متضررین از رباخواران با شکایت خود زمینه برخورد با این مفسدان را فراهم کنند/مشاهده مفاسد فرهنگی و اجتماعی زیبنده دارالمومنین محلات نیست

31 تیر 1396 کد خبر : 988618091 | بازدید : 996

صبح محلات_رئیس دادگستری شهرستان محلات گفت: متاسفانه تعداد معدودی رباخوار شناسنامه دار در سطح شهرستان محلات، مردم متدین و علمای شهرستان محلات را آزرده خاطر کرده‌اند و متاسفانه دست دست دستگاه قضایی برای برخورد با آنان به علت عدم شکایت مردم کوتاه است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، صبح امروز با حضور قائم مقام رئیس کل دادگستری استان مرکزی و جمعی از مسئولین شهرستان محلات دادستان جدید محلات معارفه شد.

 

 

قائم مقام دادگستری کل استان مرکزی؛

مواجهه با موضوع زمین خواری و تصرف عدوانی از کم کاری مسئولین است/نباید در شهرستان محلات به عنوان دارالمومنین شاهد مفاسد فرهنگی و اجتماعی باشیم

فرشید محمدحسینی طاهری، قائم مقام دادگستری کل استان مرکزی نیز در این آیین گفت: همه ما مسئولین به برکت خون شهدا و انقلاب به این جایگاه مسئولیت رسیده‌ایم و باید قدردان این فرصت برای خدمت به مردم باشیم.

وی ادامه داد: مدعی العمومی و احیاء حقوق عامه مردم از وظایف دادستان است و برای هیچ شخصی در هیچ جای قانون به این میزان وظیفه در نظر گرفته نشده است و دادستان یکی از سخت‌ترین وظایف را بر عهده دارد.

طاهری، مواجهه با موضوعات زمین خواری، تصرف عدوانی، حفر چاه غیر مجاز و کوه خواری از کم کاری مسئولین است و دادستان باید با مسئول مستقیم در امر مورد نظر برخورد قانونی کند.

قائم مقام دادگستری کل استان مرکزی، برخورد با مفاسد فرهنگی و اجتماعی را از وظایف دادستان دانست اظهار کرد: در شهرستانی همانند محلات که به عنوان دارالمومنین از آن یاد می‌شود نباید به هیچ وجه شاهد فساد باشیم و همه مسئولین باید دست به دست هم دهیم تا ریشه مفاسد فرهنگی و اجتماعی خشکانده شود.

طاهری در خاتمه، کمک به استقلال دستگاه قضایی را باعث امنیت دانست و خاطر نشان کرد: همه باید در بحث پیشگیری از وقوع جرم وارد عمل شویم و دادستان باید با سرکشی از زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها و همچنین نظارت بر عملکرد ضابطین قضایی نسبت به رعایت حقوق شهروندی حساس بوده و برای رسیدگی به درد مردم باید از همه وقایع و رویدادهای سطح شهر آگاه باشد.

 

رئیس دادگستری محلات؛

متضررین از رباخواران با شکایت خود زمینه برخورد با این مفسدان را فراهم کنند

در این مراسم رسول احمدی، ریاست دادگستری شهرستان محلات، ضمن تشکر از تلاش‌های دو ساله محمدیان دادستان شهرستان محلات گفت: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی امانتی است الهی است و هر کسی در هر جایگاهی باید تلاش کند مسئولیت خود را به خوبی انجام و در پایان کار آن را به صورت امانتی مهم به شخص پس از خود واگذار کند.

وی ادامه داد: متاسفانه تعداد معدودی رباخوار شناسنامه دار در سطح شهرستان محلات، مردم متدین و علمای شهرستان محلات را آزرده خاطر کرده‌اند و متاسفانه دست دست دستگاه قضایی برای برخورد با آنان به علت عدم شکایت مردم کوتاه است.

 احمدی ضمن درخواست از مردم برای معرفی و شکایت از رباخواران در سطح شهرستان بیان کرد: از همه مردمی که از این افراد متضرر شده‌اند درخواست می‌کنیم جهت تسهیل در امر برخورد با این افراد که در زمره جنگ کنندگان با خداوند هستند شکایات خود را تقدیم کنند.

رئیس دادگستری شهرستان محلات در بخش دیگری از سخنان خود با گلایه از عدم نظارت کافی و قانونمند بر واگذاری پی در پی انفال و معادن به تعدادی معدود از افراد گفت: این اقدام باعث تضییع حقوق عموم مردم و ظهرو و بروز برخی آسیبها و ناهنجاری های اجتماعی موجود در شهرستان شده است.

وی تصریح کرد: این واگذاری ها باعث بروز رشاع، ارتشاع و پولشویی شده است و مسئولین استانی و کشوری در نحوه واگذاری انفال تجدید نظر داشته باشند تا بتوانیم توقعات به جای مردم را پاسخگو باشیم.

احمدی همچنین با اشاره به اشتغال بیش از 2500 تبعه از اتباع بیگانه در واحدهای اولیدی شهرستان محلات خاطر نشان کرد: این بکارگیری غیر قانونی اتباع بیگانه در سطح شهرستان محلات یک آسیب جدی برای اشتغال جوانان است و با توجه به شعار سال لازم است مسئولین در تمامی رده‌ها با توجه به شعار سال، گامی جدی در راستای اشتغال هموطنان بخصوص همشهریان عزیز بردارند.

 

امام جمعه محلات؛

عدم تبعیت از هوای نفس از مهمترین ویژگی‌های کارگزاران حکومت اسلامی ست

 در ادامه، حجت الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه شهر محلات با اشاره به ویژگی‌های کارگزاران در حکومت اسلامی گفت: عدم تبعیت از هوای نفس، تقدم خواهش‌های نفسانی بر حق، یعنی انحراف از حق.

 وی ادامه داد: پیامبر اسلام در این خصوص به صراحت می‌فرماید "بیشترین چیزی که من نسبت به آن خوف دارم تبعیت از هوای تفس و آرزوهای دور و دراز است چرا که تبعیت از هوای تفس انسان را از راه حق دور می‌کند".

ربانی در توصیه‌ای به مسئولین بیان کرد: کسی سر و کارش با رفع نیازهای مردم است باید به رعایت حق، دوری از هوا و هوس، فروتنی و تواضع در برابر خداوند، حسن خلق با مردم، دلسوزی برای مردم، دردسترس مردم بودن، رعایت عدالت و حفظ اسرار مردم کوشا باشد.

 

فرماندار محلات؛

نگاه اجتماعی مسئولین قضایی شهرستان به رخدادها ستودنی ست

علی زینی وند، فرماندار شهرستان محلات نیز با تشکر از حساسیت مسئولین قضایی شهرستان نسبت به حقوق دولت و مردم گفت: شهرستان محلات در فضای التهاب انتخابات یکی از شهرهای کم حاشیه بود و این به خاطر درک مسئولین شهرستان از فضا اجتماعی موجود بود.

وی ادامه داد: مسائل شهرستان محلات به واسطه صنایع و منابع مهمی همانند معادن سنگ و گل گیاه و همچنین مسئولین عالی رتبه کشوری از پیچیدگی‌ها و خاصی برخوردار است و مسائل آن به مسائل کشوری گره خورده و مدیریت آن با سایر شهرستان‌ها در این تراز متفاوت است.

زینی وند تصریح کرد: بسیاری از فراز و فرودهای در نظام باعث تشویش اذهان عمومی مردم نمی‌شود اما دستگاه قضایی به حساسیت مردم می‌تواند زمینه آرامش با تشویش مردم شود و جای خوشحالی دارد که مسئولین قضایی شهرستان محلات به وقایع و حوادث نگاهی اجتماعی  دارند و در برخورد با آن نیز به مسائل اجتماعی نگاهی ویژه دارند.

فرماندار شهرستان محلات، حوزه سایبری و فضای مجازی را یکی از حساس ترین و سخت ترین حوزه‌های کاری بخصوص در فضای مجازی دانست و خاطر نشان کرد: حساسیت و سختی کار برخورد با مجرمان در فضای مجازی کار دستگاه قضایی را با سختی و حساسیتی خاص مواجه کرده است و دستگاه قضایی نیز باید با دقت به آن ورود پیدا کند.

 

دادستان سابق محلات؛

دستگاه قضایی جور کم کاری دستگاه‌های اجرایی را به دوش می‌کشد

حسن محمدیان، دادستان شهرستان محلات نیز در آیین تودیع خود در گزارشی از عملکرد دو ساله خود در جایگاه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان محلات گفت: علی رغم افزایش ورودی پرونده‌های قضایی به دادسراها به واسطه مشکلات فراوان  اقتصادی از جمله رکود و بیکاری در مجموعه دادسرای شهرستان محلات توانسته عملکرد مثبتی را از خود نمایش دهد.

وی ادامه داد: هیچ موقع نمی‌توانیم شاهد کاهش پرونده‌های ورودی به محاکم باشیم و متاسفانه دستگاه قضایی جور کم کاری و مشکلات موجود در دیگر دستگاه‌ها اداری و اجرایی را به دوش می‌کشید.

محمدیان، یکی از مسائل مهمی به گرد دادستان را دفاع از حقوق عامه دانست و بیان کرد: در مدت مسئولیتم در شهرستان کارهای خوبی انجام شد که مردم بخشی از ثمرات آن را دیدند و بخشی از ثمرات آن را نیز در آینده خواهند دید.

دادستان سابق شهرستان محلات، یکی از اقدامات خود را موضوع احداث تصفیه خانه آب شرب شهرستان محلات دانست و بیان کرد: بنا بر دریافت گزارش از کارشناسان بهداشت، آب شرب شهرستان محلات به علت آلودگی با دستور دادستانی پلمپ شد و با فشار دستگاه قضایی در هفته گذشته شاهد افتتاح کامل تصفیه خانه آب شرب شهرستان محلات بودیم.

وی با اشاره به اقدامات دادستانی در بحث دفاع از عرایض ملی و رفع تصرف آنها اظهار کرد: تعدادی از زمین خواران اقدام به تصرف حریم رودخانه کرده بودند و دستگاه قضایی با اقدام خود و رفع تصرف آنها از ورود زمین خواران به حریم جلوگیری کرد و همه باید بدانند انفال حق مردم است و در بحث احقاق حقوق مردم با هیچ کس تعارف نداریم.

محمدیان ضمن انتقاد از عمل به وظایف در برخی از دستگاه‌های اجرایی شهرستان گفت: دستگاه‌های اجرایی از اختیارات قانونی خود استفاده کرده و در اسرع وقت نسبت به تخریب و رفع تصرف زمین‌های عمومی اقدام کنند و کار را بر دوش دستگاه قضایی قرار ندهند. 

دادستان سابق محلات در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در انجمن حمایت از زندانیان شهرستان خاطر نشان کرد: اقدامات انجام شده در انجمن حمایت از زندانیان شامل حال خود زندانی و خانواده‌های آنها ست و این انجمن بایستی به این خانواده‌ها به عنوان خانواده‌های محروم توجه ویژه داشته باشد و در انجمن حمایت از زندانیان محلات، توانست با تدابیر لازم سرمایه‌ای فراهم کرده و امیدواریم در آینده بتواند این انجمن مستقل شود و تمامی این سبب پیشگیری از وقوع جرم است.

 

در پایان این مراسم، حجت الاسلام حسن محمدیان دادستان سابق شهرستان محلات پس از 2 سال از سمت خود تودیع و محمدکاظم خسروی به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب محلات معارفه شد.

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, تودیع و معارفه, دادستان محلات, شهرستان محلات, رباخواری, دارالمومنین محلات, محمدیان, خسروی, دادستان عمومی و انقلاب, زمین خواری, معادن و انفال, مفاسد فرهنگی و اجتماعی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *