معاون وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی خبر داد

پروژه تعاون شهر در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی/تشکیل ۴۵ تعاونی توسعه و عمران در کشور

24 تیر 1396 کد خبر : 988618004 | بازدید : 829

صبح محلات_معاون تعاون وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی گفت: تعاون شهر، ایده‌ای برای اداره کامل یک شهرستان در قالب شرکت تعاونی است و محلات یکی از ۱۰ شهرستان طرح آزمایشی تعاون شهر خواهد بود.

 

 

سید حمید کلانتری، معاون تعاون وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه نشست بررسی مشکلات تعاونی‌های شهرستان محلات در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری صبح محلات گفت: یکی از برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطح کشور تشکیل تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستانی است که تاکنون ۴۵ شرکت در ۴۵ شهرستان ایجاد شده است.

 

وی ادامه داد: شرکت‌های توسعه و عمران، شرکت‌هایی چند منظوره و بدون محدودیت کاری هستند که می‌توانند عضویت جمع زیادی از مردم شهرستان را داشته باشند و در حوزه‌های تولید و خدمات و فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و علمی مسئولیت بپذیرند. و همراه خوبی برای مسئولین شهرستان باشند و به علت ارتباط با جمع موثری از مردم شهرستان از پشتوانه‌های قانونی خوبی برخوردار باشند.

 

کلانتری در ادامه با اشاره به انتخاب شهرستان محلات به عنوان یکی از ۱۰ شهرستان آزمایشی در طرح تعاون شهر بیان کرد: شهرستان محلات دارای قابلیت و ظرفیت بالای در زمینه مشارکت مردم در راستای توسعه شرکت‌های تعاونی است، و به واسطه مجموع ویژگی‌های تاریخی، فرهنگی، گردشگری شهر و برخورداری از تعاونی‌های موفق در حوزه کشاورزی، صنعت معدن و پرورش ماهیان زینتی می‌تواند به عنوان نمونه‌ای برای سایر شهرستان‌ها معرفی شود.

 

وی، تعاون شهر را ایده‌ای برای اداره کامل یک شهر در قالب تعاونی دانست و افزود: برای واگذاری کامل یک شهرستان به تعاونی‌ها در گام اول باید موانع واگذار را بررسی کنیم و به نظر می‌رسد به استثنای فرمانداری، پلیس، اطلاعات و ثبت احوال که به نوعی ادارات و دستگاه‌های حاکمیتی هستند بیشتر دستگاه‌ها همانند جهاد کشاورزی و بهداشت و درمان قابلیت واگذاری به تعاونی‌ها را دارا هستند.

 

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تشکر از برگزاری جلسات متعدد و کاربردی با مسئولین شهرستان محلات در حوزه تعاونی خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای ایجاد تعاونی‌های قدرتمند و بزرگ، راه اندازی تعاونی‌های خورد و کوچک به صورت زیرمجموعه تعاونی‌های بزرگ و تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستانی است که در این راستا ۲۰ روستای شهرستان محلات قابلیت شرکت در طرح تعاون روستا را به عنوان یک شهرستان پیشگام دارد.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, تعاون شهر, شهرستان محلات, مدیریت شهری با تعاونی, شرکت توسعه و عمران شهرستانی, معاون وزیر تعاون, محلات, تعاون روستا

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *