آغاز توزیع فرم‌ «هدایت تحصیلی» در مدارس متوسطه اول/جدول زمانبندی اولویت مراجعه دانش آموزان به مدارس متوسطه دوم

27 تیر 1396 کد خبر : 988618060 | بازدید : 2525

جلسه کمیته هدایت تحصیلی آموزش و پرورش شهرستان محلات در سالن جلسات برگزار شد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از روابط عمومي اموزش وپرورش شهرستان محلات, حسن شمس مدیر آموزش و پرورش درباره روند انجام هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم اظهار کرد: هدایت تحصیلی پس از اعلام نتایج امتحانات نهایی شروع می شود و ما از نیمه دوم تیرماه به بعد شاهد آغاز روند هدایت تحصیلی هستیم.

 

وی افزود: پس از مشخص شدن ظرفیت‌های رشته‌ای مناطق، دانش آموزان می توانند به مدارس متوسطه اول محل تحصیل خود مراجعه نمایند و فرم‌های هدایت تحصیلی را دریافت کنند.

 

شمس ادامه داد: بر اساس موکدات و شیوه نامه هدایت تحصیلی امسال اجباری در هدایت تحصیلی وجود ندارد و تلاش می‌کنیم با فراهم کردن ظرفیت حداکثری دانش آموزان را در رشته‌های مختلف هدایت کنیم.

 

سمانه عرب کارشناس فرهنگی هنری و مشاوره افزود دانش آموزان پایه نهم، پس از اعلام نتایج امتحانات خردادماه نسبت به تکمیل فرم‌های مربوط به هدایت تحصیلی اقدام شده است. از 100 نمره فرم شماره شش 35 نمره مربوط به عملکرد تحصیلی، اعم از نمرات پایه های هفتم، هشتم و نهم است که ملاک انتخاب رشته است و در دستورالعمل هدایت تحصیلی ، برای ورود به رشته های مورد نظر حداقل نمره‌هایی در برخی دروس در نظرگرفته شده است، بنابراین برای رشته‌هایی مانند علوم تجربی ، ریاضی، علوم انسانی، فنی وحرفه ای و شاخه کاردانش، دانش آموز باید در برخی دروس متناسب با رشته موردنظر ، حداقل نمره تعیین شده را کسب نماید.

 

عرب تصریح کرد 12 اولویت انتخابی برای دانش آموزان در دستورالعمل هدایت تحصیلی وجود دارد و دانش آموزان براساس عملکرد تحصیلی خود در هر رشته، چهار فرصت ثبت نام دارند تا براساس اولویتی که در آن رشته به دست آورده‌اند در دوره دوم متوسطه ثبت نام کنند. 65 نمره باقی مانده نتایج دو آزمون استعداد و رغبت، علاقمندی دانش آموزان، نظرات اولیا و مشاوران مدارس در سامانه همگام ثبت می شود و نتایج آن در فرم شماره شش نمایش داده می شود.

 

کارشناس مشاوره افزود: فرم شماره هفت عملکرد تحصیلی تراز شده هر دانش آموز را بر اساس ظرفیت منطقه در هر رشته نشان می دهد که بر اساس اولویت های انتخابی دانش آموز به صورت "الف"، "ب"، "ج" و "د" نمایش داده شده است و این فرم به عنوان فرم اصلی هدایت تحصیلی برای ثبت نام در متوسطه دوم تلقی می شود.  

 

در این کمیته مصوب شد دانش آموزان دارای اولویت های "الف" در فرم شماره 7 از روز 31 تیرماه تا 5 مردادماه، اولویت های "ب" از روز 7 تا 12 مرداد، اولویت های "ج" از روز 14 تا 19 مرداد و اولویت های "د" از روز 21 تا 26 مرداد برای ارائه اطلاعات به مدارس متوسطه دوم مراجعه نمایند.

 

 

 

 دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *