خطیب جمعه محلات؛

عفت و حیای زنان و غیرت مردان زمینه سلامت اخلاقی و روانی جامعه را فراهم می‌کند/شفاف سازی دولتمردان در خصوص قراردادهای جدید نفتی/غربی‌ها و سعودی‌ها به دنبال استفاده از منافقین برای ایجاد نا امنی در کشور هستند

16 تیر 1396 کد خبر : 988617908 | بازدید : 1318

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: دشمنان تلاش‌های فراروانی برای بی حجابی و بی عفتی زنان ایران کردند که نتیجه‌ای جز فروپاشی بنیان خانواده نخواهد داشت و عفت و حیای زنان و غیرت مردان زمینه سلامت اخلاقی و روانی جامعه را فراهم خواهد کرد.

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه محلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر محلات با اشاره به ۲۱ تیر ماه روز عفاف و حجاب گفت: رضا خان در سال ۱۳۱۴ رضا خان با این تفکر نا صحیح که پیشرفت غرب به خاطر دوری از فرامین دینی و استفاده از زنان در جامعه است دستور کشف حجاب را صادر کرد، فرمانی که با مخالفت شدید مردم مسلمان و شیعه ایران مواجه شد و این مخالفت‌ها با به گلوله بستن متحصنین مشهد در مسجد گوهرشاد و به شهادت رساندن جمعی از آنان شدت بیشتری گرفت.

 

 

تلاش بی وقفه دشمنان برای بی عفتی در جامعه

 

وی ادامه داد: در طول تاریخ اسلام، دشمنان تلاش‌های فراروانی برای بی حجابی و بی عفتی زنان ایران کردند و یکی از مسیر‌های آنان در رسیدن به این هدف اقدام قلدر معابانه رضا خان بود که اجرای آن با مخالفت و ایستادگی شدید مردم مسلمان و شیعه مواجه شد.

 

ربانی، دومین اقدام در راستای بی حجابی و بی عفتی زنان جامعه را تبلیغات رسانه‌ای دانست و بیان کرد: تبلیغات گسترده رسانه‌ای برای مقابله با عفت و حجاب در زمان پهلوی دوم در ایران آغاز شد و امروز نیز عده‌ای با گسترش فضاهای مجازی با سوء استفاده از این ابزار و تبلیعات رسانه‌ای و میدانی به اشکال مختلف تلاش می‌کنند زنان را به سمت بی حجابی و بی عفتی و جامعه را به فساد و تباهی نزدیک کنند.

 

عفت و حیای زنان و غیرت مردان زمینه سلامت اخلاقی و روانی جامعه را فراهم می‌کند

 

خطیب جمعه محلات، اقدامات غربی‌ها در خصوص زن را ظلمی بزرگ و گناهی بزرگ و نا بخشودنی دانست و اظهار کرد: تحقیر زنان با بی‌گاری کشیدن از آنان، تلاش برای استفاده از زن به عنوان یک کالا در تبلیغات و کشاندن آنان به بازار کار سخت و شکستن حرمت زن خیانتی بزرگ به جامعه‌ی زنان بود.

 

امام جمعه محلات فراهم کردن زمینه لذت جویی به شکلی افسار گسیخته و تلاش برای دور کردن زن از محیط خانواده و وظیفه ذاتی زن را دیگر اقدامات غرب در فراهم سازی زمینه فساد در جامعه دانست و گفت: وظیفه ذاتی زن مدیریت معنوی محیط خانواده و تربیت فرزندان است که متاسفانه تبلیغات رسانه ای غرب و روش برخورد غربی‌ها با زنان، کرامت زن را زیر سوال برده است و به دنبال پیاده سازی همین الگو در جامعه ما هستند.

 

وی همچنین افزود: متاسفانه تبلیغات گسترده رسانه‌ای غرب باعث قرار گیری بخشی از جامعه و زنان ما در مسیر مسابقه شغل یابی، دور شدن از محیط خانواده، تلاش برای رسیدن به استقلال مالی زمینه بالا رفتن سن ازدواج، افزایش طلاق را در پی داشته و این اقدامات نتیجه‌ای جز فروپاشی بنیان خانواده نخواهد داشت.

 

ربانی تصریح کرد: هوشیاری، عفت و حیای زنان و غیرت مردان زمینه سلامت اخلاقی و روانی جامعه را فراهم خواهد کرد.

 

خطیب جمعه محلات همچنین بیان کرد: علی زغم تمامی تلاش‌های دشمنان، جامعه امروز ما به زنان مسلمان، مومن و محجبه‌ای که در عرصه‌های علمی وارد شده و به مراتب عالی علمی رسیده‌اند  و به تمامی زنانی که در محیطهای علمی و کاری شخصیت و کرامت خود را حفظ کرده‌اند افتخار می‌کنیم و از آنها انتظار داریم خود زمینه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و حفظ جایگاه واقعی زن در جامعه تلاش کنند.

 

متاسفانه عزمی برای اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر در دولتمردان دیده نمی‌شود

 

امام جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با مسیولان قضایی و گله ایشان از اجرایی نشدن اصل هشتم قانون اساسی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر گفت: متاسفانه هیچ اراده و عزمی در مسئولین برای اجرای این قانون مشاهده نمی‌شود و این در حالی ست که برخی از آنها دائما سنگ اجرای برخی از اصول قانون اساسی را به سینه می‌زنند ولی در برخورد با بحث امر به معروف و نهی از منکر که یک اصل دینی و مهم در قانون اساسی نیز هست توجه نمی‌کنند.

 

عامران به معروف نیازمند حمایت قضایی

 

ربانی، معطل گذاشتن اجرای این قانون به بهانه اقدامات خطای عده‌ای نادان در ابتدای اجرای این قانون در سال‌های اخیر را نگران کننده دانست و بیان کرد: اجرای کامل امر به معروف و نهی از منکر نیازمند قانون است که البته در مجلس شورای اسلامی تصویب و برای اجرا ابلاغ نیز شده است ولی در اجرایی حرکتی را شاهد نیستیم و البته عامران به معروف و ناهیان از منکر نیازمند حمایت قضایی هستند و قوه قضائیه باید از عامران و ناهیان حمایت کند تا این اصل مهم دینی در جامعه محقق شود.

 

بی تفاوتی دستگاه دیپلماسی به برگزاری نشست منافقین در پاریس

 

خطیب جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری نشست منافقین در پاریس گفت: یک روز بعد از ملاقات وزیر امور خارجه ایران با مقامات فرانسوی، اجلاس منافقین در پاریس با حمایت فرانسه برگزار می‌شود و متاسفانه، دستگاه دیپلماسی ما هیچ واکنشی نشان نمیدهد و این در حالیست که همه مردم ایران منافقین، این جنایت کاران را به خوبی می‌شناسند.

 

شفاف سازی دولتمردان در خصوص قراردادهای جدید نفتی

 

امام جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح نگرانی فعالان اقتصادی و مردم از قرار داد‌های جدید نفتی گفت: به دولت و دولتمردان توصیه می‌شود برای رفع نگرانی‌ها شفاف سازی کنند برای فعالان اقتصادی توضیح دهند که چرا قراردادهای جدید مفادش محرمانه است و حداقل نباید مفاد آنها برای نمایندگان مجلس محرمانه باشد و دوم این که چرا به یک شرکت خارجی بیش از ۵۰ درصد سهم داده‌ایم.

 

ربانی ادامه داد: قراردادهای جدید با توتال در حالی امضا شده است که این شرکت با قطر که با ایران دارای منابع نفتی مشترکی نیز هست نیز قرار داد دارد و این اقدام زمینه افشای اطلاعات نفتی ما را فراهم خواهد کرد.

 

وی تصریح کرد: با وجود بد عهدی قبلی همین شرکت توتال در زمان تحریم‌ها، در قرارداد‌های جدید باید زمینه خروج شرکت از کشور در زمان تحریم‌های مجدد بسته شود.

 

خطیب جمعه محلات، جذب سرمایه‌های خارجی را لازم و دانست و افزود: قراردادهایی از این دست شائبه زیر سوال رفتن استقلال القتصادی کشور را به دنبال دارد و باید برای مردم شفاف سازی شود چرا که همه نگرا خدشه دار شدن استقلال کشور در ابعاد مختلف هستند.

 

غربی‌ها و سعودی‌ها به دنبال استفاده از منافقین برای ایجاد نا امنی در کشور هستند

 

ربانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به شکست نقشه‌ی از تشکیل و حمایت از تکفیری‌ها گفت: با آزاد سازی موصل و شهرهای سوریه نقشه دشمنان، نقش بر آب شد و دشمنان ما امروز به دنبال نا امن کردن کشور هستند.

 

امام جمعه کحلات خاطر نشان کرد: جدیدترین نقشه غربی‌ها و سعودی‌ها تحت پوشش قرار دادن منافقین برای ایجاد نا امنی در کشور است و این در حالیست که تمام جهان گروهک منافقین را به عنوان گروهک تروریستی می‌شناسند اما امروز برای رسیدن به اهداف شوم خود در داخل کشور به دنبال استفاده از آنها هستند و همه مردم و مسئولین باید هوشیاری خود را حفظ کنند.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, خطیب جمعه محلات, عفاف و حجاب, عفت عمومی جامعه, امنیت اخلاقی جامعه, گروهک منافقین, بی تفاوتی دستگاه دیپلماسی, نشست منافقین در پاریس, استفاده از منافقین برای نا امنی در کشور, اجرای قانون امر به معروف, حمایت قضایی از عامران به معر

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *