دشمن با اقدامات غیر نظامی درصدد ضربه زدن به نظام و کشور است/ تضعیف ارکان نظام و دولت ریختن آب به آسیاب دشمن است

24 تیر 1396 کد خبر : 988618011 | بازدید : 531

صبح محلات_مدیر کل پدافند غیر عامل استان مرکزی گفت: دشمنان ما درصدد هستند به هر نحو ممکن به این کشور و نظام آسیب وارد کنند و گاها راهکارهایی غیر نظامی را برمی‌گزینند که مقابله با آنها از وظایف سازمان پدافند غیر عامل است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، مجید عسگری، مدیر کل سازمان پدافند عیر عامل استان مرکزی پیش از ظهر امروز در سومین جلسه شورای اداری شهرستان محلات گفت: پدافند غیر عامل موضوعی بسیار قدیمی در زندگی بشر است که در حال حاضر دارای تعریفی جدید و سازمانی ست که در کشور ما از سال59 و آغاز جنگ تحمیلی در برنامه ریزی در خصوص پدافند غیر عامل آغاز شده است.

 

وی ادامه داد: در سال 93 با تیز بینی رهبری معظم انقلاب سازمان پدافند غیر عامل به صورت یک سازمان نظامی و اداری تشکیل شد و مسئولیت کمیته پدافند غیر عامل در استان‌ها برعهده استانداران و مسولیت پیگیری امور این سازمان در شهرستان‌ها بر عهده برمانداران قرار گرفت.

 

عسگری در تشریح عنوان پدافند غیر عامل گفت: به مجموع اقدامات غیر نظامی که وظیفه مقابله با تهاجم دشمنان و کاهش آسیب‌های آن را برعهده دارد پدافند غیر عامل اطلاق می‌شود و از مجموع ما 40 حادثه طبیعی در سطح دنیا کشور ما مستعد 31 عنوان از این حوادث و سوانح است که باید برای مقابله با آنها برنامه ریزی کنیم.

 

مدیر کل سازمان پدافند غیر عامل استان، تهدیدات سایبری را یکی از تهدید جدی دشمن در سطح کشور دانست و بیان کرد: در حوزه سایبری، اقدامات متعددی از جانب دشمنان انجام یا در دستور کار قرار دارد که بخش اعظمی از آن بنابر دلایل امنیتی اطلاع رسانی نشده است و یکی از موضوعاتی که دشمنان به صورت عملی درگیر آن شده و کشور را مورد تهدید قرار میدهند همین موضوع سایبری است پس بنابر باید برای حفاظت از اسناد و مدارک در حوزه سایبری است تمهیدات لازم پیش بینی شود.

 

وی با اشاره به فعالیت برخی واحدهای صنعتی بزرگ و استراتژیک در سطح استان و شهرستان گفت: قطعا دشمنان با هک و نفوذ رایانه‌ای به دنبال استفاده از اطلاعات این شرکت‌ها هستند و مسئولین بایستی با برنامه ریزی و آموزش صحیح جلوی سوء استفاده دشمنان از این اطلاعات را بگیرند.

 

عسگری، ایجاد نارضایتی برای ایجاد فاصله بین حاکمیت و مردم به اشکال و بهانه‌های مختلف را از ترفند‌های دشمن برای ضربه زدن به کشور دانست و بیان کرد: همه ما مسئولین بایستی با شناسایی کانون‌های نارضایتی اقدامات مناسبی برای ارائه خدمات مورد انتظار به مردم را فراهم کنیم و از تبدیل شدن یک بحران اجتماعی به یک بجران امنیتی جلوگیری کنیم.

 

مدیر کل پدافند غیر عامل استان اقدامات زیستی را یکی دیگر از اقدامات دشمن در زمینه ایجاد آسیب به کشور دانست و افزود: در طول جنگ تحمیلی رژیم عراق به مراتب از بمب‌های شیمیایی استفاده کرد ولی هیچ گاه در مجامع جهانی محکوم نشد و امروز دشمنان ما در سطح شهرستانی همانند محلات که در حوزه گل و گیاه دارای پتانسیل است می‌توانند با اقدامات زیستی پتانسیل این شهرستان را مورد تهدید قرار دهند.

 

وی، ضمن درخواست از مسئولین برای توجه بیشتر به آب شرب روستایی و کاهش دسترسی‌های افراد غیر مجاز به مخازن آب آشامیدنی در روستا‌ها گفت: ورود یک میکروب می‌تواند زمینه بروز یک فاجعه انسانی شود و در سال‌های اخیر در حوزه کشاورزی و مواد غذایی و بیماری‌های مشترک بین دام و انسان شاهد بودیم برخی از بیماری‌های از میان رفته با اهداف خاص وارد کشور شد و لازم است همه مدیران به این مسائل دقت کنند.

 

این مقام مسئول، شناسایی ظرفیت‌های شیمیایی صنایع و محل‌های استقرار واحدهای شیمایی در استان را یک ضرورت دانست و اظهار کرد: لازم است طرحی به منظور آمایش واحدهای تولید و یا مصرف کننده مواد شیمیایی، نوع ماده مصرفی و محل استقرار آنان و همچنین راهکارهای مناسب برای کاهش آسیب‌های احتمالی در صورت بروز رخداد را صورت گیرد و آموزش‌های لازم در خصوص نوع برخورد با این موارد به مسئولین و حتی نیروهای خدمات رسان اطلاع رسانی شود.

 

عسگری در پایان بخش اول سخنان خود، استان مرکزی را یکی از 10 استان در معرض پرتو دانست و گفت: شهرستان محلات نیز به نوعی در معرض تهدید پرتو قرار دارد و بایستی مسائل ایمنی مورد توجه همگان قرار گیرد.

 

مدیر کل پدافند غیر عامل استان، در بخش دیگری از سخنان خود، تضعیف ارکان نظام و دولت را زمینه ساز آسیب به وحدت و ریختن آب به آسیاب دشمن دانست و بیان کرد: دولت تنها با وحدت می‌تواند در ابعاد مختلف موفق باشد و در حوزه اقتصاد مقاومتی باید اقدامات مناسبی انجام دهیم و چرا که در وزارت خزانه داری آمریکا قرارگاهی اقتصادی برای رصد و پایش وضعیت اقتصادی کشور تشکیل شده که هدفی جز ضربه زدن به اقتصاد کشور و نا کارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی ندارد.

 

عسگری،هدف از تهدید و جنگ نرم دشمن را خلل در نظام خانواده دانست و بیان کرد: بسیاری از معضلات اجتماعی که امروز در سطح جامعه شاهد هستیم به واسطه اقدامات دشمنان بوده و بایستی در این زمینه‌ها نیز تمامی دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی به جد وارد عمل شوند.

 

مدیر کل پدافند غیر عامل استان، در خاتمه با اشاره به تشکیل ستاد اربعین حسینی در کشور خاطر نشان کرد: طبق براوردهای موجود بالای 20 میلیون شیعه و مسلمان در مراسم پیاده روی اربعین شرکت می‌کنند که از این میان چیزی در حدود 2 میلیون نفر از کشور ما هستند و مقام معظم رهبری انتظار تسریع در امر خدمات رسانی به زائران اربعین را دارند و به همین منظور از سال جاری تمامی فرمانداری‌های سراسر کشور موظف به اجرای دستور العمل‌های سازمان پدافند غیر عامل در این خصوص هستند.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, سازمان پدافند غیر عامل, استان مرکزی, عسگری, آموزش مقابله با تهدیدات دشمن, تضعیف ارکان نظام, وحدت کشور, اقتصاد, اشتغال, نارضایتی عمومی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *