طلوع حماسه سیاسی در شهر گل ایران(1)

22 خرداد 1392 کد خبر : 9886180 | بازدید : 1632

مردم محلات از اولین باری که پس از انقلاب پای صندوق های رای رفتند و در 28 فروردین 1358 به جمهوری اسلامی قاطعانه رای دادند، تا به امروز، در تمامی انتخابات های کشور حضوری پرشور و فعال داشته اند. هر کدام از انتخابات های گذشته، دارای شور و حال خاصی بودند و انتخابات پیش رو نیز از این قاعده مستثنی نیست. هر کسی با رایی که به نامزد محبوب و مطلوب خود می دهد، در واقع رای به جمهوری اسلامی می دهد و پایه های مقبولیت نظام را مستحکم تر می کند. انتخابات شورای اسلامی شهر محلات با توجه به موقعیت توریستی و جغرافیایی شهر، از حساسیت ویژه ای برخوردار است و یک شورای کارآمد و پویا می تواند در توسعه پایدار شهری و تثبیت فرهنگ شهروندی بسیار موثر باشد. از این رو در هر دوره از این انتخابات، کاندیداها با هدف جلب آرای همشهریان وارد گود انتخابات می شوند و با هم به رقابت می پردازند. از پوستر های رنگ وارنگ گرفته تا بروشورهای معرفی برنامه و اهداف که البته بر روی کاغذ بسیار کاربردی و زیباست ولی این که در حوزه عمل بتواند اجرایی شود یا نه؟ سوالی است که در ذهن باقی می ماند!

 

به هر حال؛ سراغ همشهریان رفتیم تا از معیارها و توصیه های ایشان به کاندیداها با خبر شویم.


 

حاج یدا... صادقی کاسب قدیمی شهر که به انصاف و امانت داری شهره است. ایشان 84 سال دارد. حاج یدا... می گوید که حتما در انتخابات شرکت می کند و ادامه می دهد: ما وظیفه مان است که در انتخابات شرکت کنیم. چیزی که رهبر عزیزمان که خدا به ایشان سلامتی و طول عمر دهد، از ما می خواهد، همین است. وظیفه همه است که در انتخابات شرکت کنند.

 

ایشان درخصوص معیار های کاندیداها می گوید: کاندیداها باید خدا در نظرشان باشد. باید به وضع مردم رسیدگی کنند. کاری نکنند که رهبر انقلاب را ناراحت کنند. تمام سعیشان این باشد که رضایت مردم را حاصل کنند.

 

حاج یدا... صادقی در توصیه به کاندیداهای پیروز انتخابات گفت: در هر کاری که می خواهند انجام دهند، خدا در نظرشان باشد. به حال مردم و مستضعفین رسیدگی کنند. به جوانان برسند. از ما که دیگر گذشته است ولی باید به جوانان رسیدگی کنند چون اول زندگیشان است. مشکل اصلی جوانان مسکن و اشتغال استو باید این مشکلات را حل نمایند.

 

 

اسماعیل کرمی تعویض روغنی شهرمان حتما در انتخابات شرکت می کند. او می گوید: ما کشور و انقلابمان را دوست داریم. ما ایرانی هستیم و باید برای سرنوشت شهر و کشورمان تصمیم بگیریم.

 

کرمی ادامه می دهد: کاندیداهایی که در انتخابات ریاست جمهوری و نیز شورای اسلامی شهر شرکت کرده اند، باید فامیل گرا نباشند. همه مردم و همه محله های شهر در نظرشان یکسان باشد و پارتی بازی نکنند. به درد دل مردم برسند و بدانند هر کسی که به ایشان مراجعه کرده، حتما یک مشکلی دارد. مشکل او را حل کنند. ایشان توصیه هایی را به نمایندگان شهر که به شورای شهر آینده راه می یابند، مطرح نمود: از افرادی که وارد شورای شهر می شوند انتظار دارم که به شهر واقعا رسیدگی کنند. به وضعیت بلوارها، میدان ها،  وضعیت روشنایی شهر و به فضاهای سبز شهر حتما توجه جدی نمایند. محلات یک باغ شهر ملی است، باید پارک سرچشمه و پارک جنگلی آن در شان یک باغ شهر باشد. الآن ما در چهارراه مخابرات چه از نظر روشنایی و چه از نظر تردد دچار مشکل هستیم. از شورای آینده می خواهم به این مشکلات رسیدگی کنند. اسماعیل کرمی در پایان گفت: به نمایندگان شورا توصیه می کنم که دست در دست هم بدهند و با هم متحد و یک دل شوند و برای آبادانی و زیبایی شهر تلاش کنند و مشکلات شهری را مرتفع کنند.

 


 

ایاد دلباخته، نانوا، 48 سال دارد و ناکید می کند که صد در صد در انتخابات شرکت می کند. او می گوید شرکت در انتخابات وظیفه شرعی ماست. دلباخته در بیان مشخصات کاندیدای اصلح می گوید: باید مردمی باشد و برخواسته از بطن مردم باشد تا به داد مردم برسد. به دنبال باند بازی و جناح بازی نباشد. باید دارای تخصص کافی باشد و به انتقلاب و مردم متعهد و پاسخگو باشد.

 

ایشان در توصیه به کاندیداها افزود: توصیه می کنم که به فکر مردم باشند و برای آسایش مردم زحمت بکشند. وقتی مردم آسایش داشته باشند، چرخ مملکت نیز به خوبی می چرخد. همچنین باید مشکلات مردم را درک کنند و کشور را به خوبی پیش برند.

 

 

حاج حسن فضلی، بازنشسته آموزش و پرورش است و 56 سال دارد. ایشان تاکید می کند که مانند سال های گذشته به همراه خانواده و فرزندانش در انتخابات شرکت می کند. حاج حسن فضلی می گوید: این وظیفه شرعی، ملی، وطنی و عرفی هر ایرانی است که در انتخابات شرکت نماید. باید برای سرنوشت کشور، عاقلانه و شجاعانه تصمیم بگیریم و به وظیفه انقلابی خویش عمل نماییم. انتخابات در سایر کشورها به صورت سمبولیک برگزار می شود ولی در ایران انتخابات به صورت کاملا آزادانه و واقعی برگزار می شود و این نشانه ای از مردم سالاری دینی در کشور است.

 

حاج حسن معیارهایش در مورد کاندیدای اصلح را اینگونه بیان می دارد: انتخابات یک مسئله مهم مملکتی است. فردی که برگزیده می شود باید از همه جوانب وابسته و متعهد به ولایت فقیه و انقلاب باشد و چه در بعد نظری، عقلی و منطقی و چه در بعد عملی این را به اثبات رسانده باشد. او باید بتواند با کک افراد خبره و کارشناس، اهداف انقلاب را به پیش ببرد و باعث سرافرازی نظام اسلامی شود. فضلی به تبلیغات منفی کشورهای استکباری در مورد ایران اشاره کرد و افزود: علارغم این تبلیغات، ما کشوری شناخته شده در دنیا هستیم و مغزهای علمی، فرهنگی و اقتصادی در سراسر جهان داریم. رییس جمهور باید بتواند با استفاده از این ظرفیت ها، در تمامی زمینه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشور را جلو ببرد و طبق رهنمودهای رهبر بزرگوار و فرزانه انقلاب، کشور را هدایت کند. حاج حسن فضلی خطاب به مردم و اهمیت انتخابشان افزود: مردم باید هوشیار باشند تا کسی انتخاب شود که این نکته را مدنظر قرار دهد که مملکت، یک مملکت اسلامی است و باید اهداف انقلاب و اسلام را در کشور پیاده کند. اگر فردی که انتخاب می شود، در مسیر انقلاب و رهبری باشد می تواند پیشرفت کند و هر روز نتایج پربارتری را برای کشور به ارمغان بیاورد. ایشان به کاندیداهای شورای شهر نیز توصیه کرد که باید درد مردم را متوجه شوند  و برای اعتلای شهر تلاش کنند. فضلی خاطرنشان کرد: کاندیدایی که رای می آورد باید فامیل گرایی نکند و برای تمام مردم شهر خدمت کند نه تنها یک طبقه خاص.  همچنین از تمام نیروهای متخصص و کاری که تاکید می کنم حتما پیرو ولایت فقیه باشند، استفاده کنند و شهر را به جلو ببرند.

 

 

میثم صفایی، 25 ساله و دانشجوی رشته حقوق است. او شرکت در انتخابات را حق همه مردم ذکر می کند و تاکید می کند که حتما در انتخابات شرکت می کند. صفایی در خصوص معیارهای کاندیدای اصلح گفت: باید بتواند با سختی ها و مشکلات مواجه شود و آن ها را از پیش رو بردارد. باید قدرت فهم و درک کافی و تجربه داشته باشد. باید به فکر مردم باشد و مشکلات ایشان را حل نماید. وی مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان را بزرگ ترین مشکل جوانان خواند و گفت: رییس جمهور آینده باید حداکثر تلاش خود را به کار گیرد تا این مشکلات بزرگ را رفع کند. میثم صفایی به کاندیداها توصیه کرد: به خاطر مسایل شخصی، وقت خود و ملت را هدر ندهند و بیشتر وقت خود را به مردم اختصاص دهند. در زمانی که بودجه کشور با مشکل  مواجه شده است و مردم تحت فشار هستند، باید بتواند این مشکل را حل کند و به مشکل بیکاری جوانان بپردازد. همچنین باید در زمینه تولید به نحوی پیش برویم که به خودکفایی برسیم و محتاج دیگر کشورها نباشیم تا نتوانند با ابزار تحریم به ما فشار وارد کنند. ایشان همچنین به در زمینه ارتباط رییس جمهور با مجلس افزود: رییس جمهور باید بتواند یک رابطه خوب با مجلس شکل دهد تا بتواند کارهایش را به پیش ببرد و حرف خود را به کرسی بنشاند. میثم صفایی خطاب به کاندیداهای شورا، با اشاره به موقعیت توریستی محلات گفت: شوزای آینده باید به این مهم توجه جدی کند و در زمینه جذب توریسم و آماده کردن زیرساخت های لازم در شهر اقدام جدی انجام دهد. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که شورای آینده بتواند در زمینه اشتغال جوانان وتسهیل صدور مجوزهای شغلی جهت جوانان محلاتی گام مثبتی بردارد.

 

 

 

محمد عبدالحسینی 18 ساله است و رای اولی به شمار می رود. محمد حتما در اولین انتخاباتش شرکت می کند و در این باره می گوید: خیلی خوشحال هستم که در سرنوشت کشورم سهیم می شوم. ما باید برای ایران و برای اسلام در انتخابات شرکت کنیم چون این انتخابات بسیار مهم است و بعد از رهبر، بالاترین مقام اجرایی کشور رئیس جمهور است که با رای مستقیم ما انتخاب می شود.

 

محمد در مورد یک کاندیدای اصلح می گوید: باید دلسوز مردم باشد. پاک دست باشد و در کنار این خصوصیات، تخصص و برنامه مناسب داشته باشد و از نظز اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی از دیگران بالاتر باشد. در شورای شهر نیز مسئله شهر مطرح است و کاندیداها باید به فکر مردم شهر باشند و در این زمینه تجربه و تخصص کافی داشته باشد و از نظر علمی و فرهنگی در سطح خوبی باشد. عبدالحسینی به کاندیداهای پیروز توصیه می کند: تا جاییکه می توانند برای مردم زحمت بکشند و دلسوز مردم باشند. به فکر مردم باشند و برای آن ها کار کنند و به فکر کسب مقام و ثروت نباشند. همچنین باید ولایت مدار باشند و به مردم عشق بورزند. محمد عبدالحسینی در پایان گفت: جوانان در انتخابات حتما حضور پر شور پیدا کنند، خصوصا رای اولی ها.

 

 

مریم محمدی سیانی 33 ساله، عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور است و می گوید در انتخابات شرکت می کند و اضافه می کند شرکت در انتخابات وظیفه شرعی و ملی ماست. ایشان از جمله معیارهای یک کاندیدای اصلح را آگاهی از مسایل روز کشور و شناخت نسبت به مسایل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نام برد و افزود: فرد اصلح کسی است که انسان معتقدی باشد و به نظام، ولایت فقیه و قانون اساسی التزام عملی داشته باشد و بتواند کشور را در چهارچوب قانون اساسی به پیش ببرد. این عضو هیات علمی دانشگاه به کاندیداهای پیروز انتخابات توصیه کرد: واقعا به شعارهایی که می دهند، عمل کنند و در طول خدمتشان، مردم را فراموش نکنند. چه کسانی که به آن ها رای داده اند و چه کسانی که به آن ها رای نداده اند، باید هر دو گروه در نظر فرد پیروز یکسان باشد. مریم محمدی همچنین به خانم های محلاتی توصیه کرد که حتما در انتخابات حضور پرشوری داشته باشند و در تصمیم گیری برای شهر و کشورشان دخالت کنند و بتوانند در خلق این حماسه بزرگ نقش ایفا نمایند.

 

محمدباقر شهبازی

 
تگها: حماسه, سیاسی, شهر گل, طلوع, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *