در مراسم تحلیف شوراهای اسلامی شهر و روستاهای محلات عنوان شد؛

شوراها از دستاوردهای مهم نظام جمهوری اسلامی هستند/ از فرصت حضور در شورای شهر برای خدمت به مردم استفاده کنید/ شوراها نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند

1 شهریور 1396 کد خبر : 988618542 | بازدید : 4957

صبح محلات_فرماندار شهرستان محلات گفت: شوراها یکی از دستاوردهای مهم نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود که تاثیر بسزایی در مدیریت اجرایی شهر دارد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، صبح امروز با حضور منتخبین مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان محلات مراسم تحلیف اعضای شورای پنجم شهر و روستا در فرمانداری محلات برگزار شد.

 

فرماندار محلات:

شوراها از دستاوردهای مهم نظام جمهوری اسلامی به شمار می روند

علی زینی‌وند، فرماندار شهرستان محلات صبح امروز در مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی شهر محلات و نیم ور با اشاره به در پیش بودن هفته دولت با گرامیداشت این هفته گفت: هفته دولت فرصت مغتنمی برای معرفی خدمات گسترده دولت در نظام جمهوری اسلامی به شهروندان است که این اقدام زمینه امید بخشی به مردم را فراهم می کند.

 

 

وی ادامه داد: امروز اولین روز رسمی فعالیت پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا است و قطعا تشکیل شوراها یکی از دستاوردهای مهم نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و از این طریق مردم وارد چرخه مدیریت شهر و روستا شده و شوراها یکی از مهمترین ارکان ارتباطی مدیران با مردم هستند.

فرماندار شهرستان محلات با اشاره به نقش مهم شوراها در مدیریت اجرایی بیان کرد: شوراها به مرور زمان در حال رسیدن به بالندگی بیشتر هستند و قوانین مربوط به شورا نیز در حال اصلاح است و امیدواریم در دوره‌ای کوتاه بتوانیم بخشی از مدیریت شهری در بخش بهداشت، آموزش و خدمات را به شوراها واگذار کنیم.

زینی وند با اشاره به درگیر شدن نمایندگان مجلس در شهرهای کوچک با کارهای اجرایی به علت توقع ناصحیح مردم و بازماندن نمایندگان مجلس از رسیدگی به وظیفه اصلی خود یعنی نظارت و قانون گذاری اظهار کرد: واگذاری کارها و مسئولیت‌های اجرایی به شوراها زمینه اقدامات و پیگری‌های دقیق‌تر را فراهم می کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر به علت توقعات بی‌جای مردمی در شهرهای کوچک نمایندگان برای نشان دادن عملکرد خود به مردم مجبور به دخالت در امور اجرایی شهر و کشور هستند و همین امر موجب شده تا شاهد مدیران و حتی وزرای تحمیلی به دولتمردان در سطوح مختلف باشیم. 

زینی وند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش پررنگ شوراها گفت: امیدواریم شورای جدید پرکار، تحول آفرین و فعالانه عمل کند و در پایان دوران کاری خود،‌ کارنامه‌ای موفق به ثبت برساند و خوشبختانه شوراهای محلات و نیم ور در دور پنجم تلفیقی از تجربه و جوانی و همدلی و همفکری است که این موارد باید تبدیل به نقطه قوت شوراها شود.

فرماندار شهرستان محلات ابراز کرد: اعضای شورا به منظور رشد هرچه بیشتر شهرهای خود، استفاده از نظرات تمامی کارشناسان را سرلوحه کار قرار دهند و در این راستا از پتانسیل‌های شهر در جهت رفع مشکلات به خوبی استفاده کنند.

 

 

امام جمعه محلات:

از فرصت حضور در شورای شهر برای خدمت به مردم استفاده کنید

حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات نیز در مراسم تحلیف اعضای شورای شهر محلات ضمن تبریک آغاز هفته دولت و آرزوی توفیق خدمت صادقانه همه دولتمردان به مردم خطاب به منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر محلات گفت: انتخاب شما از طرف مردم برای حضور در شوراهای اسلامی فرصتی مناسب برای خدمتگذاری است که زود به پایان خواهد رسید.

وی با اشاره به حدیثی از امیر المومنین علی(ع)، مبنی بر کوتاه بودن و سپری شدن فرصت ها در عمر انسان در توصیه‌ای به اعضای شورای شهر محلات برای استفاده بهینه از این فرصت بیان کرد: استمداد از خداوند، وقف خود برای خدمتگذاری، پایبندی به اصول اسلام، تشیع و انقلاب، تصمیم گیری در جهت منافع مردم، برنامه ریزی با افق دید گسترده و استفاده از تجربیات گذشته را سرلوحه کار خود قرار دهند.

 

 

رئیس دادگستری محلات:

نقش بسزای شوراها در کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگ سازی در شهر

رسول احمدی، ریاست دادگستری محلات و عضو هیئت تطبیق مصوبات شوراهایی اسلامی شهر و روستاهای شهرستان محلات گفت: شوراهای شهر نقش بسزایی در حوزه سیاست گذاری فرهنگی، اجتماعی و عمرانی در سطح شهر دارند و باید با توجه به ظرفیت‌های بالا و تجربیات بزرگان و معتمدین شهر در این راستای برنامه ریزی کلان داشته باشند.

وی ادامه داد: یکی از معضلات امروز شهرستان محلات مسائل فرهنگی است و از شهری که به عنوان دارالمومنین شناخته می‌شود توقع بیشتر از این است و برخی معضلات و مشکلات امروز شهر محلات با سابقه و ذهنیت خوب گذشته مردم به همخوانی ندارد و در این زمینه خلاء کارهای فرهنگی مناسب را شاهد هستیم و شوراهای اسلامی هر شهری می‌تواند با برنامه ریزی خوب در مسایل فرهنگی، معضلات را از میان بردارند. 

احمدی همچنین با اشاره به آزار دهنده بودن آسیب‌های اجتماعی مثل طلاق، اعتیاد و حاشیه نشینی در شهری با سابقه فرهنگی مذهبی محلات بیان کرد: در سال گذشته بیش از ۲۰۰ پرونده طلاق توافقی در دادگستری شهرستان تشکیل شده و این برای شهری مثل محلات بسیار زیاد است و تمرکز شورا بر حل معضلات فرهنگی می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

این عضو هیئت تطبیق مصوبات شوراهایی اسلامی شهر و روستاهای شهرستان محلات در خاتمه خاطر نشان کرد: مصوبات شوراهای اسلامی در هیئت تطبیق مصوبات موشکافانه بررسی خواهد شد و مصوبات مغایر با منافع عموم مردم به هیچ وجه تایید نخواهد شد.

 

رئیس هیئت رئیسه سنی شورای پنجم شهر محلات؛

بزرگان شهر در راستای ایجاد وحدت بین مسئولین شهری تلاش کنند/وحد مسئولین شهر نقش بسزایی در پیشرفت شهر خواهد داشت

علی بخشی رئیس هیئت رئیسه سنی شورای پنجم شهر محلات قبل از تحلیف و برگزاری انتخابات هیئت رئیسه اصلی شورای شهر محلات گفت: هدف اصلی شورای پنجم تنها خدمت به مردم بدون سیاسی بازی خواهد بود و امیدواری بزرگان شهر کمک کنند تا همه مسئولین شهری با اتحاد و به صورت ید واحده برای پیشرفت و توسعه شهر تلاش کنند.

وی ادامه داد: اتحاد همه مردم و مسئولین، کمک خداوند را در پیش خواهد داشت و این بهترین راهکار برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت است.

این عضو منتخب شورای پنجم خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم خود را برای پاسخگو بودن در مقابل اعمال و هزینه‌ کرد از بیت المال در پیشگاه خداوند آماده کنیم و قطعا تصمیمات شورا در راستای رضایت مردم خواهد بود و امیدواریم با مترقی‌تر شدن قوانی شوراها روزی شاهد سپرده شدن کارهای مردم به مردم باشیم که این امر نقش بسزایی در کاهش بروکراسی اداری خواهد داشت.

 

 

رئیس دور اول شورای پنجم شهر محلات؛

اصلاح سرچشمه به عنوان یکی از خواسته‌های مردمی در اولویت کاری شورای پنجم است

در بخش پایانی این مراسم غلامعلی یارمحمدی، رئیس دور اول شورای پنجم با اشاره به مراجعات متعدد مردمی در خصوص سرچشمه محلات از روز اعلام نتایج شمارش آراء انتخابات شورای شهر محلات گفت: با آغاز رسمی کار شورای پنجم از امروز در خدمت تمامی مردم خواهیم بود و در اولین اقدام با توجه به وسعت بسیار حاد مسئله آب در سرچشمه محلات با استفاده از نظرات کارشناسان مطرح کشوری و پس از بررسی تمامی جوانب امر شهرداری را مکلف به اجرای تصمیمات اتخاذی در پارک سرچشمه خواهیم کرد.

وی با اعلام احتمال عدم برگشت و جاری شدن آب سرچشمه به واسطه اقدامات صورت گرفته بیان کرد: شورای پنجم بدون هیچ تعجیلی و پس از بررسی دقیق موضوع و دعوت از کارشناسان خبره کشوری اقدامات خود برای به سازی پارک سرچشمه و بهسازی مسیر اصلی آب چشمه را آغاز خواهد کرد.

 

انتخاب هیئت رئیسه دوره اول شورای پنجم شهر محلات

در ادامه این مراسم و قرائت متن تحلیف توسط اعضای شورای پنجم شهر محلات با برگزاری انتخابات داخلی آقایان غلامعلی یارمحمدی، قاسم براتی و علی بخشی با کسب ۴ رای از مجموع ۵ رای ماخوذه به ترتیب به عنوان رئیس، نایب رئیس و منشی شورا و آقای اسماعیل مرادی با کسب ۵ رای به عنوان خزانه دار شوراس شهر محلات انتخاب شدند.

 

انتخاب هیئت رئیسه دوره اول شورای پنجم شهر نیم ور

در ادامه این مراسم و قرائت متن تحلیف توسط اعضای شورای پنجم شهر نیم ور و پس از برگزاری انتخابات داخلی آقایان مهدی لعلبار، رضا براتعلی و حسن اسماعیلی با کسب ۵ رای از مجموع ۵ رای ماخوذه به ترتیب به عنوان رئیس، نایب رئیس و خزانه دار شورا و آقای داود میرزایی با کسب ۳ رای به عنوان منشی شورای شهر نیم ور انتخاب شدند.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, تحلیف شورای شهر, شورای پنجم, شورای شهر محلات, شورای شهر نیم ور, شورای روستا, رئیس دادگستری محلات, امام جمعه محلات, فرماندار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *