توجه به سخنان چاپلوسان آسیب زاست/برخی مدیران شهرستانی تزئینی هستند/توزیع ناعادلانه بودجه استان پیگیری شود

24 تیر 1396 کد خبر : 988618012 | بازدید : 539

صبح محلات_نماینده مردم محلات ودلیجان درمجلس شورای اسلامی گفت: توجه به سخنان چاپلوسان آسیب زا است و نباید دهان منتقدان را ببندیم و باید اجازه دهیم حرف‌های منتقدان دلسوز شنیده شود.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان محلات که با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی برگزار شد گفت: چاه‌های غیرمجازی در مسیر رودخانه قمرود در شهرستان خمین و گلپایگان حفر شده که به مشکل آب کشاورزی منطقه افزوده است و از مدیر کل پدافند غیرعامل استان درخواست پیگیری این موضوع را داریم.

وی ادامه داد: به گفته برخی کارشناسان میزان نیترات موجود در آب محلات زیاد است و این مهم برای جلوگیری از بروز بیماری‌ها باید به صورت کارشناسی مورد بررسی و برای آن چاره اندیشی شود.

 

برای جلوگیری از فاجعه زیستی باید از نابودی باغات جلوگیری کنیم

سلیمی همچنین با اشاره به بحران در باغات محلات و نیم ور بیان کرد: در دشت نیم ور با وجود مشکلات فراوان در زمینه آب خانه باغ‌های 30 -40 متری ایجاد شده که اگر نابود شوند، باغات نیز نابود می‌شوند و باغات محلات نیز برای جلوگیری از بروز فاجعه زیستی باید مورد توجه قرار گیرند.

 

عقیم سازی غیر قانونی در استان تهدیدی برای نسل آینده/شیوع بیش از اندازه بیماری‌های هموفیلی و سرطان در استان نسبت به سایر نقاط کشور

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس، عقیم سازی را تهدید نسل آینده دانست و بررسی و توجه به این موضوع را جدی ارزیابی و بیان کرد: متاسفانه طبق اطلاعات موجود برخی از مراکز غیر مجاز در استان به صورت کاملا غیر قانونی در راستای عقیم سازی در حال فعالیت هستند و این مهم باید به جد مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین افزود: طبق اطلاعات موجود در سطح استان مرکزی بیشتر از سایر مناطق کشور شاهد بروز بیماری‌های هموفیلی و سرطان هستیم و مسئولین استان باید توضیح در راستای پیشگیری و درمان این بیماری‌ها چه اقدامی در سطح استان شده است.

 

عدم توجه به پتانسیل‌های شهرستانی به معنی هدر رفت سرمایه‌هاست/مشکل امروز موسسات مالی بحرانی اجتماعی ست و نباید اجازه دهیم به بحران امنیتی تبدیل شود

سلیمی همچنین با انتقاد از عدم اجرای طرح آمایش سرزمینی برای شناسایی و تثبیت پتانسیل‌های هر منطقه در سطح استان مرکزی گفت: درحالیکه محلات در زمینه گل وگیاه پیشرو است متاسفانه شاهد تقویت زیر ساخت‌های پرورش گل در برخی شهرهای استان هستیم که این موضوع هدر رفت سرمایه هاست و باید از آن جلوگیری شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با اشاره به بحران سازی در استان مرکزی برای پیشبرد برخی اهداف سیاسی و لزوم برخورد با این دست اقدامات اظهار کرد: به عنوان مثال بحث‌های متعدد پیرامون موسسات اعتباری که مدت‌هاست مشکلات آنها مطرح شده زمینه نارضایتی را فراهم می‌کند و متاسفانه شاهد هیچ گونه اقدام مناسبی در این خصوص نیستیم و پدافندغیرعامل یعنی حل این مسائل.

سلیمی تصریح کرد: مساله موسسات مالی واعتباری، یک بحران اجتماعی است و اگر جلوگیری نشود تبدیل به بحران امنیتی می‌شود و مسئولین کشور و استان باید سریع‌تر مشکل مردم را حل کنند و بسیاری از مشکلات این موسسات با مصاحبه دقیق و خوب مسئولین قابل حل است.

 

دو قطبی سازی جامعه مایه دلسردی مردم و دلگرمی دشمنان است/دولت دوازدهم برای انتخاب کابینه از تمامی ظرفیت‌های کشور استفاده کند

وی حاشیه سازی و ایجاد فضای دوقطبی را مایه دلسردی مردم و امیدواری دشمنان دانست و بیان کرد: طبق نتایج نظرسنجی‌های اخیر، عمده ترین مشکل مردم مشکلات معیشتی است و نباید آدرس غلط داد تا برنامه ریزان و مدیران کشور به تصمیمات اشتباه، رفتاری غلط از خود نشان دهند.  

این نماینده مجلس، استفاده از همه ظرفیت‌های کشور با وجود نزدیکی به زمان انتخاب کابینه دولت یازدهم را خواستار شد و افزود: باید از تمام ظرفیت‌های کشور استفاده شود و متاسفانه درتمام دولت‌ها این تفکر وجود دارد که هرکه با ما نیست، علیه ماست و باید از گردونه خارج شود.

 

توجه به سخنان چاپلوسان آسیب زا ست

سلیمی در پایان بخش اول سخنان خود توجه به سخنان چاپلوسان را آسیب زا دانست و بیان کرد: نباید دهان منتقدان را ببندیم، چرا که چاپلوسان به کشور آسیب می‌زنند و باید اجازه دهیم حرف‌های منتقدان دلسوز شنیده شود.

 

در هنگام بروز مشکل برای آب سرچشمه محلات، تمامی مسئولین از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردند

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری ازسخنان خود درخصوص مسائل شهرستان گفت: در خصوص آب سرچشمه امروز شاهد بروز مشکلاتی هستیم  و افرادی وجود دارند که درجلسات مختلف صورتجلسات را خودشان امضا کرده‌اند و اکنون از زیر بار مسئولیت فرار می‌کنند و لازم است همه مسئولین شهرستان این موضوع بصورت جدی پیگیری کند.

 

توزیع بودجه استان ناعادلانه است/در سفر هفته گذشته وزیر و معاونان وزرا هیچ یک از مدیران شهرستانی با بنده در خصوص مشکلات شهرستان تماسی نگرفت

وی همچنین با اشاره به موضوع توزیع نا عادلانه بودجه استان اظهار کرد: سوال ما از مسئولین استانی این است که براساس کدام شاخص بودجه استان را اینگونه توزیع کرده‌اند که سهم شهرستان محلات 8 میلیارد و بودجه یکی از شهرهای همجوار47 میلیارد تومان است درحالیکه باید بودجه براساس شاخص جمعیت توزیع شود و اگر این وضعیت ادامه پیدا کند طبل جدایی از استان مرکزی را بصدا در خواهیم آورد.

این نماینده مجلس با انتقاد از برخی از مدیران شهرستانی و تزئینی خطاب کردن آنها گفت: در هفته گذشته یک وزیر و چند معاون وزیر به شهرستان سفر داشتند ولی متاسفانه از طرف هیچ یک از مدیران شهرستانی حتی یک تماس با بنده درخصوص مشکلات شهرستان گرفته نشد تا در زمان حضور مسئولین در خصوص این مشکلات به به بحث و تبادل نظر بپردازیم.

 

در سفر وزیر بهداشت به شهرستان محلات برخی تلاش کردند وزیر از امکانات بهداشتی شهر محلات بازدید نکند

سلیمی همچنین با انتقاد از برخی مدیران که تلاش می‌کردند وزیر بهداشت در سفر به استان مرکزی و شهرستان محلات به شهر محلات وارد نشود بیان کرد: آقای فرماندار به خوبی در جریان موضوع تلاش برخی برای جلوگیری از حضور وزیر در شهر محلات هستند و این  درحالیست که در دلیجان مسئولین شهرستان به خوبی برنامه منظمی تدارک دیدند و وزیر بهداشت دو ساعت در دلیجان حضور یافت ولی در محلات حتی یک پلاکارد خیرمقدم نصب نشده بود، درحالیکه بنده اعلام کردم وزیر بهداشت به محلات می آید ولی با این حال برنامه ریزی منسجمی صورت نگرفت.

وی همچنین تصریح کرد: از ابتدای سال جدید حدود 70 کارخانه فراروی سنگ در سطح شهرستان تعطیل شده و باید کمک کنیم تا مشکل آنها برطرف شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در خاتمه خاطر نشان کرد: تا کنون هر موردی که مسئولین شهرستان درخواستی داشته‌اند به جد پیگیری و مشکل به مسئولین بالاتر انتقال داده شده و تا لحظه حل مشکل نیز پیگیر خواهیم بود و همه مسئولین و مدیران شهرستان بیایید کمک کنید تا مشکلات شهر حل و فصل شود.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس, شورای اداری, دلسردی مردم, هدر رفت منابع, تعطیلی کارخانجات اشتغال, مندقدان دلسز, چاپلوسان, مدیران تزئینی, سفر وزیر بهداشت به محلات, توزیع ناعادلانه بودجه استان, عقیم سازی غیر قانونی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *