فرماندار محلات در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه محلات:

فراگير شدن امر آموزش يكي از راهكارهاي برخورد جدي با معضل مواد مخدر است

18 تیر 1396 کد خبر : 988617928 | بازدید : 1069

فرماندار شهرستان محلات گفت: یکی از راهکارهای برخورد جدی با معضل مواد مخدر، فراگیر شدن آموزش و بهره‌گیری از فضاهای موجود در این راستا است.

به گزارش صبح محلات به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان محلات,علی زینی وند ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه محلات به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: اقتصاد و معیشت شهروندان و توجه به رفع آسیب‌های اجتماعی اولویت‌های امروز کشور است که مسئولان به دنبال کاهش هرچه بیشتر این مشکلات در سطح کلان هستند.

 

وی در ادامه تصریح کرد: اعتیاد به مواد مخدر شامل گروه شغلی خاصی نیست و تمامی افراد جامعه را تهدید می‌کند و با توجه به فراگیری این بلای خانمان‌سوز در سطح کشور، هوشیاری بیش‌ازپیش خانواده‌ها برای جلوگیری از مبتلا شدن فرزندان به این معضل را می‌طلبد.

 

فرماندار شهرستان محلات بابیان سه مرحله مهم در برخورد با اعتیاد خاطرنشان ساخت: پیشگیری و آموزش، درمان و رفتار مناسب با افراد رهاشده از بند اعتیاد سه‌گام مهم و اساسی در موضوع اعتیاد است که تحقق آن نیازمند فعالیت جدی تمامی دستگاه‌های مرتبط در کنار شهروندان است.

 

زینی وند افزود: جمهوری اسلامی ایران در حوزه برخورد با توزیع‌کنندگان مواد مخدر در طول سالیان گذشته شهدای فراوانی را تقدیم کرده، اما نه‌تنها در ایران بلکه در دنیا این معضل همچنان به قوت خود ادامه دارد و در کنار آن تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشور برای برخورد با افراد خانمان‌سوز در حوزه مواد مخدر هم به‌صورت قاطع انجام می‌شود.

 

وی با اشاره به یکی از مهم‌ترین راهکارهای برخورد با این آسیب اجتماعی گفت: یکی از راهکارهای برخورد جدی با معضل مواد مخدر، فراگیر شدن آموزش و فعالیت هرچه بیشتر در حوزه پیشگیری است که در این زمینه استفاده مثبت از فضای مجازی قابلیت تأثیرگذاری مناسبی بر خانواده‌ها دارد.

 

زینی وند اظهار کرد: بهره‌گیری از تجربیات انجمن معتادان گمنام و فعال شدن NGO مختلف در این حوزه از دیگر راهکارهای مناسب برای کاهش میزان گرایش مردم به سمت مواد مخدر است و به‌طورقطع عرضه مواد در صورتی کاهش خواهد یافت که تقاضا برای آن افت پیدا کند و تحقق این امر جز با انجام فعالیت‌های فوق و تلاش‌های گسترده در زمینه های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی محقق نخواهد شد.

 

فرماندار شهرستان محلات در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تشکر ویژه از زحمات نیروی انتظامی در برخورد با توزیع‌کنندگان مواد مخدر بیان کرد: در این زمینه نیروی مقاومت بسیج و سایر دستگاه‌های متولی حوزه فرهنگ و آموزش نیز با حضور در عرصه عمل اقدامات قابل قبولی را اجرایی کرده‌اند که از آن‌ها تشکر می‌کنم.

 

زینی وند گفت: شهرستان محلات از قدمت تاریخی و بافتی مذهبی برخوردار است که با توجه به ریشه این شهرستان، وجود سه معضل اعتیاد، طلاق و خودکشی در آن به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست و امیدواریم با تلاش‌های بیشتر مسئولان و فرهنگ‌سازی‌های ایجادشده، زمینه کاهش هرچه بیشتر این آسیب‌ها فراهم شود.
تگها: صبح محلات, فراگير, آموزش, راهكار, برخورد, جدي, معضل, مواد مخدر

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *