانی در حج خونین و در حادثه منا بیان کرد: هر دو حادثه خونین حج نشان دهنده نالایق بودن حکام آل سعود در برگزاری مناسک حج است.

 

دولت، شهیدان رجایی و باهنر را الگوی خود قرار دهد

خطیب جمعه محلات، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و کسب رای اعتماد کابینه دوازدهم از مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت باید با الگو قرار دادن شهیدان رجایی و باهنر و پس از کسب رای اعتماد مجلس، از فرصت همراهی مجلس با خود و کابینه جدید برای رسیدن به اهداف خود و مطالبات مردم تلاش کند.

 

دولت به واسطه همراهی مجلس بدون بهانه گیری در راستای مطالبات مردم و رهبری گام بردارد

ربانی همچنین با اشاره به فراهم بودن زمینه کار برای دولت به واسطه همراهی مجلس با دولت بیان کرد: دولت در شرایط کنونی بدون بهانه گیری باید با تکیه بر توان داخلی به واسطه روشن شدن عدم امکان اطمینان به غرب تنها در راه رسیدن به اهداف و مطالبات مردم و رهبری گام بردارد.

 

ایجاد شغل از مطالبات اصلی مردم است

وی بهبود فضای کسب و کار با تکیه بر صادرات غیر نفتی را یکی از راه‌های ایجاد اشتغال پایدار دانست و بیان کرد: امروز مهمترین مطالبه مردم اشتغال است و لازمه ایجاد شغل جذب سرمایه داخل و خارجی البته با رعایت ملاحضات خاص خود است و دولت باید به موضوع اشتغال و جذب سرمایه اهمیت ویژه‌ای دهد و امیدواریم با توجه به فراهم بودن تمامی زمینه‌ها دولت در این راستا موفق باشد.

امام جمعه محلات همچنین تاکید کرد: حفط فرهنگ دینی و انقلابی و بسط و گسترش آن در جامعه یکی دیگر از مطالبات مردم و رهبری است که دولت باید مورد توجه قرار دهد.

 

شوراها بدور از سیاست زدگی و روزمرگی در راستای منافع مردم تلاش کنند

خطیب جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغار به کار شوراهای اسلامی شهر و روستا بیان کرد: همانطور که در جلسه تحلیف اعضای شورای شهر محلات تذکر دادم، شوراها باید منافع مردم، دوری از سیاست زدگی و روز مرگی، آینده نگری و اجرای کارهای ماندگار و استفاده از تجربیات گذشته را در دستور کار خود قرار دهند.

 

شهید "حججی" از رویش‌های انقلاب اسلامی است/چنین رویش‌هایی امید به آینده انقلاب و بیداری انقلابی و اسلامی در منطقه است را تقویت می‌کند

ربانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با جمعی از فعالان فرهنگی بیان کرد: رهبری در جمع فعالان فرهنگی، مهمترین وظیفه مسئولان فرهنگی را تقویت روحیه دینی و انقلابی در جوانان و مقابله با تبلیغات منفی دشمنان دانسته و تاکید کردند مسئولین نباید طوری حرکت کنند که جوانان انقلابی تضعیف و جریانات مقابل آنها تقویت شود.

وی ادامه داد: در اوج تبلیعات سوء دشمنان رویش‌های جدید انقلابی را شاهد هستیم و شهید "محسن حججی" یکی از این رویش هاست که حاصل تربیت دینی و انقلابی است و همه باید بدانند "شهید حججی" یک نفر نیست و امروز در نقاط مختلف کشور خیل جوانان انقلابی را شاهد هستیم که همانند شهید "حججی" از رویش‌های انقلاب هستند.

امام جمعه محلات در خاتمه با اشاره به زنده بودن و زنده شدن آرمان‌های امام(ره) و انقلاب در دل نسل جدید خاطر نشان کرد:  امروز آرمان‌های امام و شهدا در دل جوانان زنده است و این رویش‌ها امید به آینده انقلاب، امید به بیداری انقلابی و اسلامی در منطقه است را تقویت می‌کند و نقش مساجد در فراهم کردن این رویش‌ها بر کسی پوشیده نیست.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, حجت الاسلام ربانی, هفته دولت, خطبه های نماز جمعه, محلات, رویش های انقلابی, شهید حججی, حکام سرسپرده سعودی, ابعاد سیاسی اجتماعی حج, حج, عربستان, دولت, اشتغال, سیاست زدگی, روزمرگی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *