خطیب جمعه محلات؛

شورای نگهبان نقشی اساسی در مقابله با نفوذ دشمنان بر عهده دارد/ هدف استکبار از تشکیل داعش ایجاد غده‌ای سرطانی همانند رژیم صهیونیستی بود

23 تیر 1396 کد خبر : 988618006 | بازدید : 1506

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: مهمترین دلیل هجمه‌های دشمنان به شورای نگهبان و تخریب آن نقش اساسی این نهاد در مقابله با نفوذ است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه محلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر محلات ضمن تشکر از حضور مردم و مسئولین در اجتماع عفاف و حجاب شهر محلات گفت: حفظ عفاف و حجاب نقشی اساسی در حفظ امنیت اخلاقی جامعه خواهد داشت و فرهنگ سازی حجاب باید با تلاش پدران و مادران از خانه آغاز شود چرا که این فرهنگ سازی تاثیر بسزایی در نهادینه شدن فرهنگ عفت عمومی جامعه خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به پشت سر گذاشتن هفته مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: مواد مخدر در صدر آسیب‌های اجتماعی قرار دارد و آسیب‌های جبران ناپذیری را به جامعه وارد خواهد کرد و علاوه بر برخورد سخت نیروی انتطامی با بحث تولید و توزیع مواد مخدر، نهادهای فرهنگی نقش بسزایی در آگاه سازی جامعه و کاهش اعتیاد بخصوص در قشر جوان  خواهد داشت.

ربانی افزود: علاوه بر تلاش ویژه دستگاه‌های فرهنگی برای کاهش گرایش مردم بخصوص جوانان به سمت مواد مخدر یکی از راه‌های اساسی برای کاهش گرایش جوانان به مواد مخدر مراقبت از فرزندان توسط پدر و مادر در خانه و خانواده است.

 

شورای نگهبان نقشی اساسی در مقابله با نفوذ دشمنان به ارکان نظام را بر عهده دارد

امام جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان اظهار کرد: نفوذ در دستگاه‌های قانون گذاری و تصویب قوانین انحرافی و نفوذ افراد فرصت طلب در پست‌های مهم و حیاتی دو راه نفوذ دشمن برای سست کردن پایه‌های نظام است و شورای نگهبان نهادی مهم و تاثیر گذار در مقابله با تصویب قوانین انحرافی و جلوگیری از نفود افراد سود جو به سطوح مدیریت است.

وی در ادامه تصریح کرد: همین نقش اساسی و مهم شورای نگهبان در مقابله با نفوذ در ارکان نظام و انقلاب، ضمانت سلامت دستگاه‌های قانون گذار است و مهمترین دلیل هجمه‌های دشمنان به شورای نگهبان و تخریب آن نیز همین موضوع است.

 

هدف استکبار از تشکیل داعش ایجاد غده‌ای سرطانی همانند رژیم صهیونیستی بود

خطیب جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آزاد سازی موصل از دست داعش، ضمن تبریک این حادثه مهم به مردم مسلمان و شیعه عراق و ایران بیان کرد: هدف استکبار، صهیونیست و مزدوران آنها از تشکیل داعش ایجاد غده‌ای سرطانی همانند رژیم صهیونیستی در کشورهای مسلمان بود.

ربانی، مقابله با وحدت مسلمانان و تضعیف محور مقاومت در مقابل اسراییل را دو هدف استکبار از ایجاد و تقویت داعش در منطقه دانست و گفت: تشکیل حکومت مستقل داعش در منطقه باعث جلوگیری از ایجاد الگوی حکومت اسلام در جهان و نقطه مقابله با بیداری اسلامی می‌شد که یکی از مهمترین اهداف استکبار جهانی از مقابله با اسلام و تلاش برای تخریب اسلام همین جلوگیری از تقویت بیداری اسلامی در جهان است.

 

وحدت شیعه و سنی از مهمترین عوامل شکست داعش بود

امام جمعه محلات، فتوای مرجعیت شیعه و کمک‌های مستشاری ایران به سوریه و عراق را از مهمترین عوامل شکست داعش در منطقه خواند و اظهار کرد: به جرات می‌توان گفت استکبار جهانی یک بار دیگر سیلی محکمی از مرجعیت شیعه خورد و تجربه فرماندهان سپاه بخصوص سردار سلیمانی از 8 سال دفاع مقدس به عنوان یک سرمایه بزرگ، نقشه دشمنان در رسیدن به اهداف خود در عراق و سوریه را نابود کرد.

 

داعش امروز همان خوارج زمان حضرت علی(ع) هستند تنها راهکار در مقابل آنها ریشه کنی کامل است

وی سومین عامل شکست داعش در عراق و آزاد سازی موصل را وحدت مردم بخصوص وحدت شیعه و سنی دانست و گفت: داعش امروز همان خوارج زمان حضرت علی(ع) هستند و همان طور که امروز کسی به نابودی داعش ایراد نمی‌گیرد هیچ کس نمی‌تواند اقدام حضرت علی(ع) در ریشه کردن خوارج ایراد وارد کند و کسانی که در فضای مجازی اقدام حضرت امیر(ع) را تقبیح می‌کنند باید بدانند میان داعش و خوارج هیچ تفاوتی نیست.

ربانی همچنین مبارزه و مقابله را تنها راهکار شکست داعش دانست بیان کرد: متاسفانه برخی در گذشته نه چندان دور اظهاراتی داشتند که نشان داد این جریان، جریان سازش است و همه باید بدانند راه کار حل مشکل مذاکره و برجام 2 و 3 و ... نیست.

 

موضوع مذاکره بر سر داعش از خیانت‌های جریان سازش بود

خطیب جمعه محلات، مذاکره بر سر داعش را خیانت جریان سازش دانست و اظهار کرد: مذاکره با داعش یعنی ما در درجه اول استقرار داعش در منطقه را بپذیریم و سپس با حامیان آنها بر سر نحوه برخورد با آنها مذاکره و تصمیم گیری کنیم و این همان اقدامی بود که در سرزمین‌های اشغالی انجام شد و همه باید بدانند مذاکره با ظلم معنا ندارد.

امام جمعه محلات در خاتمه با اشاره به اعتراف آمریکا به تشکیل و حمایت از داعش با هدف ضربه زدن به جمهوری اسلامی خاطر نشان کرد: استکبار جهانی پس از مذاکرات بر سر برنامه هسته‌ای به اشکال مختلف در حال فشار بر ایران برای کشاندن ما پای میز مذاکره است و مسایل منطقه‌ای همانند مبارزه با داعش نیز یکی از همین بهانه‌هاست که تنها با هدف حفظ امنیت رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, حمایت استکبار از داعش, آزاد سازی موصل, نابودی داعش, شورای نگهبان, نفوذ دشمنان به ارکان نظام, عفاف و حجاب, مبارزه با مواد مخدر, فرهنگ سازی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *