خطیب جمعه محلات؛

تحلیل و بررسی کودتای ۲۸ مرداد مانع تکرار آن می‌شود/تاریخ گواه ضرر و زیان کشور از اعتماد به آمریکاست/نشان دادن چهره‌ای خشن از اسلام به جهانیان از اهداف جنایات داعش است

27 مرداد 1396 کد خبر : 988618478 | بازدید : 2546

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: کودتای ۲۸ مرداد و کارشکنی آمریکا در موضوع برجام ثمره اعتماد به آمریکا ست و تاریخ گواه ضرر و زیان به منافع ملی کشور در زمان اعتماد به آمریکاست.

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت السلام مهدی ربانی امام جمعه محلات، در خطبه‌های نماز جمعه شهر محلات با اشاره به روز دحو الارض گفت: بسیاری از مفسرین قرآن، آیات پایانی سوره ضحی را مربوط به این حادثه تاریخی و گسترش زمین میدانند.

وی ادامه داد: دحو الارض روزی است که زمین از خانه کعبه شروع به گسترش کرده و ائمه و بزرگان دینی نیز اعمالی را برای این روز بیان کرده اند اما مهمترین عمل در این روز بزرگ توجه به اهداف خداوند از خلقت زمین است و در نگاهی دقیق و موشکافانه به دعای وارده بر این روز شاهد درخواست برای قرارگیری در زمره بندگان و دوری از گناه، درخواست برای نابودی حکومت ظالمین و در نهایت درخواست برای برپایی حکومت صالحین و تعجیل در فرج حصرت صاحب الزمان(عج) وجود دارد.

ربانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز جهانی مساجد بیان کرد: مسجد تجلی گاه وحدت و سنگری در مقابل تهدیدات نرم و مرکز پیروزی و استقرار انقلاب اسلامی و توجه به مسجد مسئله بسیار مهمی است که آینده اسلام و انقلاب را تضمین خواهد کرد.

 

 

تحلیل و بررسی کودتای 28 مرداد مانع تکرار آن می‌شود

امام جمعه محلات همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز کودتای 28 مرداد، ضمن تاکید بر لزوم بازخوانی حوادث این روز گفت: توجه به علل و عوامل و همچنین تحلیل این کودتای آمریکایی برای جلوگیری از تکرار آن لازم و ضروریست.

وی افزود: یکی از مهمترین عوامل این کودتای تاریخی، اعتماد دکتر مصدق به امریکا برای فرار از شر انگلیس بود و در بررسی بسیاری از رخداد‌های تاریخ به خوبی شاهد هستیم هر کجا به آمریکا اعتماد کردیم به کشور و منافع ملی ضرر وارد شده است.

 

اعتماد به آمریکا در موضوع برجام باعث برچیده شدن تاسیسات هسته ای و باقی ماندن تحریم ها شد

ربانی تصریح کرد: در ماجرای برجام نیز ذره‌ای اعتماد به امریکا باعث شد تاسیسات هسته ای را برچینیم و بازهم شاهد تمامی تحریم‌های قبل به نام‌های دیگر باشیم و همه باید بدانند اعتماد به کسانی که خوی استکباری دارند به هیچ وجه جایز نیست.

خطیب جمعه محلات دومین علت کودتای 28 مرداد را تسلط فرهنگ غربی بر دستگاه‌های فرهنگی و سیاسی کشور دانست و بیان کرد: مستکبران و دشمنان ایران در تلاش هستند به روش‌های مختلف که یکی از آنها تسلط بر دستگاه‌های فرهنگی است فرهنگی غنی کشور را از مسیر اصلی منحرف و به سمت فرهنگ مستهجن غرب هدایت کنند اقدامی که در آینده در رسیدن آنها به دیگر اهداف خود یاری خواهد کرد.

وی عدم حضور مردم در صحنه را سومین عامل پیروزی کودتای آمریکایی 28 مرداد دانست و بیان کرد: هر زمان حضور مردم در صحنه کمرنگ شود آمریکا و مستکبرین به سادگی به اهداف خود خواهند رسید و مقابله با این هدف شوم غرب هوشیاری مردم و مسئولین را طلب می‌کند.

ربانی همچنین با اشاره به آغاز ماه ذی الحجه و سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: الگو قرار دادن زندگی این بزرگواران راه کار مناسبی برای تدام زندگی‌ها و تربیت نسل‌های آینده منطبق بر معیارهای دینی و اسلامی است.

 

شهدای مدافع حرم، مدافعان اسلام ناب محمدی هستند

خطیب جمعه محلات در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به شهادت شهید حججی در راه دفاع از اسلام ناب محمدی گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب روحیه شهادت طلبی در بین جوانان مسلمان ایرانی یک فتح الفتوح است و همه باید بدانند داعش یک گروه تروریستی ساخته و پرداخته صهیونیستی و آمریکاست که مبنای فکری آن ریشه در وهابیت به عنوان یکی جریان انحرافی در اسلام دارد.

ربانی ادامه داد: گاهی تعبیر میکنیم شجاعت مدافعان حرم باعث تامین امنیت کشور ما شده است اما همه باید بدانند مدافعان حرم، نقش مبارزه با انحراف اساسی در اسلام را بر عهده گرفته‌اند و این همان نقشی است که ائمه اطهار در زمان حیات خود بر عهده داشتند.

 

نشان دادن چهره‌ای خشن از اسلام به جهانیان از اهداف جنایات داعش است

امام جمعه محلات خاطر نشان کرد: تمامی گروه‌های تروریستی دیکر که در سالهای اخیر در مقابل جهان اسلام قد علم کرده‌اند با یکدیگر در هدف اصلی خود همتراز هستند و نقطه مشترک همه آنها جدایی از اهل بیت و ولایت ائمه است و همین جنایات امروز تکفیری‌ها در ابتدای انقلاب به دست منافقین اجرایی می‌شد و هدف اصلی تمامی آنها نشان دادن یک چهره خشن از اسلام به جهانیان است.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, خطیب جمعه محلات, کودتای 28 مرداد, شهدای مدافع حرم, مدافعان اسلام ناب محمدی, جنایات داعش, اعتماد به آمریکا, تحریم های آمریکا

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *